reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

A mówił jak temu zapobiec w kolejnym cyklu? Jakieś większe dawki estrogenów?

Robimy "down regulation" za pomocą Diphereline. Włączyłam progesteron, jutro zastrzyk Diphereline, kolejne kilkanaście dni na Estrofemie oraz Cyclogeście. W dniu 5.09 wszystko odstawiam, czekam na miesiączkę i zaczynamy od nowa cykl transferowy.

Szkoda mi tego cyklu, bo endometrium ładne, trójlinijne i poziomy hormonów na początku cyklu były książkowe :( Trudno, nic z tym nie zrobię.
 
reklama
Robimy "down regulation" za pomocą Diphereline. Włączyłam progesteron, jutro zastrzyk Diphereline, kolejne kilkanaście dni na Estrofemie oraz Cyclogeście. W dniu 5.09 zewszystko odstawiam, czekam na miesiączkę i zaczynamy od nowa cykl transferowy.

Szkoda mi tego cyklu, bo endometrium ładne, trójlinijne i poziomy hormonów na początku cyklu były książkowe :( Trudno, nic z tym nie zrobię.
No pewnie ze szkoda ale z drugiej strony z naturą nie wygrasz
 
No pewnie ze szkoda ale z drugiej strony z naturą nie wygrasz
Jasne, że tak. Ale wiesz jak to jest jak człowiek się na coś nastawia ;)

Z drugiej strony cieszę się, że odwołali ten transfer. Zaliczyłam już klinikę, która transferowała z pęcherzykiem w jajniku na sztucznym cyklu.

A co u Was? Jak się czujesz? Jak Ania ogarnia rzeczywistość po drugiej stronie Maminego brzucha? Ogarnęłyście już kupkę?
 
Hej, wspolczuje rozczarowania, bo tak jak piszesz, ze jak soe czlowiek nastawi na cos... ale trzymaj sie wersji, ze lekarze wiwdzą co najlepsze. Niezmiennie trzyma kciuki !
 
hej hej. Dziękuję, ogolnje dobrze. Nawet odwazylam sie kupic kilka pajacykow i pomyslec o łóżeczku. :-) jak dajecie/ łyście radę w upaly? no i jak zaparcia? ( nic minnie wyskakiwalo, ze sa nawe info na naszym forum, eh ta tachmologia)
Mi się najbardziej sprawdzają zestawy bodziak i polspiochy (spodenki ze stopkami). Pajacyki na noc. Z mebli mam Klupś komodę z przewijakiem i lozeczko (leżała raz, po powrocie ze szpitala, do zdjęcia :) i dostawka Lionello ;) upały masakra dla mnie bo po ciąży została mi upiorna nadpotliwosc. Kupa marnie, zwykle konieczny czopek lub rurka choć dziś o dziwo samo poszło. Ogarnelysmy już neurologa, usg bioderek i okulistę (wyszła zaćma punktowa), jeszcze czeka fizjoterapeuta dla dzidzi i urofizjo dla mnie w celu uruchomienia blizny po cc, z ostrzykiwaniem tropokolagenem…. Same atrakcje ….
 
Mi się najbardziej sprawdzają zestawy bodziak i polspiochy (spodenki ze stopkami). Pajacyki na noc. Z mebli mam Klupś komodę z przewijakiem i lozeczko (leżała raz, po powrocie ze szpitala, do zdjęcia :) i dostawka Lionello ;) upały masakra dla mnie bo po ciąży została mi upiorna nadpotliwosc. Kupa marnie, zwykle konieczny czopek lub rurka choć dziś o dziwo samo poszło. Ogarnelysmy już neurologa, usg bioderek i okulistę (wyszła zaćma punktowa), jeszcze czeka fizjoterapeuta dla dzidzi i urofizjo dla mnie w celu uruchomienia blizny po cc, z ostrzykiwaniem tropokolagenem…. Same
Mi się najbardziej sprawdzają zestawy bodziak i polspiochy (spodenki ze stopkami). Pajacyki na noc. Z mebli mam Klupś komodę z przewijakiem i lozeczko (leżała raz, po powrocie ze szpitala, do zdjęcia :) i dostawka Lionello ;) upały masakra dla mnie bo po ciąży została mi upiorna nadpotliwosc. Kupa marnie, zwykle konieczny czopek lub rurka choć dziś o dziwo samo poszło. Ogarnelysmy już neurologa, usg bioderek i okulistę (wyszła zaćma punktowa), jeszcze czeka fizjoterapeuta dla dzidzi i urofizjo dla mnie w celu uruchomienia blizny po cc, z ostrzykiwaniem tropokolagenem…. Same atrakcje ….
Rzeczywiscie "atrakcji " nie brakuje , nie da sie nudzic z Anią :-) Na Instagramie czasem ogladam e_fizjoteka - ciekawe wskazowki czy informacje , moze znasz ?
A zaćma wyszla na rutynowych badaniach i co z tym mozna zrobic?
Będę sie odzywac po wskazowki, poki co chyba zrezygnuje z przewijaka, nie wiem czy to az tak bedzie potrzebne mi . Warto? nie warto?
 
Hej u mnie leci pierwsze podejście z KD... pierwsze i ostatnie... bo już tego wystarczy mi...
W skrócie dla niewtajemniczonych - 4 procedury na moich komórkach - efekt 1 zarodek, który padł w 1 dobie...

Zobaczymy czy w przypadku KD też mnie zastanie 0... wszystko się okażę w kolejnym tygodniu... w poniedziałek zapładniają... Brrr nawet nie chce myśleć... brrr....
 
Rzeczywiscie "atrakcji " nie brakuje , nie da sie nudzic z Anią :-) Na Instagramie czasem ogladam e_fizjoteka - ciekawe wskazowki czy informacje , moze znasz ?
A zaćma wyszla na rutynowych badaniach i co z tym mozna zrobic?
Będę sie odzywac po wskazowki, poki co chyba zrezygnuje z przewijaka, nie wiem czy to az tak bedzie potrzebne mi . Warto? nie warto?
Ja korzystam z 2 przewijakow :) w pokoju dzidzi jeden i obok niego „stanowisko robocze” czyli stolik z Ikei ze wszystkim co potrzebne pod ręką czyli pamperki, podkłady, bodziaki, kremy. Na zdjęciu - przed porodem, teraz tam znacznie większy bałagan 🤣Mam tez drugi składany (taki turystyczny na stelażu) i ten używam jak się kąpie żeby mieć gdzie w łazience odłożyć i wysuszyć dzidzie po wyjęciu z wanienki. Kąpie wstawiając jej wanienkę do mojej wanny żeby nie podnosić wanienki z wodą bo za ciężka.
Skierowanie do okulisty dostała bo wczesniak. I tak poszłam prywatnie bo na NFZ bez szans w takim terminie jak zalecili. Wyszło punktowe przymglenie soczewki w jednym oku, nie zniknie, jeśli się powiększy to zabieg a jeśli zostanie takie - będzie widziała ok.
 

Załączniki

  • B53748F9-D894-4835-A590-25CDE1D4CA86.jpeg
    B53748F9-D894-4835-A590-25CDE1D4CA86.jpeg
    1,1 MB · Wyświetleń: 83
reklama
o wlasnie o takim rozwiazaniu bardziej mysle - robocze stanowisko i przewijak na komodzie , bo chce zminimalizowac ilosc gadżetów. zobaczymy jak sie to uda. Puchaty koci asystent pomaga? jest śliczny. ;-) Ania bedzie miala bodzce do rozwoju.
 
Do góry