reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Podstawowym badaniem jest własnie Allo MLR - przynajmniej u mnie wynik 0% był głównym wskazaniem do ich podania.
Wykonanie pełnej biopsji endometrium w Krośnie tylko tą teorię potwierdziło. W opisie wyników z biopsji endometrium od nich było wyraźnie napisane, że w przypadku gdy ilość CD56 jest mniejsze niż CD16 (a u mnie tak było) to jest wskazanie do podania immunoglobulin.
Mam też wysokie przeciwciała EBV i CMV i to było jeszcze jedno wskazanie do ich podania.

A Ty robiłas jakieś badanie immunologiczne? Jesteś pod opieką jakiegoś immunologa?
Biopsje endometrium mialam robioną,wyszła dobrze.Pod opieka innunologa nie jestem ale ginekolog mi zlecil suppopulacje limocytow,Kiry,cytokiny.
 
reklama
Biopsje endometrium mialam robioną,wyszła dobrze.Pod opieka innunologa nie jestem ale ginekolog mi zlecil suppopulacje limocytow,Kiry,cytokiny.
Ja biopsję endometrium taką podstawową też miałam dobrą. Wynik tej z Krosna również jest dobry - tylko dodatkowo oni badają relację jednych limfocytów endometrialnych do drugich. Jako jedyni w Polsce wykonują tak dokładne badanie.

W wynikach subpopulacji limfocytów, Kirów i w cytokinach nie wyjdzie Ci ewentualne zalecenie immunoglobulin. Tutaj może wyjść co najwyżej zalecenie sterydów lub Accofilu.

Jeżeli zależy Ci na dogłębnej diagnostyce immunologicznej to polecam wizytę u immunologa zajmujacego się niepłodnością.
 
Ja biopsję endometrium taką podstawową też miałam dobrą. Wynik tej z Krosna również jest dobry - tylko dodatkowo oni badają relację jednych limfocytów endometrialnych do drugich. Jako jedyni w Polsce wykonują tak dokładne badanie.

W wynikach subpopulacji limfocytów, Kirów i w cytokinach nie wyjdzie Ci ewentualne zalecenie immunoglobulin. Tutaj może wyjść co najwyżej zalecenie sterydów lub Accofilu.

Jeżeli zależy Ci na dogłębnej diagnostyce immunologicznej to polecam wizytę u immunologa zajmujacego się niepłodnością.
Dziekuje
 
Ja biopsję endometrium taką podstawową też miałam dobrą. Wynik tej z Krosna również jest dobry - tylko dodatkowo oni badają relację jednych limfocytów endometrialnych do drugich. Jako jedyni w Polsce wykonują tak dokładne badanie.

W wynikach subpopulacji limfocytów, Kirów i w cytokinach nie wyjdzie Ci ewentualne zalecenie immunoglobulin. Tutaj może wyjść co najwyżej zalecenie sterydów lub Accofilu.

Jeżeli zależy Ci na dogłębnej diagnostyce immunologicznej to polecam wizytę u immunologa zajmujacego się niepłodnością.
Ile trwały badania i jaki był koszt?
 
Ile trwały badania i jaki był koszt?
Biopsja w Krośnie z pełną oceną immunohistochemiczną - 1500zł pół roku temu. Teraz podobno kosztuje 2000zł, ale nie weryfikowałam tej informacji. Czas oczekiwania na wynik to obecnie 7-8 tygodni. Ja w listopadzie czekałam chyba 4 albo 5 jeśli dobrze pamiętam.
Pozostałe wszystkie badania immunologiczne (ANA, APA, ASA, profil cytokin, ocena subpopulacji limfocytów, Allo MLR i cross match) wyszły chyba cos około 3000zł. Czas oczekiwania do 10 dni.
Ty tu lepiej pisz jak tam u Ciebie? Jak się czujesz? Jesteś na L4?
 
Nie jestem, wzięłam antybiotyk i czekam na poprawę :) w dzień jest nawet niezle, znacznie słabiej w nocy. Jeśli nie będzie lepiej to w poniedziałek wezmę zwolnienie ale liczę ze ospamox zadziała ;)
 
A co właściwie Ci dolega? Trzymaj się tam!
Zapalenie krtani jak sądzę. W dzień jest ok ale w nocy męczący mokry kaszel, nie daje spać. Na szczęście leki zaczęły działać wiec wracam do życia. Leci mi 27 tydzień wiec ogarniam wyprawkę. Temat dnia to czy wybrać łóżeczko tradycyjne czy dostawiane 🤣
 
Zapalenie krtani jak sądzę. W dzień jest ok ale w nocy męczący mokry kaszel, nie daje spać. Na szczęście leki zaczęły działać wiec wracam do życia. Leci mi 27 tydzień wiec ogarniam wyprawkę. Temat dnia to czy wybrać łóżeczko tradycyjne czy dostawiane 🤣
Ja wybrałam dostawiane, ale jakbym mogła jeszcze raz wybierać to bym kupiła najprostsze, tradycyjne z bardzo dobrym materacem. Mam Chicco, ale materac jest niewymiarowy i twardy jak skała. Musieliśmy dokupić inny, który nie pasuje jednak zbytnio do łóżka (kształt) i są dziury między materacem i ściankami łóżeczka.
 
reklama
Zapalenie krtani jak sądzę. W dzień jest ok ale w nocy męczący mokry kaszel, nie daje spać. Na szczęście leki zaczęły działać wiec wracam do życia. Leci mi 27 tydzień wiec ogarniam wyprawkę. Temat dnia to czy wybrać łóżeczko tradycyjne czy dostawiane 🤣
Molapela, a czy przyjmujesz heparynę? I jak z cukrzycą ciążową? Masz czy na razie jest ok?
 
Do góry