reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Irlandzkie mamy 2011

reklama
Hej Dziewczyny, co do meldunku to sie pytalam bardziej w kontekscie meza. Dziecka nie zamierzam w PL meldowac. O Polski paszport tez nie bede skladac. U mnie sytuacja jest troche bardziej skomplikowana i w ten sposob chce ograniczyc pole manewru tesciowej (pisalam w watku o tesciowej). Moim zdaniem, z Irlandzkim paszportem wiecej moze, a o Polski zawsze bedzie mogl wystapic, bo ma rodzicow z Polskim obywatelstwem. Tak czy inaczej zamierzam zadbac o to, zeby wiedzial kim sa jego rodzice, skad pochodza i wszystko to co Polak powinien wiedziec o swoim kraju. U nas w domu rozmaiwa sie tylko po polsku i tego tez bedziemy wymagac od naszego dziecka. W szkole, na dworzu z kolegami - moze mowic nawet po chinsku ;-)

tak czy inaczej nadal na paszport czekamy bo przyslali pismo, ze musze udokumentowac bardziej moj bobyt w eire od stycznia do kwietnia 2009r. wyslalam dokumenty potwierdzajace, napisalam ze moge doslac jeszcze wiecej i czekam na odpowiedz...


betti, Adasiowi czasem tez sie robi cos takiego na dziaslach - raz sie pojawia i raz znika, do tego slini sie bardziej niz nasz Kazio na jedzenie ;-D Moja mama mi powiedziala, zebym uwazala bo ja w 4miesiacu mialam juz zebola :-) chociaz ja jeszcze nic nie wyczulam ;-)

Bylismy wczoraj na 3 miesiecznym check-up'ie. Mamy 65cm i wazymy 7,030 :-D troche ma glowke od lezenia splaszczona, ale ma sie wyrownac jak zacznie wiecej siedziec, a mniej lezec. no i znowu uslyszelismy, ze jest bardzo silny i uparty - "nog nie wyprostuje, raczek tez nie, tak bede lezal" :-D

Problem sie pojawil kiedy sie spytalam o siusiaka, a mianowicie kiedy skorka powinna schodzic? bo Malemu ciezko. Polozna sie pytala czy zglaszalam GP, zglaszalam ale ten powiedzial, ze Adas ma jeszcze czas - u niektorych chlopcow od razu, a u innych musi "dojrzec". Poprosila, zebysmy sprawdzili po kapieli i powiedzieli GP przy okazji szczepienia w styczniu.

Dziewczyny jak to bylo z waszymy chlopcami? Maz wczoraj sprawdzal Malego i po kapieli skorke i zeszla, ale musial "mocniej" pomajstrowac. Niby wyglada normlnie, nie jest zaczerwienione, nie paprze sie niczym i go nie boli (wrecz zacieszal caly czas), no ale nie schodzi tak latwo. A i z siusianiem problemow nie ma.

No i przyszedl stroj Mikolaja dla Adasia. Jutro sesja zdjeciowa i bedziemy robic kartki swiateczne. Moj maz powiedzial, ze Adas sie kiedys zemsci za te przebierance ;-D
 
Ostatnia edycja:
josia-jeśli będziecie po każdej kapieli naciągać tą skórkę to za każdym razem będzie lżej:)Ja tez lubię "pobawić się"w przebierańce-tzn dzieci przebierać;)))
 
A dziękuję już dobrze :) Gorączkowała tylko 2 dni. Dawałam jej wit.C i nacierałam i przeszło - znowu szlaje:-) i cudeńka wyprawia.
Jutro zakupy nas czekają:-D


Dzieciaczki rosną jak na drożdżach i oby zdrowe były :-)

Czy któraś z mam jest zainteresowana zasypka J&J, bo mam na zbyciu :)
Miłego popołudnia w ten wietrzny dzionek
 
Zakupy marnie mi poszły :-(
Tłumy ludzi i przepychanki, kto pierwszy po ozdoby świąteczne-koszmar. Musze się wybrać jakoś na początku tygodnia i z rana jak jeszcze prawie nikogo nie ma w sklepach.
Udanego weekendu życzę:-)
 
reklama
Zakupy marnie mi poszły :-(
Tłumy ludzi i przepychanki, kto pierwszy po ozdoby świąteczne-koszmar. Musze się wybrać jakoś na początku tygodnia i z rana jak jeszcze prawie nikogo nie ma w sklepach.
Udanego weekendu życzę:-)

no to szał zakupowy się zozpoczął, tylko szkoda, że Tobie zakupy nie udały się.
 
Do góry