reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Antkowa, jeśli chodzi o śluz w kupce to slyszałam,że moze on świadczyć o nietolerancji jakiegoś pokarmu, ale nie tylko, najlepiej spytać lekarza,
Beata 26 a zielone kupki i nas też są mimo że pijemy nutramigen, zawsze pierwsza kupka rano taka jest ;-) Lekarz też nam mówi, że mam się nie martwic, bo czasem tak jest, kolor się utlenia, zwłaszcza gdy jest ciepło, to kolo może byc inny, Myślę że jak malenstwo nie ma innych objawów, to chyba nie ma się co martiwć na zapas
 
reklama
R
Mam pytanie do mam karmiących piersią, których dzieci mają skaze. Czy Wasze Maleństwa mają suchą skórkę na ciele? Bo moja ma, w różnych miejscach, brzuch, łokcie, plecki... Czym takie coś smarujecie? Bo doktorka poleciła kupic krem CLOBAZA, ale słabo działa i przepisała momederm, ale wyczytałam na ulotce że nie stosowac u dzieci poniżej 2 roku życia, więc bądz tu mądrym?? :eek:

A jak wygląda skóra Twojego Maleństwa, czy jest bardzo sucha, łuszczy się, czy jest ta suchość widoczna, czy tylko odczucie suchości przy dotyku? Bo zastanawiam się nad skórą mojego Michała, też ma uczulenie na białkomleka krowiego (podobno).
 
Antkowa, ja też prawie wszystko jem oprócz warzyw (tylko pomidor, marchewka,ziemniaki), śluz bywa w kupce, bywa też czasem zielona. I pediatra jakoś się tym nie przejęła, powiedziała, że tak bywa i nie mam się co przejmować.
Testowałam wczoraj surową marchew, ale coś go chyba brzuszek dziś pobolewa, jutro testuję cukinię, chciałabym już jakieś warzywa wprowadzać.
 
ja już swojej córci dawałam jabłko tarte ale jej nie smakuje za to uwielbia marchew z jabłkiem ze słoiczka :) i kaszkę waniliowa i z bananami na noc. daje jej tez herbatkę z dzikiej róży i malin z wit c(hipp) bo dużo spacerujemy a ponoć ona jest dobra na przeziębienia.
 
Nikolleczka, widzę że bardzo szybko rozszerzyłaś dietę Małej... Ja nie mam jeszcze za dużo pojęcia o takich rzeczach ale rozmawiałaś na ten temat z pediatrą? Karmisz piersią czy sztucznie?
 
jo-anna Skóra jest głównie sucha i zaczerwieniona w różnych miejscach na ciele, tak jak pisałam łokcie kolana, brzuszek, ale wczoraj przed kąpielą zauważyłam taką łuszczącą się, ale była też i taka jakby szorstka w dotyku. Ale jak np dzisiaj to są to suche, czerwone miejsca.
 
ja już swojej córci dawałam jabłko tarte ale jej nie smakuje za to uwielbia marchew z jabłkiem ze słoiczka :) i kaszkę waniliowa i z bananami na noc. daje jej tez herbatkę z dzikiej róży i malin z wit c(hipp) bo dużo spacerujemy a ponoć ona jest dobra na przeziębienia.
a to troche nie za wczesnie na nowe smaki?? przecież mała nie ma skończonych 4 mcy, a jesli karmisz piersią to musisz odczekać aż skończy pełne 6 mcy.
 
dziewczyny dzis przeczytalam w gazecie Mamo to ja, odpowiedz pediatry na pytanie czy niemowle moze ogladac tv, i odpowiedz wam przepisze prosto z gazetki:
"Nie powinno sie pozwalac tak malenkiemu dziecku na ogladanie telewizji!Moze to byc przyczyną zaburzen snu(kłopotów z zasypianiem,czestego budzenia sie)i pogorszenia widzenia. U niektorych dzieci migajacy obraz moze nawet wywolac napad padaczkowy,(nawet piecio szescioletnie) nie powinny dlugo przesiadywac przed tv,(max.2h dziennie)
 
reklama
dziewczyny, czy któres z waszych pociech ma przepukline? Mój mały ma lekka pępkową ale zaklejamy plasterkiem. Martwi mnie natomiast wodniak jąderka. Boje się, że mogą się tam wysunąć jelitka i uwięznąć. W sumie lekarz kazał tylko obserwować,ale na forum dla wcześniaków czytałam, że większość przepuklin pachwinowych jest operowana. No i znowu mam zonka co robić?
 
Do góry