reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak sobie radzić z dolegliwościami Maluszków

Emilek po 1 szczepeniu lekko gorączkował i przelewał się przez rece wieczorem, w nocy ok. a po drugim strasznie płakał 2 h póki matka nie wpadła zeby dac paracetamol przeciwbólowo i już później spokój był
 
reklama
u nas na pierwszym szczepieniu był straszny płacz az sie zanosił. Po było ok. Miał małe czerwone plamki na nóżkach i był spiący przez 2 dni. Co przy jego kolkowym niespaniu było akurat nienajgorsze. Dziś mamy drugie szczepienie i az sie boje tego płaczu.

 
witam,
dziewczynki są w aptece plasterki 2 szt. 20 zł kosztuje przykleja się je na nóżkę godzinkę przed szczepieniem znieczulają nóżkę i dzidzia jest spokojna podczas szczepienia.
 
Umieściłam tego posta również na ogólnym, pomocy!!!!!!
Dziewczyny mamusie mam ogromny problem. Walczymy z wysypką od dłuższego czasu!!!! Wyeliminowałam już chyba wszystko. Mała praktycznie od urodzenia jest na nutramigenie, nie podaję żadnych herbatek, vit.D, już nic na kolki też nie podaję. Pije tylko i wyłącznie mleko i ewentualnie kilka łyków wody z glukozą jak ma czkawkę. Nie smaruję ją niczym, kąpię w emolientach (Oilatum, Emolium), nie używam żadnych proszków, ciuszki piorę w płatkach mydlanych. Nie mam już pomysłu od czego. Potraficie doradzić?? bo mi już ręce opadają :(
 
Kasialle a co lekarz na to? Mnie jak mówiłam na początku że mały ma chrostki to kazał najlepiej lupe sobie wziąść i oglądać małego dziennie oczywiście żart. Kazał obserwować czy pojawiąją się nowe czy poprostu te znikają a gdzie indziej są nowe. Na szczęście sporadycznie coś się tam pokaże ale to raczej żadne uczulenie.
Jest jeszcze dla alergików w aptekach żel do mycia atoperal kiedyś w aptece mi doradziła.
Może jest uczulony na jakieś włókno w ubrankach.
Spróbuj jeszcze wasze ciuchy też prać w płatkach w końcu malutka się do was przytula.
 
Idź kochana do pediatry! Nie ma co czekać i kombinować.
do pediatry chodzę średnio raz na dwa tygodnie i co mi może powiedzieć??!! to może pani spróbuje innego proszku albo innego płynu do kąpieli :( dlatego u kresu mojej wytrzymałości radzę się Was moje drogie. Może ma któraś jakiś pomysł bo mi się wyczerpały, niestety...
 
reklama
Kasialle a co lekarz na to? Mnie jak mówiłam na początku że mały ma chrostki to kazał najlepiej lupe sobie wziąść i oglądać małego dziennie oczywiście żart. Kazał obserwować czy pojawiąją się nowe czy poprostu te znikają a gdzie indziej są nowe. Na szczęście sporadycznie coś się tam pokaże ale to raczej żadne uczulenie.
Jest jeszcze dla alergików w aptekach żel do mycia atoperal kiedyś w aptece mi doradziła.
Może jest uczulony na jakieś włókno w ubrankach.
Spróbuj jeszcze wasze ciuchy też prać w płatkach w końcu malutka się do was przytula.
dziękuję za szybką odpowiedź :) myślisz że włókno w ubrankach może być?? a żelu spróbuję, może faktycznie te emolienty ją też uczulają?? a nasze ubrania może też choć wysypkę największą ma na klatce piersiowej, brzuszku i pleckach a te części ciała zawsze są przykryte, hmmm
 
Do góry