reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Irlandzkie mamy 2011

beti2223 jak karmisz piersia to nie musisz jeszcze nic stalego dawac. Masz czas do 6 mies a w tym czasie mozesz karmic wylacznie piersia. I nie patrz co inni robia, rob jak sama czujesz i uwazasz...
 
reklama
a na razie sprobuje jak mowi Aga. Tylko moglabys powiedziec dokladniej jakie proporcje wody i mleka? melko mam Aptamila Hungry Baby, Maly zjada 210ml (chociaz dzis jak zjadl pare lyzeczek kaszki to mleka tylko ok 160ml).
Moja tez jest na tym mleku i ja robie tak 150 ml wody 5lyzek mleka i 3-4 lyzki kaszki i malej daje lyzeczka bo z butli nie chce

Jak czesto w ogole dajecie kaszki/kleiki? ja myslalam, zeby zaczac od 1x dziennie rano i zwiekszac stopniowo do 3x. Maly je obecnie 4x po 210ml (czasem zostawia 30-40ml) i nie budzi sie w nocy, ale mimo to robi sie mala pyza. Mnie sie tam podoba, ale matka mi marudzi, ze jest za gruby :confused2:

Moja je raz kolo 9-10 a oprocz tego wcina obiadki i deserki i chrupki kukurydziane tez jest pyzata bo teraz wazy cos ponad 9kg:tak:no i mleko oczywiscie

a my bylysmy sie dzis zwazyc i Victoria ma 7 kilogramow:-Dnie mierzyli ale znow urosla bo ciuszki musza byc od 6 do 12 miesiecy:errr: spodenki jak sa od 6-9 to sa za krotkie:baffled:

To ladnie Ci wazy cora :-)
 
ja nie zwracam uwagi na to kiedy i co dostają inne dzieci ja po prostu u wszystkich już słysze pierwsza marchewka , jabłko że aż mi dziwnie :-D moja dobrze rośnie na cycusiu tylko nocki słabo bo dużo je a rano mokra się budzi :sorry2:

no no Victoria duża dziewczyna ;-) moja była ważona pod koniec listopada i miała 7.260 :szok: myślę że teraz z 8 będzie jak nic.
 
Kurcze, rzeczywiscie duze te nasze dzieciaczki :-) Moja jak miala 6 mies tez miala 9 kg :szok: A tylko na cycku byla...

beti moja tez na cycku milony razy sie w nocy budzila... i nadal budzi...
 
No duze te nasze dzieciaki. Adas wazy jakies 8-8.5. Jak ktos mowi, ze ma oponki, to odpowiadam, ze to nie oponki tylko muskuly bo to silny chlopak jest ;)

Wczoraj mu dalam kaszke lyzeczka (troszke gestsza) i wszamal jakies 10-15lyzeczek, ale znudzilo mu sie i reszte dojadl juz mleka z butli - jakies 150ml.

poczekam jeszcze z tydzien i zaczniemy dawac owocki i warzywka. zobaczymy jak nam pojdzie z czyms innym niz mleko ;)

a i znalazlam fajna strone: http://www.spoonbyspoon.ie


a co do swiat to nic mi sie nie chce. w tym roku spokojnie - bardziej 3 daniowa kolacja + jakies sledziki, niz typowo wigilijna. z reszta i tak spedzamy ja pewnie sami (ewentualnie zajrzy do nas znajomy) wiec nie bede sie szarpac z nie wiadomo czym..
 
Oj mnie się też nie chce wiele robi na te święta:no:Nawet zakupy jeszcze nie zrobione:zawstydzona/y:No nie mam kiedy,najpierw dzieci chore,potem mąż.Jutro idzie do pracy,jak wróci to musimy cho częśc kupic,w niedzielę dalszą częśc i coś muszę ugotowac wreszcie:sorry2:Nie wiem jak ja to zrobię bo Matt ostatnio płacze jak tylko się na chwilę oddalę,zrobił się taki nerwowy przez to ząbkowanie:dry:Ciągle by na rękach siedział:sorry2:Obiad ledwo jakiś "gwizdany" robię a jak tu święta przygotowac?P całymi dniami będzie w pracy,chyba coś w nocy będę piec,gotowac:baffled:Jakoś nie mam świątecznego nastroju:baffled:Eee tam,nie żarło najważniejsze.Rodzina zdrowa,dzieci uśmiechnięte i parę dni razem w domku to są święta a jedzenie-jak dla mnie rzecz drugorzędna;-)
Co do jedzenia to Matt łyżeczką je bardzo ładnie deserki i obiadki,ale kaszki wcina z butelki
:tak:
...Czekamy na nowa mamę 2011.Nie wszystkie wiecie ale Anineczkę coś rozkręca pomału:-)Już,już wczoraj myślałyśmy,że będzie nowe forumowiątko ale się rozmyśliło:-D
 
Mogę dołączyć do Was?
Jestem sierpniową Mamą Szymonka :-)
Josia - mój Synuś je 210ml x 5/6 razy... idziemy we wtorek na szczepienie to zobaczymy ile waży :-D:-D
 
Witaj taycia

GLIWA to ładnie Ci maleństwo waży :-)

Ja jeszcze do Świąt przygotowań nie robiłam. Zakupów brak - tylko mięsko udało mi się kupić, Porządków też nie ma. Jutro przyjeżdżają kolesie i będą kuli mi ścianę, bo drzwi w salonie są źle osadzone i wieje trochę przez drzwi. Będę miała mnóstwo roboty jutro, sprzątania jak po remoncie, ale mam nadzieje że naprawią te drzwi. :-)
Miłego wieczorku życzę
 
reklama
Do góry