reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

A mój jak czuje ,że idzie wit. to zaciska usta .I to skubany od poczatku,skąd to wie to nie mam pojecia :))).
dzewczyny a podajacie też wit.K ??
moja nie ma co zaciskac bo jej robie dzióbek i zakraplam, a wit K nie daję bo córcia jest na mleku modyfikowanym.
Julka nauczona juz jest zasypiac sama ale biegam co jakis czas podac jej smoka bo sie bardzo z nim uspokaja, a jak zasnie to wypluwa. niestety nasz rutuał wieczorny roznie wygląda. je o 18 potem zabawa kąpiel o 19:30 i zabawa lub zasypia, wiec jak zasnie to butla przez sen i dalej spi. a jak zabawa to butla o 21 i zasypia ok 22. nie wiem jak to zrobic zeby zmienic godziny karmienia wieczornego bo ona je co 3 h, wiec ostatni posiłek wychodzi o 21, spi do 3-5 .dzis chciałam zmienic godzine to o 21 zjadła potem przez sen dałam o 24 z mysla ze pospi do 6-8 a tu d... pospała do 2 i sie obudziła na zabawe:eek: zasneła o 4 a ja musiałam odreagowac wiec siedze na bb:-D
 
reklama
a swoją drogą kamlotka troche dziwne ze az dwie krople dziennie Ci kazala podawac:shocked2:, bo tyle to sie doroslym podaje:errr: i to dlatego ze za szybko rosła:confused:

No to pięknie:szok::szok::szok:
Ja karmię butlą i jak wiadomo w mleku jest już wit. D3 a moja pediatra zaleciła w 2 miesiącu nawet do 5 kropli. Przy czym Dominik zaczął wymiotować i teraz raz na 3-4 dni daje mu 2 kropelki. Nie będę syna truć. :crazy:
A jak powiedziałam o tych wymiotach dr to stwierdziła że mam zmniejszyć dawkę!!! Cholera to przecież logiczne....:eek:
 
No to pięknie:szok::szok::szok:
Ja karmię butlą i jak wiadomo w mleku jest już wit. D3 a moja pediatra zaleciła w 2 miesiącu nawet do 5 kropli. Przy czym Dominik zaczął wymiotować i teraz raz na 3-4 dni daje mu 2 kropelki. Nie będę syna truć. :crazy:
A jak powiedziałam o tych wymiotach dr to stwierdziła że mam zmniejszyć dawkę!!! Cholera to przecież logiczne....:eek:

Iwonko- 5 kropli dziennie?:szok: i to przy karmieniu mlekiem modyfikowanym??SZOK!
jeśli tak to dla dobra Dominisia skonsultuj się z innym lekarzem:zawstydzona/y:
 
i po raz kolejny sprawdza sie ze co lekarz to inna szkoła:wściekła/y: Ale ja i tak obstaje przy jednej kropli d3 i witaaminke k tez dajemy, bo mlody jest cycowy:-)
 
ja też podaję witaminę d3 i k, ale w kapsułkach. tzn. vita d3 i vita k. standardowa dzienna dawka i chyba ze dwa razy zdarzyło mi się zapomnieć. podobno nie można podawać jedną po drugiej, więc jedną aplikuję rano, drugą wieczorem. acha, no i karmię piersią, bo przy mleku modyf. to k niepotrzebna, ale d3 to nie wiem...
 
ja też podaję witaminę d3 i k, ale w kapsułkach. tzn. vita d3 i vita k. standardowa dzienna dawka i chyba ze dwa razy zdarzyło mi się zapomnieć. podobno nie można podawać jedną po drugiej, więc jedną aplikuję rano, drugą wieczorem. acha, no i karmię piersią, bo przy mleku modyf. to k niepotrzebna, ale d3 to nie wiem...


ja też podaję po jednej kapsułce vita k i vida d
ale nie słyszałam że nie można ich razem podawać:-:)-(
i ja zawsze podaję dwie wieczorem po kąpieli
a co do długości podawanie to mi lekarka powiedziała, że vit K podaje się do końca trzeciego miesiąca życia, a vit D tak długo jak długo maleństwo jest tylko na cycku.
 
adudz ja po prostu gdzieś wyczytałam, że razem podawane trudniej się przyswajają, a lekarka tez mi tak powiedziała, że k do końca trzeciego, a d3 jeszcze długo długo :)
 
wit d3 podaje sie do ukończenia roczku, bez względu czy karmione piersią czy modyfikowanym. wit K tylko przez 3 mce i tylko wtedy gdy malec jest na cycu, bo w modyfikowanym jest go wystarczająco duzo, natomiast wit d3 jest ale w małych ilosciach. mi jeszcze pediatra poradziła zeby corcie na słoneczko wystawiac (tj odkrywac bude w wozku) jak nie ma wiatru i nie pada zeby łapało witaminke d3.
 
reklama
Mi też lekarka powiedziała, że vitad do około roku, a k do 3-miesiąca. I też nie słyszałam, że razem nie wolno podawać, bo zawsze podaję dwie na raz. Trzeba coś zmienić.
 
Do góry