reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

jak sobie radzić z dolegliwościami Maluszków

Malpko- moja siostra tez zdawala w Slupsku chyba 8 lub 9 razy...wiem, ze musiala testy od nowa zdawac, ale wlasnie po tej powtorce teorii uwziela sie i podchodzila do egzaminu 3 razy w tym samym tygodniu, w poniedzialek i srode oblala, ale w piatek sie udalo!

co do temperatury, ja tez panikowalam na poczatku, bo u nas 37 to norma...
 
reklama
Co do prawka to mi się udało w starym systemie za drugim razem... ale teraz to nie wiem czy za dziesiątym bym zdała, jak zdarzy jakiś upierdliwy egzaminator to masakra...

Ponawiam pytanko, czy któraś coś może wie o tej chrypce... bo już sama nie wiem co robić... ani nie płakał jakoś szczególnie żeby zachrypnąć, innych dolegliwości nie ma, buzię mu przejrzałam i pleśniawek też nie ma...nie wiem co robić...

i wogóle to chyba niedługo skończy mi się cierpliwość w związku z tą kolką...dziś w nocy było masakrycznie...nie krzyczał ale co chwilę się budził, wiercił się...spanie z nami nie pomagało we wózku też nie...najlepiej na rękach...jest lepiej ale jeszcze go męczy

 
Ja tez za 6 -tym i też szłam z nastawieniem to ostatni raz i zdam i nie ma siły żeby nie.
Małpo głowa do góry , kiedyś w końcu zdasz :-)
Kredko widać ze mamy Franków tak maja...hehe
Joasiu nie mam pojecia co z ta chrypka, no najlepiej to sie skonsultowac z lekarzem.
A moze to nie kolki tylko wzdęcia?
 
Ostatnia edycja:
A co na te wzdęcia? Teraz to ewidentnie brzuch go boli jak nie może pryknąć...dostawał sab simplex, esputicon, debridat, papawedynę, teraz pije gripe water taką wodę koperkową i dostaje delicol krople, które niby rozkładają laktozę...nnie wiem czy to po tych kroplach lepiej czy ogólnie gdyby ich nie dostawał też by tak było...już mi ręce opadają i cierpliwość tracę...jeszcze rok studiów a nie mam kiedy nawet do książek zajrzeć albo jestem tak padnieta że nawet mi się nie chce...

[url=http://www.suwaczki.com/]

[/URL]
 
To ja jeszcze tylko do Małpki :) Zdałam 8 lat temu za 4 razem, dzisiaj nie wiem, czy bym w ogóle się odważyła zdawać, bo przez te wszystkie lata nie jeździłam, zaczęłam dopiero rok temu siadać za kierownicą, a w zimie unikam jeżdżenia jak ognia... Więc ja Ciebie podziwiam, że masz wytrwałość i nie zniechęcaj się! Ja się zawsze strasznie denerwowałam i za tym czwartym razem wzięłam to sobie na luz, na placyku sobie śpiewałam do siebie, kiedy robiłam poszczególne manewry (egzaminator chyba mnie wziął za wariatkę) i właśnie wtedy się udało :) Głowa do góry :)
 
Nam lekarz mówił,że do 37,5 to jest norma. Inna temperatura jest gdy dziecko śpi, po przebudzeniu gdy się bawi.
Jeśli chodzi o kolki to pytałam lekarza bo nie miał jako tako kolek raczej wzdęcia dawałam mu herbatkę hippa bo na córę cudownie działała i infacol i powiedział, że niektóre dzieci właśnie po herbatkach koperkowych mogą mieć jeszcze silniejsze bo na każde dziecko inaczej działa. Od 3 tyg. całkowice odstawiłam hippa daję tylko jeszcze infacol i nie ma nic.
Czyli to co działało na córe u małego działało odwrotnie. Pozatym dużo na brzuszku na szczęście lubi. Od 2 tyg. daję herbatkę jabłko melisa z bobowity. Musisz sprawdzić i eliminować. Wiem, że jest strach ze jak się nie da to będzie jeszcze gorzej.
 
Joasiu z chrypką nie poradzę, jedynie lekarz.
Jesli chodzi brzuszek, to moze tak jak napisala Magi to wzdecia? U nas kolki byly owszem, nadal dajemy sab simplex ale juz nieregularnie ok 3x dziennie, teraz to juz nie sa kolki tylko wlasnie wzdecia, bo mala napina brzuszek, sama sie cala spina, polakuje po czym ida wiaterki. Jak widze ze sie prezy i nie umie puscic bączków, to ja biore na przewijak albo na sofie i masuje brzuszek , robie to juz na pamiec bywa ze 5x dziennie, i to naprawde pomaga.
Nauczylam sie na tej stronce
Masaż na kolkę
Nie zawsze uzywam oliwki do smarowania brzuszka, raczej linomagu(bo oliwka nas zaczela uczulac) ale jak robie to na sofie wtedy masuje przez koszulke to nie naciagam skory. I po takiej sesji na kilka minut na brzuszek, na kolanach jak lezy tez na brzuszku.
I teraz o wodzie koperkowej i herbatce koperkowej - juz to podawalismy ale zauwazylam jak JolaMi ze mala ma gorsze wzdecia po tym. Tez mielismy juz debridat i delicol, bo ja wiem czy cos sie zmienilo...moze debridat hamowal refluks, ale wzdecia tez byly. Delicol sie skonczyl i wiecej nie kupilam, a brzuszek jak ma bolec ze wzdec to i tak ja boli.Dlatego masaz jest u nas najskuteczniejszy, baczki idą równo po nim.No i sab simplex bo sie chyba boimy odstawic juz.
Aha i ostatnio kupilam herbatke z Hippa na uspokojenie od 1 m zycia, zawiera m.i.n rumianek, i...z rzadka ale ok 30 ml jej daje i narazie chyba dziala Ok.
 
Masaż Shantala dla dzieci my jeszcze stosujemy ten masaż trochę tu słabe zdjęcia ja mam inne od kuzynki, która studiowała pedagogikę i miała z tego zajęcia... może to i wzdęcia, bo jak pryka to jest ok...wiem kiedy będzie niedobrze bo nie ma bąków...jeszcze będę dawała ten delicol ale małe dawki i chyba zrezygnuję z koperku.. też mam tą herbatkę uspakajającą z hippa i małemu smakuje

 
u nas były okropne problemy z kolkami i wzdęciami p.oźniej, delicol myślę że sie sprawdził, debridat pomógł na kupki , ale chyba najlepiej działa leżenie na brzuszku tzn my od miesiąca leżymy i problem przestał istnieć z trwoga odstawiałam deloicol i debridat i teraz nic już nie podaje i jest ok ,ale nie wiem czy to zasługa leżenia na brzuszku czy układ pokarmowy Frania już się uregulował. Nam pediatra kazała odstawić herbatki z rumianku i kopru bo u nas one sprzyjały problemem z wypróżnianiem, a dopajam tylko wodą.
 
reklama
A ja trochę zmienię temat. Czy może któreś z waszych starszych dzieci miało płyn w uszach po zapaleniu ucha? Mój Maciek ma i prawdopodobnie będzie miał dren w uchu umieszczany operacyjnie. Wiecie coś na ten temat? Miałyście z tym do czynienia. Trochę się boje...
 
Do góry