reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Moja dostaje witamię D3 i K. W szpitalu też dzieciaki dostają dozylnie witaminę k. Lekarka ze szpitala powiedziała, że witaminę K mam podawać od ukończenia przez małą 2 tyg do ukończenia 3 miesiąca życia, a wit d3 od ukończenia pierwszego miesiąca do skończenia przez małą 1 roczku (jedna kropelka dziennie)
 
reklama
Dmuchawiec ja też spałam w dzień z moim maleństwem w łóżku bo tylko wtedy spał i na spacerze, ale tylko jak chodziłam. Przy mnie to potrafił przespać nawet z 2-3h.
Teraz już jest lepiej bo udaje mi się usypiać w łóżeczku:-), ale daje mu pieluszkę koło rączek. Łóżko zostało tylko na rano bo wtedy dosypia nawet do 9-tej.
 
Ja podaję witaminę D3 i K. Wiem, że kiedyś ta K nie była zalecana, ale ja tam wolę nie ryzykować. Ona jest odpowiedzialna za prawidłową krzepliwość krwi i za tworzenie białek kości. Wiem też, że często jest jej niedobór po antybiotyku. A my takowy mamy już za sobą niestety.

Co do spania Maleństw. Mój Michał śpi w łóżeczku, ale jak się budzi już do tego porannego karmienia około 7, to biorę go już do łóżka, przystawiam na leżąco i jak się naje to bywa, że z przerwami pośpimy i do 9.30. Inaczej bym chyba się przewracała ze zmęczenia.
Natomiast w dzień nie śpi prawie wcale, jedynie na spacerze, dobre i to.
 
Mój mąż wszystko robi przy małej, prócz karmienia, ale gdyby miał cycka, to pewnie i to by robił. Od poczatku chciał wszystko robic, też bał sie troche, jak to facet, ale szybko mu ta bojaźliwość mineła:tak:.No i dobrze, bo gdyby nie jego pomoc, to chyba bym wykopyrtnęła. Po takim całym dniu noszenia małej, on ją kapie, a ja moge przynajmniej spokojnie siku zrobic:-D. Jesli mu mała w kapieli nie płacze, to chodzi dumny jak paw, ze tak ja umie świetnie kąpać:-D.
 
A co do nie sypiania mojej Zosi - dziękuję za wsparcie!! Bo jak dotad wszyscy dokoła mi wmawiaja, ze dobrze mi tak:-(Jak sobie dziecko nauczyłam, tak teraz mam. Z tym, ze ja sobie nie przypominam, zebym Zosie czegos takiego uczyla. A chyba płaczace dziecko kazda z Was by wziela na rece i przytuliła i robiła wszystko, zeby je uspokoic?

Wit.K Zosia dostała najpierw dożylnie w szpitalu, a od 2 tygodnia przyjmuje doustnie.D3 tez jej daję - 2 krople dziennie od poczatku 4tego tygodnia.
 
dziewczyny mam mały problem i moze któraś byłaby w stanie mi pomóc:

moja Monisia bardzo lubi w dzień spać na brzuszku, potrafi tak przespać nawet ok 4-5 godzinek bez przerwy (pozostałe drzemki w dzień są 15-20 min), ale nie na tym polega problem, a więc do rzeczy: ona śpi tylko na jednej stronie, tzn leży na lewym policzku i patrzy się w prawą stronę, i tak codziennie, nie wiem jak ją "zmusić" do tego aby położyła się odwrotnie, na drugiej stronie, jak ją dzisiaj próbowałam położyć inaczej to był krzyk niemiłosierny, męczyłyśmy się razem przez prawie godzinkę, ale ona nawet sekundy nie chce leżeć na prawym policzku, jak już nie miałam serca jej dłużej męczyć i położyłam ją tak jak lubi to melodyjka (gra przez 1,5min) w łóżeczku nie zdążyła się skończyć a mała już spała.
Może któraś z was wie co mogłabym zrobić żeby mała nauczyła się spać kładąc główkę na obie strony??

będę wdzięczna za każde info
 
Gdy kładziesz ja na brzuszku, ale nie do spania - do zabawy, kładź kolorowe zabawki najpierw przez kilka dni tylko po lewej stronie, Ty tez z lewej strony stawaj, mów do niej, grzechocz zabawkami itp.A w ogóle to sie nie przejmuj, to niekoniecznie musi oznaczac, ze nie umie zwracac głowy w lewo. Moze poprostu to jej ulubiona strona?Buziak dla Monisi od Zosi:happy:

P1060252.jpg
 
Dmuchawiec próbowałam już takich "sztuczek". Jak ją trzymam na rękach to kręci główką dookoła, tylko spać nie chce na tej stronie.
Za buziaka dziękujemy i oczywiscie też ogromnego całusa przesyłamy.;-);-)
 
reklama
adudz82 A byłaś już na badaniu bioderek? Moja też bardziej lubiła prawą stronę i powiedziałam o tym właśnie na badaniu boderek i lekarz dokładnie sprawdził czy przekręca główkę w obie strony. A gdzie kładzie główkę jak leży na pleckach? Też tylko na tą stronę? Jeśli tak to uważam że może powinnaś podkładac jej pieluszkę z tej strony na którą się kładzie. A ile tygodni ma Monisia?
 
Do góry