reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie i pielęgnacja Maluszków

Na cycki stosowałam bepanten, od razu po porodzie. Bardzo dobra sprawa.

wanilia a może po prostu musi się wypłakać? Zauważyłam, że jak nad młodym stałam, co chwilę tuliłam albo przykładam do cycka to prawie mi cały dzień nie spał , nie wspominając już o nocy. Jak tylko wprowadziłam jako-taką regularność czyli cycek co 2/3 godziny nie częściej, a w przerwach dawałam do possania palca albo po prostu smoka, odczekiwałam chwilę zanim na ręce- to się chłopak zaczął powoli regulować.
POlecam " język niemowląt" tracy hogg- to stąd te mądrości:))

A u nas kupa jest w każdej pieluszce. Chyba pójdę z tym do lekarza. Mały co bąką puści to wychodzi trochę kupy. Musiałabym co30 minut go przewijać. A i tak jest już trochę odparzony.
 
reklama
A moze sprobuj dawac smoczka jak mała chce ciagle cycka?? Ja byłam jemu przeciwna, ale czasem daje. Niektore dzieci go potrzebuja i juz. Nawet moja tesciowa to stwierdziła :-D
Kaskada kupka ma prawo byc w kazdej pieluszce noworodka :-) Z czasem to sie unormuje.
A swoja droga ile zuzywacie pampersów??
My od zeszłego czwartku, czyli w 10 dni zuzylismy około 100. Mielismy paczke 108 sztuk i zostało góra na jutro :-D
Paczka to jakies 50zł, czyli jakies 150zł na pampersy na miesiac :baffled: Mam nadzieje, ze pozniej bedzie mniej. Ale im wiekszy rozmiar pampkow tym mniej ich w paczce za tą samą cene :baffled::baffled:
 
Ostatnia edycja:
U Kacperka kupka też jest w każdej pieluszce. Niemowlę może zrobić kupkę po każdym karmieniu. Mój robi takie wielkie że musi lądować pod kranem bo chusteczkami nie da się tego usunąć :-) Żarłok jeden :-)

Dziewczyny normalnie wyje z bólu. Smaruje te brodawki i nic nie pomaga, już nie wiem co mam robić. Mały ma już 3 tygodnie i powinno to przejść. Nie wiem czy nie zrezygnuję z karmienia piersią. Na dodatek przy każdym karmieniu jest walka o otworzenie buzi. On cmoka i wyciąga język zamiast normalnie otworzyć i złapać sutka. Już normalnie nie wiem co mam robić. Każde karmienie kończy się u mnie wyciem. Z bólu i nerwów.:-(A tak bardzo chcę karmić piersią...
 
Ja na szczęście z brodawkami nie mam problemów, Kubuś nauczył się prawidłowo chwytać i żadnych maści nie stosuję;-)
My zaczęliśmy dawać smoczek chyba tydzień temu bo mały miał ataki kolki:szok: 3 noce prawie w ogóle nie spaliśmy bo tak się prężył, czerwieniał i wrzeszczał:baffled: Podawaliśmy mu różne specyfiki: plantex,woda koperkowa, espumisan itp specyfiki. i nic to nie pomagało:nerd: Przy smoczku na chwilę się uspokajał.
A jakie macie smoczki? Bo ja mam ten tomme tippee i się zastanawiam czy nie jest za duży dla noworodka?
Od 2 dni jest dużo lepiej, mały się nie pręży i przede wszystkim śpi dłużej a nie po pół godziny do godziny. Pani z poradni laktacyjnej poleciła mi żeby parzyć sobie w dzbanku po 2 torebki: koper włoski, mięta i rumianek i pić to zamiast herbaty. Efekt dało to dopiero po 2 dniach ale już nie mamy problemów z zatrzymywaniem gazów:-)
 
Ja na szczęście z brodawkami nie mam problemów, Kubuś nauczył się prawidłowo chwytać i żadnych maści nie stosuję;-)
My zaczęliśmy dawać smoczek chyba tydzień temu bo mały miał ataki kolki:szok: 3 noce prawie w ogóle nie spaliśmy bo tak się prężył, czerwieniał i wrzeszczał:baffled: Podawaliśmy mu różne specyfiki: plantex,woda koperkowa, espumisan itp specyfiki. i nic to nie pomagało:nerd: Przy smoczku na chwilę się uspokajał.
A jakie macie smoczki? Bo ja mam ten tomme tippee i się zastanawiam czy nie jest za duży dla noworodka?
Od 2 dni jest dużo lepiej, mały się nie pręży i przede wszystkim śpi dłużej a nie po pół godziny do godziny. Pani z poradni laktacyjnej poleciła mi żeby parzyć sobie w dzbanku po 2 torebki: koper włoski, mięta i rumianek i pić to zamiast herbaty. Efekt dało to dopiero po 2 dniach ale już nie mamy problemów z zatrzymywaniem gazów:-)
My tez uzywamy tego smoka. Choc nie zawsze mały chce wiec na siłe nie daje. Co do kolek to dobry jest ten preparat z niemiec SAB .... jedna z dziewczy wspominała o nim tutaj:tak:
U Kacperka kupka też jest w każdej pieluszce. Niemowlę może zrobić kupkę po każdym karmieniu. Mój robi takie wielkie że musi lądować pod kranem bo chusteczkami nie da się tego usunąć :-) Żarłok jeden :-)

Dziewczyny normalnie wyje z bólu. Smaruje te brodawki i nic nie pomaga, już nie wiem co mam robić. Mały ma już 3 tygodnie i powinno to przejść. Nie wiem czy nie zrezygnuję z karmienia piersią. Na dodatek przy każdym karmieniu jest walka o otworzenie buzi. On cmoka i wyciąga język zamiast normalnie otworzyć i złapać sutka. Już normalnie nie wiem co mam robić. Każde karmienie kończy się u mnie wyciem. Z bólu i nerwów.:-(A tak bardzo chcę karmić piersią...
Marma moze faktycznie sprobuj tych nakładek co pisze Patrycja. Ja tez mialam strasznie poranione sutki i kazde ssanie to jak ciecie zyletka:baffled: ale mi masc pomogła i odpukac mam spokój.

A moj za ciula niechce pic glukozy a chciałam go przepijac aby szybciej żółtaczke zwalczyc:baffled:
 
czarna Ja mam ten sam smok i wydaje mi się duzy, M pojechał po towar więc powiedziałam zeby zajechał do dziecięcego i jakis inny smok kupil.
Ja na poczatku smarowałam bepantenem i używałam nasadek bo iałam jeden wielki strup, teraz już karmir normalnie i sutki sie przyzwyziły. ale zaciskałam zębu xz bólu na początku
 
reklama
Tez mam ten smoczek i moja mala czasami go zassie, ale przewaznie wypluwa i powoduje on u niej odruch wymiotny. Sa jakies smoczki dla wczesniakow ? Moze taki zalapie, bo probowalam juz kilki i kazdy jest za duzy.
 
Do góry