reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

reklama
mój młody bierze obecnie vit D (kazali mi podawać wieczorem) i cebion multi. Brał wit K (mial brac do 3 miesiąca),ale pediatra kazał odstawic bo jak stwierdził, podawanie tej witaminy to teraz bardziej moda niż potrzeba. No a mój maluch miał kłopoty z brzuszkiem, więc należało jak nabardziej go odciążyć.
 
5 KROPLI!!!!!???? Matko jedyna, zima podaje sie dwie! a ta kazał 5? Ja bym na nia doniosła do Izby Lekarskiej, zanim wysle jakies dziecko na tamten świat.
 
ja też podaję witaminę d3 i k, ale w kapsułkach. tzn. vita d3 i vita k. standardowa dzienna dawka i chyba ze dwa razy zdarzyło mi się zapomnieć. podobno nie można podawać jedną po drugiej, więc jedną aplikuję rano, drugą wieczorem. acha, no i karmię piersią, bo przy mleku modyf. to k niepotrzebna, ale d3 to nie wiem...


My też bierzemy kapsułki vitaK po 5 kropli ,w SZPITALU pediatra wypisał mi babyK ,a nasza wypisala vita K,i w aptece zrobilam oczka:szok:,ale pani farmaceutka wytłumaczyła:-D.
a d3 bierzemy po 1 kropli i tylko tyle narazie.:-)
 
A ja nie wiem ile jest kropelek w vita K i D - jest napisane jedna kapsułka dziennie to tyle daję. Co do ilości kropelek to przecież zależy od preparatu, np. mam w domu Baby K i tego podaje się właśnie 5 kropelek.
 
My też tak dawaliśmy , jak było wit K to całą kapsułkę, a Baby K 5 kropelek, a wit d3, bo jednej kropelce dziennie, a jak ja karmiłam, to tez miałam jedną brac dziennie. Chyba że wit d3 w kapsułkach , to zawsze całą zawartość
 
ale numer
ja mam witaminę K w takich butelkach z zakraplaczem i do dziś byłam święcie przekonana, że mam tego podawać 2 razy dziennie po 5 kropli. A że jestem leń to podaję raz dziennie 10 kropli.

Teraz czytam ulotkę i widzę, że tam jest napisane że dzienna dawka to 20 kropli:szok::szok::szok: czyli 2 x po10 kropli.
Ups....:eek:

o taką mamy
 

Załączniki

  • witamina_k.jpg
    witamina_k.jpg
    17,3 KB · Wyświetleń: 33
reklama
e_mama- ale my też tak mamy przepisane 5 kropli 2x dziennie ,albo 10 kropli 1x dziennie.Podaje te 10 kropelek bo niechce mi sie , a i małego meczyć niechce bo on wcale nie chetny do ich brania!!!
 
Do góry