reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Miglak - ja tez mam koniec sierpnia wypisana recepte na Infanrix HiB plus u nas idzie do tego przeciw rotawirusom. Jestem niezle spanikowana ale lekarka poiwiedziala by tydzien przed szczepieniem uwazac na malego i badac mu czy nie ma temperatury plus ze te szczepionki nie maja tego czegos na th ... co podobno bylo tak grozne... Ciagle sie jednak cykam...
 
reklama
Ja jeszcze niedawno krzyczałam że szczepie tylko na rotawirsy a teraz już nie szczepię. Jedynie co to tylko te które są w pakiecie.
Dość się nasłuchałam i nie chcę mi się nawet o tym pisać. Sama nie wiem czy dobrze robię ale wierzę że tak. Nie chcę małej faszerować czymś co może okazać się zbędne i nie potrzebnie będę zaśmiecać taki malutki organizm.
 
U mnie sie sprawdza wiec nie wiem jak mam odpowiedziec dyplomatycznie ;-)

Ada a ta masc to jakas gotowa do kupienia czy domowej roboty? Pytam by jakby co miec na czarna godzine :-) Swoja droga macierzynstwo to ciekawa sprawa - nigdy kupa, baki i bekanie tak mnie nie cieszyly jak teraz u mojego pierworodnego :-)
gotowa z apteki koszt ok 2 zl
 
Ja jeszcze niedawno krzyczałam że szczepie tylko na rotawirsy a teraz już nie szczepię. Jedynie co to tylko te które są w pakiecie.
Dość się nasłuchałam i nie chcę mi się nawet o tym pisać. Sama nie wiem czy dobrze robię ale wierzę że tak. Nie chcę małej faszerować czymś co może okazać się zbędne i nie potrzebnie będę zaśmiecać taki malutki organizm.

ASIA ja tez mam takie podejscie. Tylko znastanawialam sie nad rota wirusem i nie wiem czy szczepic . Prosze powiedz co wiesz o tej szczepionce??

Na pewno nie szczepie na pneumokoki, bo oni teraz tak reklamuja ta szczepionke bo musza sie jej pozbyc, za duzo im zalega. A teraz jest tyle odmian pneumokokow, a te szczepionki sa tylko na niektore szczepy, wiec nie widze sensu szczepienia malej.

Mnie jeszcze kilka osob ze sluzby zdrowia wyczulilo na szczepionki typu 6 w 1. I jak to mowia kilka w jednym nie znaczy, ze dobre. radzili mi szczepic mala starym schematem, tak jak my bylysmy szczepione- nieskojarzonymi szczepionkami.
Wiec juz sama nie wiem jak robic...mh.....
 
znajomai mojej cioci jest neurologiem dzieciecym i ostatnio jej synowa rodzila i nie zgodziła sie na zadne szczepionki.
rotawirusy jest szczepionka doustna i podobno po jej podaniu dziecku sie ulewa i tak na prawde nie wiadomo ile tej szczepionki dostanie sie do organizmu i czy bedzie dzialac?

a według mnie reklamoawanie tych wszystkich szczepionek to jedna wielka sciema.
wiadomo ze to jest zarobek dla firm farmaceutycznych i słyszymy tylko korzysci a jak jest na prawde tego nie wiemy.
nie ma rzeczy na swiecie, ktora nie miala by wad i tak samo jest ze szczepionkami.
przepraszam za bledy ale jedna reka tylko w uzytku.
 
Stopi dokładnie, ja też wolę stary schemat, wiem że maleństwo będzie cierpiało więcej ale przynajmniej nie będę miała obaw że rtęć z tych skojarzonych na pewno zostanie wydalona przez organizm i dziecko nie będzie upośledzone. Już dawno powinni zabronić tych skojarzonych ale oczywiście najwięsze śmieci najdłużej mają rację byu w Polsce
 
ja też się zastanawiam nad szczepieniami, chociaż mam jeszce trochę czasu bo moja mała jeszcze trzech tyg nie ma, ale po ostaniej rozmowie z moim M i z położną która do nas przychodziła, to chyba zatrzymamy się tylko na pakiecie podstawowym, chociaż sama jeszcze nie jestem do końca przekonana.
 
ASIA dzieki za info o tej szczepiace na rota wirusa. :tak:

OLIVCA - Tobie dziekuje za dokladne wyjasnienie dlaczego te szczepionki typu 6w1 nie sa dobre:tak:
 
mnie w poradni patologii noworodka doradzaja ta skojarzoną. Ponadto pediatra proponował przeciwko zapaleniu płuc. Puki co musimy najpierw uporac sie z żółtaczka i zgłosic sie jak mały będzie ważył ok. 5 kg.
Mam pytanie, czy karmiąc mozna wziąśc jakąś tabletke przeciwbólową? Wyrwałam zęba a zaraz zaczne wyrywać włosy z głowy z bólu!
 
reklama
fela apap możesz sobie łyknąć:tak:

a co do szczepionek to u nas lekarka powiedziala zeby sie zastananowic nad rotawirusami, bo to sie podaje najdalej chyba do 12tygodnia, nad meningokokami sie za bardzo nie rozczulała, ale powiedziala, ze dla Szymka polecałaby pneumokoki ze względu na to ze jest drugim dzieckiem i moze łapac wiecej infekcji (wszystkie cholerstwa, które Nati przyniesie do domu), ale my narazie idziemy tylko zwykłym schematem szczepien, bez zadnych dodatkowych i skojarznych. Zresztą ściska nas tez trochę budżet domowy:-(
i nawet powiedziala ze z tą jego żółtaczką bedziemy sie szczepic bo nie jest az tak silna, wiec w niczym nie przeszkadza podobno:confused:
 
Do góry