reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie maluszkow

My mamy Nutramigen. Teraz jeszcze 1 (2 i pół puszki) jak tylko skończymy wprowadzamy 2. Nutramigen 2 jest dla dzieci powyżej 4miesiąca.
 
reklama
Anecznik- ja karmie Nan 1 i on jest do konca 6 miesiaca wiec jak skonczy 6 miesiecy to zaczne NAN 2 kupowac chyba ze np 3 dni przed skonczenem tych 6 miesiecy skonczy mi sie mleko to wiadomo ze kupie juz wtedy dwojke :)
 
Ostatnia edycja:
Mały mi dziś zgłodniał godzinę wcześniej niż zwykle, wiedząc że później już nic nie zje do zrobiłam mu 210 ml (na noc zawsze tyle je bo tak w dzień to po 150 ml) dodając 2 miarki mleka NAN 2R tego z kleikiem ryżowym aby maluch był bardziej syty. Zjadł tylko 100 ale się przy tym namęczył. Smoczek aventu i to 4 nie poradził sobie z tymi dwoma miarkami mleka. Nie kupowałam nowego smoczka do kaszki tylko bawiłam się łyżeczką a tera i tak będę musiała kupić do następnego mleka:wściekła/y: :szok:
 
agast z tego co mówiła moja pediatra to zmianę mleka powinno się wproawdzać stopniowo tak jak inne posiłki tzn od 1 posiłku dziennie zacząć i stopniowo zwiększając ilość dawek dziennie nowego mleka
 
Mały mi dziś zgłodniał godzinę wcześniej niż zwykle, wiedząc że później już nic nie zje do zrobiłam mu 210 ml (na noc zawsze tyle je bo tak w dzień to po 150 ml) dodając 2 miarki mleka NAN 2R tego z kleikiem ryżowym aby maluch był bardziej syty. Zjadł tylko 100 ale się przy tym namęczył. Smoczek aventu i to 4 nie poradził sobie z tymi dwoma miarkami mleka. Nie kupowałam nowego smoczka do kaszki tylko bawiłam się łyżeczką a tera i tak będę musiała kupić do następnego mleka:wściekła/y: :szok:
Zrób poprostu wieksza dziurke w smoczku:)
 
Kurcze, a nasza Pola coś nie chce jeść innych rzeczy niż mamusi cycuś :/ Najpierw przez kilka dobrych dni oswajała się z jabłuszkiem - wypluwała, zamykała buźkę, wystawiała język. Aż w końcu zaskoczyło i teraz je tak z pół słoiczka na raz.. Zaczęłam jej też podawać zupkę przez siebie zrobioną zgodnie ze wskazówkami pediatry: trochę wody, marchewka, pietruszka, kawałek selera i ziemniak. Pierwszego dnia zjadła sporo, jak potem mierzyłam to wyszło mi jakieś 100ml. Ale następnego dnia zjadła już tylko ze 3 łyżki :/ Dzisiaj to samo - 3,4 łyżki i buźka zamknięta. Spróbowałam jej podać dynię z ziemniakiem, bo któreś z Was tu pisały, że dzieciaczki dynię wcinają ze smakiem. Ale Pola na dynie też powiedziała 'niee'... Ech.. Nie wiem, może spróbujemy dynie z Rossmana (teraz miałyśmy HIPPa) i zupkę ze słoiczka, może jej zasmakuje. W końcu musi coś zacząć jeść innego niż mój cyc, bo jak do pracy wrócę za 3 tygodnie to co będzie jadła przez cały dzień? :/
 
Dziewczyny jakie kaszki podajecie swoim maluchom? Ja na razie wprowadziłam wczoraj marchewke i mała nawet jakos jadła, nie wykrzywiala się, tylko byla zdziwiona o co chodzi.
Za niedługo chce jej podac kaszke to moze bedzie lepeij pzresypac nocji, bo cos jej sie odmienilo i dwa razy budzi sie na cyca, no wlasnie karmie caly czas piersia i zastanwiam sie jak to bedzie z tymi kaszkami bo one sa na mleku modyfikowanym i czy bedzie jakas reakacja na to? Zielona jestem w tym temacie...

Dzieki za odpoweidzi

 
reklama
Dziewczyny jakie kaszki podajecie swoim maluchom? Ja na razie wprowadziłam wczoraj marchewke i mała nawet jakos jadła, nie wykrzywiala się, tylko byla zdziwiona o co chodzi.
Za niedługo chce jej podac kaszke to moze bedzie lepeij pzresypac nocji, bo cos jej sie odmienilo i dwa razy budzi sie na cyca, no wlasnie karmie caly czas piersia i zastanwiam sie jak to bedzie z tymi kaszkami bo one sa na mleku modyfikowanym i czy bedzie jakas reakacja na to? Zielona jestem w tym temacie...

Dzieki za odpoweidzi

Iga na jeden posiłek dziennie ma bebilon pepti (ma skazę) i od niedawna daję jej do tego kaszkę ryżową bobovita o smaku malinowym, wcina aż jej się uszy trzęsą. Innych narazie nie próbowałam.
 
Do góry