reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak sobie radzić z dolegliwościami Maluszków

A może ma uczulenie na jakiś metal. np na zatrzaskach? U mnie w rodzinie tak było. Dziewczyna wszystkie zlikwidowała i przyszyła guziki.
 
reklama
kasialle podobnie mialam przy corci kiedys, sprobowalam metody kapania dziecka w wodzie lekko zabielonej maką kartoflaną (tak ze 2-3 łyzki wprost do wody i zamieszac), zadnych emolientow i kosmetykow ,chusteczek nawilzanych,jedynie czysta woda z ta mąąką i do zasypywania pupci takze. moze akurat sie sprawdzi, daj znac jak poszlo.pozdrawiam i powodzenia
 
Umieściłam tego posta również na ogólnym, pomocy!!!!!!
Dziewczyny mamusie mam ogromny problem. Walczymy z wysypką od dłuższego czasu!!!! Wyeliminowałam już chyba wszystko. Mała praktycznie od urodzenia jest na nutramigenie, nie podaję żadnych herbatek, vit.D, już nic na kolki też nie podaję. Pije tylko i wyłącznie mleko i ewentualnie kilka łyków wody z glukozą jak ma czkawkę. Nie smaruję ją niczym, kąpię w emolientach (Oilatum, Emolium), nie używam żadnych proszków, ciuszki piorę w płatkach mydlanych. Nie mam już pomysłu od czego. Potraficie doradzić?? bo mi już ręce opadają :(
Kasialle, tak jak napisała ag26tka- moze warto kąpać corcię jakis czas tylko w wodzie z lekkim krochmalem i zmienić kosmetyk do smarowania (jesli jakis stosujesz).Np na 2 tyg i zobaczyc co sie dzieje.
Ja jednak podejrzewalabym jeszcze to mleko, zdarza sie ze dzieciątka są uczulone i na hydrolizaty kazeiny melka krowiego, a takie jest w Nutramigenie- jest tam jeszcze olej sojowy(sic!) ktory czesto bywa alergenem i to silnym dla dziecka. Sama teraz przeszlam na picie mleka sojowego i obserwuje małą czy nic sie nie pojawia na ciele, tymczasem jest lepiej (wysypka znika odkad odstawilam czekolade, orzechy i nabiał).
Jest jeszcze mleko Bebilon amino, gdzie rozkład kazeiny jest jeszcze wiekszy- na aminokwasy, nie wiem czy mleko jest łatwo dostępne u Ciebie, u mnie w aptece to mleko było na zamówienie -2 dni.Na szczescie udało nam się wrócić do piersi.
A czy pod pieluszką też jest ta wysypka? Jesli nie to wlasnie moze byc objawem alergii pokarmowej( czyli mleko?bo chyba nie glukoza z wodą).
Aha, Nutramigen musi stać w lodówce i trzeba go zużyc po otawrciu do 15 dni, potem trzeba nowe otworzyć, ale o tym najpewniej doskonale wiesz, bo używacie tego mleczka.
 
Ostatnia edycja:
Kasialle, a może coś z ubrankiem nie tak...? Moja Hania kiedyś miała niewielką wysypkę po jednej czapeczce - nie wiem, co było nie tak z nią, ale już jej nigdy nie założyłam małej i nic więcej się nie pojawiło...
 
Ostatnia edycja:
moja koleżanka miała z córką podobny problem i skończył się jak dziewczyny mówiły po kąpieli w krochmalu. No ale to może być nie to...Może pediatra nie taki, może spróbuj wymienić lekarza.

A no i na szczepieniu było ok :) trochę zapłakał ale szybko się uspokoił :) Jestem z niego dumna hihi

 
Ostatnia edycja:
dzięki dziewczyny za podpowiedzi, aż trudno uwierzyć że mogą być takie uczulenia jak na zatrzaski czy na włókna w ubrankach :szok:

próbowałam 2 ostatnie dni w krochmalu, a wczoraj w samej wodzie bo pojawiały się nowe krostki :-( byłam dziś na wymazie z nosa i jutro wynik i znowuż zawitam u pediatry może zapisze to mleko bebilon amnio o którym piszesz beniaminko, nie słyszałam o nim, tak jak o tym że nutramigen trzyma się w lodówce :szok: w 15 dni to my zużywamy 4 puszki także na pewno nie jest przeterminowane ale czemu w lodówce?? na puszcze jest napisane przechowywać w temp. 15-25st.C to chyba nie warunki w lodówce??
 
Kasialle, chyba chodzi o przechowywanie mleka po otwarciu wlasnie w lodowce, tez nie wiem dlaczego.Tutaj tez tak napisano:
NUTRAMIGEN - Encyklopedia Lekw - Przychodnia Internetowa - PRZYCHODNIA.PL

Bebilon amino teraz pod nazwa Bebilon neocate ( drogi jak szlag) .Amino w Pl ciezko dostac o ile w ogole, a neocate kosztuje sporo ponad 100 zl za puszke 400 g, nam przepisali wasnie to mleczko jak mala wyspisali ze szpitala po zespole jelitowym( a moze po szczepieniu ktore nam bez zgody tam zrobili, teraz juz nie dojdziemy)
W kazdym razie jest to mleko przeznaczone dla dzieci bardzo uczulonych, mysle poradz sie lakarza bo to i tak na recepte.
Bebilon amino rzeczywiscie nie moglismy dostac w zadnej aptece( ponoc w Pl juz nie ma prawie), wiec telefonicznie uzgodnili zeby sprzedac bebilon pepti, ale mala i tak tego nie pila.
 
Ostatnia edycja:
Kasialle, nie pomogę tutaj. Nie mamy tego mleczka, jedynie to co podeslalam i takie info.Widze ze na naszym BB inne mamy juz rozmawiaja o alergiach i mleku Nutramigen np.
https://www.babyboom.pl/forum/kuchnia-alergika-f23/nutramigen-6016/index4.html
Te mleko Bebilon o ktorym pisalam jest dla dzieci, ktore zupelnie nie toleruja bialek mleka, nawet w postaci hydrolizatu. Czy u Twojej córci stwierdzono AZS , dlaczego dostała nutramigen?
 
reklama
Kasialle, nie pomogę tutaj. Nie mamy tego mleczka, jedynie to co podeslalam i takie info.Widze ze na naszym BB inne mamy juz rozmawiaja o alergiach i mleku Nutramigen np.
https://www.babyboom.pl/forum/kuchnia-alergika-f23/nutramigen-6016/index4.html
Te mleko Bebilon o ktorym pisalam jest dla dzieci, ktore zupelnie nie toleruja bialek mleka, nawet w postaci hydrolizatu. Czy u Twojej córci stwierdzono AZS , dlaczego dostała nutramigen?
przeszliśmy na nutramigen ze względu na kolki, wysypki pojawiły się później. Jak byliśmy w szpitalu to każdy lekarz który oglądał małą twierdził że na nutramigen nie można być uczulonym :( więc to muszą być kosmetyki, proszki bądź herbatki ale ja już wszystko pozostałe oprócz mleka i emolientów wyeliminowałam. No może teraz spróbuję właśnie do kąpania samą wodę, ewentualnie będę dosypywać tej mączki kilka dni no i zobaczę...
 
Do góry