reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Ja słyszałam, że nawet 2 tyg dni może nie robić kupki ,na mleku mamy, może wszystko spala co zjada, nie wiem, jak ja karmiłam piersią , to tez mały mial kilku dniowa przerwe w robieniu kupki, dałam mu herbatke koperkowa hippa, i kupa sie pojawiła, ale jego bolał brzuszek, to co innego.Ty sie nie musisz martwic, bo Małą nic nie boli :-)
 
reklama
Wiadomo, ze praktyczna szkoła mówi o 4 miesiącu (znaczy PO 4;-)) ale to jest tak jak z wieloma innymi rzeczami. Jedne dzieci będą tolerować mleko jednej firmy a inne już nie, mimo ze w tym samym wieku. :no: To samo jest z jedzeniem marchewki czy innych warzyw. Mój synek marchewkę uwielbia... :-) ale póki co robię tylko soczki z pół marchwi. Dodaje ciut ciepłej wody bo nie lubi zimnych napoi i soczek znika. :tak: Ostatnio spróbowałam dać ziemniaka... wycyckał go na wszystkie sposoby...:-D

tzn jak poddalas mu tego ziemniaczka ? i jak poddac maluszkowi marchewke?
 
Dziewczyny ,a mi sie wydaje,ze z tym wporwadzaniem inych pokarmow to sprawa indywidulana kazdego dziecka. Niekotre teraz maja jakies alergie na bialko inne nie, jedne toleruja takie mleko, drugie inne. I my Mamy znamy swoje dzieci najlepiej. wiemy czy im cos dolega, czy nie. I mysle,ze same najlepiej wiemy co dla nich jest dobre, a co nie.Mamy instynkt macierzynski, wiec mysle, ze kazda z nas bedzie wiedziala kiedy najlepiej dziecku wporwadzic inne pokarmy :-) Ja tak slepo bym nie sluchala sie pediatry jak mowia, ze od 4 lub 6 msc wprowadzac. Ja z Lena zamnim trafilysmy na naprawde dobra pediatre przerobilysmy (wliczajac w to pediatrow z dwoch pierwszych szpitali)ponad 10!! I co pediatra to inna byla opinia co dolega Lenie. I jak tu ufac w 100% lekarzom?? :-) Ja mysle, ze mamy co wczesniej probuja dawac malenstwu inne pokarmy i dziecko reaguje na to dobrze robia mu wiecej dobrego niz zlego :-) :-) Jak wszystko jest w porzadku to czemu mailay by czekac do 4msc??
Mam pytanie:
Czy waszym dzieciaczkom zdażały się dłuższe przerwy w nierobieniu kupki??
Bo moja mała robiła codziennie, ewentualnie co drugi dzień, a teraz od niedzieli nie zrobiła żadnej. Wydaje mi się że nic ją nie boli bo nie płacze, nie marudzi, więcjak na razie nie panikuję. Gazy jej odchodzą normalnie, bo bączki puszcza takie że :szok:, normalnie jak stary chłop i to po sporej porci grochu:-):-):-) no ale od niedzieli to już szósty dzień leci i tak po mału zaczynam się martwić. słyszałam, że dzieci karmione tylko piersią mogą tak mieć, no ale czy to normalne jak przez ponad dwa miesiące robiła kupkę codziennie, a tu nagle taka przerwa??

U nas kupy byly codziennie, potem co 2 dni. A teraz co 8 dni :-) Tak ,ze w ciagu miesiaca zrobila mi tylko 4 kupy ... :-)
 
tzn jak poddalas mu tego ziemniaczka ? i jak poddac maluszkowi marchewke?

Ziemniak normalnie ugotowany, pognieciony - jak do obiadu, tyle że z masełkiem. Ale słyszałam, że powinno być z oliwą. :confused2:
Marchew ugotowana (ja gotowałam na rosole), przetarta....
Podawałam mu to na mini łyżeczce plastikowej, oczywiście w mini ilościach :tak::tak::tak:

Dziewczyny ,a mi sie wydaje,ze z tym wporwadzaniem inych pokarmow to sprawa indywidulana kazdego dziecka. wiecej dobrego niz zlego :-) :-) (....) Jak wszystko jest w porzadku to czemu mailay by czekac do 4msc??

Stopi miło przeczytać takiego posta. :-D:-D :elvis:
 
No z tym żywieniem to różnie bywa.... Ja tam daję mojej Karolince oblizać łyżkę jak coś jem delikatnego, dzisiaj np. lizała duszone jabłko:-)
Jej się to podoba i poznaje nowe smaki więc nic złego w tym nie widzę...:-)
 
BeataZ ja używam butelki z Lovi z dynamicznym smoczkiem. Dla mnie jest super. Mam też z Avent ale ta nie ma tak fajnego smoczka. Wczoraj dałam mojej niuni soczek z marchewki właśnie w tej butelce z Lovi i wypiła wszystko a wcześniej próbowałam w tej z Aventu podawać herbatkę i nie chciała pić. Jest karmiona tylko cycem, ale od wczoraj próbuję wspomniany soczek. Jak na razie nic jej nie jest tylko kupki pomarańczowe. Jeszcze troszkę i tez podam jabłko. Starszej też tak dawałam ale to indywidualna sprawa każdego dziecka. Jednym nic nie jest a inne do 6 miesiąca piją tylko mleko mamy.
 
reklama
Do góry