reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Dwa transfery gdzie beta nie ruszyła i jeden udany ale nastąpiły skurcze i krwawienie przy becie 3tys.Chyba wszystie możiwe badania mialam zlecone i wykonane
A duże dawki progesteronu miałaś po transferach? Bo u mnie w tym m.in. był kłopot ze za małe a mój organizm sam nie produkował wystarczająco.
 
reklama
A duże dawki progesteronu miałaś po transferach? Bo u mnie w tym m.in. był kłopot ze za małe a mój organizm sam nie produkował wystarczająco.
Poziom progesteronu w dniu transferu między 14-17ng, dni po transferze zawsze wzrastal.Mialam Luteina dopoch.3x1 .Od dnia transferu dokładany Progesteron doustny 3x1 po 200mg i Prolutex ,który chyba źle na mnie dzialal bo mialam po nim wysypke na dloniach i ból w dole brzucha
 
Poziom progesteronu w dniu transferu między 14-17ng, dni po transferze zawsze wzrastal.Mialam Luteina dopoch.3x1 .Od dnia transferu dokładany Progesteron doustny 3x1 po 200mg i Prolutex ,który chyba źle na mnie dzialal bo mialam po nim wysypke na dloniach i ból w dole brzucha
U mnie była zasada ze gdyby w dniu transferu lub dzień wcześniej był poniżej 25 to transfer odwoływany. Brałam Cyclogest 3x400 i Prolutex 2x1. Ja wysypkę na dłoniach mam z kolei po doustnym Progesteron Besins
 
Dwa transfery gdzie beta nie ruszyła i jeden udany ale nastąpiły skurcze i krwawienie przy becie 3tys.Chyba wszystie możiwe badania mialam zlecone i wykonane
U mnie 4 transfery z betą zero. Pomogły dopiero immunoglobuliny - piąty transfer udany (zakończony co prawda pozamaciczną, ale pierwszy raz beta ruszyła). Sprawdzałaś może czy przypadkiem nie masz do nich wskazań? Jednym z głównych wskazań u mnie było:
- Allo MLR na poziomie 0%;
- Z biopsji endometrium wyszło, że CD56 < CD16.

Jaki masz dalszy plan działania? Zarodki miałaś przebadane?
 
U mnie 4 transfery z betą zero. Pomogły dopiero immunoglobuliny - piąty transfer udany (zakończony co prawda pozamaciczną, ale pierwszy raz beta ruszyła). Sprawdzałaś może czy przypadkiem nie masz do nich wskazań? Jednym z głównych wskazań u mnie było:
- Allo MLR na poziomie 0%;
- Z biopsji endometrium wyszło, że CD56 < CD16.

Jaki masz dalszy plan działania? Zarodki miałaś przebadane?
Zarodki przebadane.Jesli mozesz to podpowiedz jakie badania wykonać aby sprawdzić czy są wskazania do immunoglobin.Raz implantacja byla na krótko.
 
U mnie była zasada ze gdyby w dniu transferu lub dzień wcześniej był poniżej 25 to transfer odwoływany. Brałam Cyclogest 3x400 i Prolutex 2x1. Ja wysypkę na dłoniach mam z kolei po doustnym Progesteron Besins
Dziękuję za info.A moze u mnie nie dochodzilo do implantacji właśnie przez niski progesteron. Na cyklu sztucznym musiałaś mieć proga na poziomie 25?U mnie lekarz mówił,że na cyklu sztucznym zawsze poziom progesteronu bedzie niższy niz na cyklu natural.Wiem ,ze do implantacji konieczny jest wysoki poziom ale sluchalam lekarza
 
Dziękuję za info.A moze u mnie nie dochodzilo do implantacji właśnie przez niski progesteron. Na cyklu sztucznym musiałaś mieć proga na poziomie 25?U mnie lekarz mówił,że na cyklu sztucznym zawsze poziom progesteronu bedzie niższy niz na cyklu natural.Wiem ,ze do implantacji konieczny jest wysoki poziom ale sluchalam lekarza
Gdy podchodziłam w Czechach to w ogóle nie zalecali badania bo mają teorie ze we krwi jest inne stezenie niż w macicy. Ale to nie jest dobre podejście i faktycznie zaskoczyło dopiero gdy poziom był wysoki. Niezbyt da się przedawkować wiec lepiej mieć wyżej. Oczywiście można sobie zrobić krzywdę jakimiś kosmicznymi dawkami (wysiądzie po miesiącach wątroba) ale to naprawdę trzeba się postarać. Ja brałam duże dawki do 20 tygodnia i dopiero zaczęłam redukcje, ostatnia tabl odstawiona w 26 tygodniu. Teraz nie mam ale obowiązuje mnie kontrola czy szyjka się nie skraca bo jeśli tak to wracamy…
 
I tak - na cyklu sztucznym. Ja na naturalnych byłam na samym początku starań i to było wywalenie kasy w błoto. W moim wieku nie ma to cienia sensu. Ale to było w Ostravie…
 
reklama
Zarodki przebadane.Jesli mozesz to podpowiedz jakie badania wykonać aby sprawdzić czy są wskazania do immunoglobin.Raz implantacja byla na krótko.

Podstawowym badaniem jest własnie Allo MLR - przynajmniej u mnie wynik 0% był głównym wskazaniem do ich podania.
Wykonanie pełnej biopsji endometrium w Krośnie tylko tą teorię potwierdziło. W opisie wyników z biopsji endometrium od nich było wyraźnie napisane, że w przypadku gdy ilość CD56 jest mniejsze niż CD16 (a u mnie tak było) to jest wskazanie do podania immunoglobulin.
Mam też wysokie przeciwciała EBV i CMV i to było jeszcze jedno wskazanie do ich podania.

A Ty robiłas jakieś badanie immunologiczne? Jesteś pod opieką jakiegoś immunologa?
 
Do góry