reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie maluszkow

reklama
Dziewczyny ile dni testowałyście gluten? Ja chce dziś podać Mai, myślę, żeby co 2 dni dodawać do zupki, kiedy mogę wprowadzić kolejny produkt?
ja chyba przez tydzien dawalam dwie lyzki kaszki do dan ktore juz byly przetestowane, a teraz jak testuje cos nowego to za pierwszym razem nie daje z glutenem, ale pozniej tak bo inaczej sie chyba nie da:confused: nie wiem czy dobrze to wyjasnilam (np wprowadzam cukinie to pierwszego dnia daje kilka lyzeczek, drugiego troche wiecej i z 2 lyzeczkami kaszki)
 
Jakich używacie śliniaczków?? Ja miałam materiałowe, potem korzystałam z pieluchy tetrowej, ale strzałem w dziesiątkę okazał się plastikowy śliniaczek z "kieszonką" na dole. Polecam go Wam, po jedzeniu tylko pod wodę i czysty a i mały nie próbuje go zjeść :-)
ja kupiłam sliczny różowy sliniaczek- z góry frota, pod spodem folia.Zakładany na rączki,przód sięga do nóżek i lekko zachodzi na plecki.Zapinany tradycyjnie na szyjce-rzepem-przynajmniej dziecko zabezpieczone ;-)
 
A my wreszcie przeszliśmy z Pepti na Nan-już trzy dni i jest Ok.
Czas więc znów zacząć rozszerzenie diety. Do tej pory była jedna nieudana próba z marchewką- zaczerwienione policzki po marchewce z Gerbera.

Obecnie (od ok.3 tyg.) codziennie podaję Helence Sinlac na 30 ml Nana-więc nie jest tego dużo. Podaję dość mocno zagęszczoną- łyżeczką. Nigdy nie karmiłam butelką (mleko z kaszką) ani nie zagęszczałam mleka kleikiem.
Od dziś wprowadziłam jabłko Hippa i jesli będzie Ok. Za 4 dni wprowadzamy ziemniak z dynią-też Hippa.Niestety nie dostałam samej dyni-nie wiem czy w ogóle produkują taką dynię w słoiczku? Samej dyni też nie dostałam-ani na straganie, ani w marketach....
Na jabłko Helenka zareagowała mocnym
"kwaszeniem się" ;-) , ale chyba jej smakowało. Sinlac nawet lubi, ale nie wiem czy mogę już zwiększyć jej ilość tak by stanowiła samodzielny posiłek? Czyli ok.150 ml mleka albo wody i 7 łyżeczek płaskich Sinlac- oczywiście chyba nie da rady zjeść takiej ilości ;-)
 
Ostatnia edycja:
Gosia z tym glutenem to ja tez nie wiem jak to jest
czytalam ze wprowadza sie go 2 miesiace! potem dopiero mozna podac kaszke czy makaron jako danie
uczulenie na gluten moze wychodzic pod rozna postacia, nawet nieprzybierania na wadze, nie tylko krostki i bole brzuszka
boje sie troche tego glutenu, ale zastanawiam sie jak nam mamy wprowadzaly, chyba zwyczajnie po jakims czasie daly kaszke manna lub pajde chlebka

Ania dynia sama jest w slikach babydream w rossmannie, Jasiowi bardzo smakuje
 
Ostatnia edycja:
ja chyba przez tydzien dawalam dwie lyzki kaszki do dan ktore juz byly przetestowane, a teraz jak testuje cos nowego to za pierwszym razem nie daje z glutenem, ale pozniej tak bo inaczej sie chyba nie da:confused: nie wiem czy dobrze to wyjasnilam (np wprowadzam cukinie to pierwszego dnia daje kilka lyzeczek, drugiego troche wiecej i z 2 lyzeczkami kaszki)

koriander, ale ty mówisz o 2 łyżkach ja jakąś większa porcje? bo ja czytałam ze na początku daje się pół łyżeczki (ok.2-3gr) i myślałam, żeby tyle dać na cały słoiczek 130 gr:confused:
 
reklama
Gosia z tym glutenem to ja tez nie wiem jak to jest
czytalam ze wprowadza sie go 2 miesiace! potem dopiero mozna podac kaszke czy makaron jako danie
uczulenie na gluten moze wychodzic pod rozna postacia, nawet nieprzybierania na wadze, nie tylko krostki i bole brzuszka
boje sie troche tego glutenu, ale zastanawiam sie jak nam mamy wprowadzaly, chyba zwyczajnie po jakims czasie daly kaszke manna lub pajde chlebka

ja tez się boje, ja na razie zamierzam dawać te 2-3 gr do zupki przez 2 m-ce, kaszek glutenowych na razie nie będę dawać
 
Do góry