reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imiona dla grudniowych maluszków...

reklama
To ,że podoba Ci się seria książek (obecnie filmów w produkcji) to nie obarczałabym tym imieniem swego dziecka

Pisałam, że to imię podobało mi się już dużo wcześniej a nie przez książkę. Niestety stało się popularne przez serię 'Zmierzch' i kojarzone z tą marką.
Chciałam dac to imię dziewczynce a przez popularnośc książek/filmów 'Zmierzch' mam ogromne wątpliwości :(

imię na PL/wskie realia nie ładne, nic nie mówiące, przypomina nazwę jakiejś firmy

Nie zaznaczyłam, że to imię to nie jest na 'polskie realia' a na norweskie. Tam imiona są twarde i kańciaste w wymowie a Esme jest miękkie i łatwo je wymówic po polsku, norwesku i angielsku bo posługujemy się trzema językami.
 
Nie zaznaczyłam, że to imię to nie jest na 'polskie realia' a na norweskie. Tam imiona są twarde i kańciaste w wymowie a Esme jest miękkie i łatwo je wymówic po polsku, norwesku i angielsku bo posługujemy się trzema językami.

Miałam na kursie koleżankę Esme, była chyba z Estonii. Ładne imię, ale koleżanka była dziwna ;-) W Finlandii nie wydawało się ono jakieś złe.
 
Witam wszystkie mamusie... jestem przyszłym tatusiem i mój syneczek przyjdzie na świat ok 20 grudnia tego roczku... a razem z żonką ustaliliśmy imię dla naszego maluszka jeszcze przed poczęciem, będzie się nazywał Dawid.. pozdrawiam i życzę miłego dnia...
 
:) myśmy się trochę głowili, ale stanęło na Wiktorze... Dwóch różnych lekarzy potwierdziło nam płeć dziecka, nieźle mnie wetnie, jesli okaże się, że to dziewczynka ;)
 
Ostatnia edycja:
Ja jestem imieniem Esme zachwycona, tymbardziej jeśli w PL nie mieszkasz a moda na zmierzch za jakieś 2 lata minie. Nie moższ się tym sugerować. Zanim mała pójdzie do przedszkola, czy szkoły nikt imienia z książką/filmem nie będzie kojarzył :tak:
 
hej:-) my dlugo wybieralismy imiona dla naszej pociechy(nie wiemy czy to chlopiec czy dziewczynka),a w zwiazku z tym ze nie mieszkamy w polsce to postanowilismy ze imiona nie beda polskie:tak:a podobaja mi sie dla dziewczynki MCCENZIE,BEVERLY,LEAH,a dla chlopca IAN . a stanelo ostatecznie na tym ze dziewczynka bedzie LEAH a chlopiec IAN,wiec teraz czekamy do grudnia i zobaczymy ostatecznie jak nazwiemy maluszka:tak::tak::tak:
 
reklama
Do góry