reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie maluszkow

witam

U mnie maluszek sam zasypia w łóżeczku tylko wieczorem, natomiast w dzień teraz jak są te upały to tylko na rączkach, i jak go odkładam do łóżeczka to koniecznie na brzuszek bo jak go położe na plecy to zaraz się wybudza i jest op spaniu.
Musze wam powiedzieć że byłam wczoraj u położnej i zważyła Kacperka, mój skarbek waży 5100 :szok::-) od wyjścia ze szpitala przybrał 1800, położna sie śmiała czym ja go karmie że tak ładnie przybiera:-), a ja stałam taka dumna z niego i z siebie. U nas zreszta pewnie jak wszędzie zapowiada sie kolejny upalny dzień.



nie tu wpisałam posta gapa ze mnie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny czy jest na forum dzieciątko, które kładzie się do łóżka i zasypia?? jest jakaś mama szczęściara??

Mój na rączkach już śpi jak tylko położę do łóżeczka, odrazu się wybudza i jest prężenie i krzyk, biore na ręce i w dwie sekundy się uspokaja i oczka się zamykają
mój za dnia tak zasypia a raczej nie zasypia...za to w nocy nie ma problemów z odniesieniem go do łóżeczka...
 
dziewczynki,
byłam dziś u lekarza uzbrojona w zdjęcia kupki, (wcześniej nosiłam i nie bylo żadnych zastrzeżeń, moze dlatego że tylko jedną pieluchę a teraz ilosć była pokazana)
zalecenia mam teraz takie, że do środy mam podawać mleko nie na wodzie tylko na koperku a jak to nie pomoże to dostanę bebilon pepti
zobaczymy co z tego będzie
mam pytanie jak smakuje bebilon pepti, czy któraś z was próbowała?
 
mam pytanie jak smakuje bebilon pepti, czy któraś z was próbowała?

O ile dobrze pamiętam po pierwszym synku to niestety bebilon pepti jest paskudny w smaku i do tego cuchnie ale dzieciaczki zazwyczaj szybko akceptują smaki. W razie awari można go mieszać z dotychczasowym mlekiem zmniejszając stopniowo ilosc starego mleka. Mój synek je równie paskudny nutramigen a oprócz niego moje mleko i nie ma problemu ze smakiem więc powinno być ok
 
Moja mała w nocy zasypia tez w lozeczku sama w dzien na łozku na raczkach w leżaczku roznie z nia to bywa:)
 
słyszałam od koleżanek, że pept jest super, wy to potwierdzacie, moja kosmetyczka podaje go synkowi i mały nie ma nawet kolek...
niestety pediatra nie chce mi go przepisać, twierdząc że nie widzi powodu, a jak się zacznie go podawać to trzeba trzymać dietę bezbiałkową :(
nie wiem już co mam robić, dziś już trzeci dzień jak nie ma kupki :( maja sie pręży i nic
jak już zrobi kupkę to wygląda tak że przedewszystkim jest jej strasznie dużo!!!
pierwsza faza jest jest bardzo ścisła, taka ciemno zielona plastelina, kolejne już luźniejsze też zielone, z żółtymi granulkami
próbowałyście może pepti? jaki ma smak? jest słodki?
co ja mam robić???

u nas też były takie kupki co 2 a nawet czasem 3 dni,
zaczęliśmy podawać BioGaję, Espumicon, zmieniliśmy mleko (to wszystko po zaleceniach pediatry) i kupki są co najmniej codziennie albo częściej ...
wróciliśmy co prawda do poprzedniego mleka ale dobre kupki zostały ;)

magdalena - współczuje wamtych leków, my podajemy tylko antybiotyk i witaminy i mam dosc, a co dopiero tyle różnych tabletek


Dziewczyny czy jest na forum dzieciątko, które kładzie się do łóżka i zasypia?? jest jakaś mama szczęściara??

Mój na rączkach już śpi jak tylko położę do łóżeczka, odrazu się wybudza i jest prężenie i krzyk, biore na ręce i w dwie sekundy się uspokaja i oczka się zamykają

u mnie jest tak samo ;(
na rączkach śpi a jak tylko położe do łóżeczka lub wózka - krzyk ... , na rączkach znów śpi ...
 
Posmakowałam to Pepti ;-) Znośne...nie tak słodkie jak Nan, ale moż ebyć. Słyszałam, że najgorszy jest Nutramigen...Im młodsze dziecko, tym mniejszy problem z przestawieniem na inne mleko.Dla malucha, najważniejsze by było ;-) Bebilon jest na receptę-tak jest napisane na opakowaniu...ale być może można kupić w aptece bez...Jeśli dziecko na przepisane od pediatry Pepti-z zaznaczeniem na recepcie "P" wtedy płaci się 50 % czyli ok.12 zł za puszkę. Bez literki 100% płatne.
 
A próbowałaś rozpuścić w płynie i podac strzykawka taką np jak jest w NUROFENIE dla dzieci?
Wkładasz wtedy ta strzykawkę do buzi kierując ją w strone policzka malucha i podajesz leki to sprawdzony sposób
kobieto z nieba mi spadłas! strzał w dziesiątke z tą strzykawką:tak: Dzięki:-)
 
reklama
kobieto z nieba mi spadłas! strzał w dziesiątke z tą strzykawką:tak: Dzięki:-)
ja do tego wkładam jeszcze majuni palec do buzi, ona ssie palucha a z boku podajemy jej leki strzykawką
sprawdza się w 100%
ten sposób pokazały mi położne w szpitalu

zobaczymy jak to będzie z tym mlekiem, musze jakoś jej pomóc, nie mam wyjścia, musze znaleźć mleko które jej będzie odpowiadało...
 
Do góry