reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Niestety już się to skończyło. Laktatorem ładnie rozkręciłam i dowoziłam do szpitala. A jak przyniosłam ze szpitala to myślałam, że od teraz będzie tylko lepiej. Przystawiałam często do piersi i przestałam pompować. Okazało się jednak, że mała nie ma siły ssać. Ciumkała tylko a mi przez brak pompowania ilości poleciały na łeb na szyję. Teraz znów pompuję i przystawiam. Na szczęście wcześniej ciut mleka zamroziłam także ratujemy sję tym i próbuję na nowo laktację podkręcić. Najgorsze, że dziecko z butelki też nie ma siły ciągnąć. Już nie wiem ile smoczków wypróbowaliśmy o różnych przepływach. Coś je bo się załatwia ale karmienie jej zabiera długie godziny.
A próbowaliście butelkę Dr Browns dla wcześniaków? Dziewczyny na różnych grupach ją polecały przy problemach z ssaniem. U nas akurat się nie sprawdziła, ale może Wam podpasuje?
 
reklama
Na mleko nie dla wczesniakow przechodzisz w terminie porodu, ktory mial byc wg usg. Mleko mozesz zmienic. Ja zmieniałam chyba 3x bo Anie kosmicznie zaparło, w koncu dostala Nutramigen i bylo ok ale z kolei zaczęła bardzo na nim ulewać i do teraz jest na specjalistycznym - Neocate LCP, hydrolizat dla alergikow na mleko.
Niektórzy piszą, zeby mleka zmieniac stopniowo, np od jednego karmienia innym zaczynac. Probowalam i tak i od razu nowe i nie widziałam wielkiej różnicy. Zaparcie bylo zawsze.
My uzywamy od samego poczatku butelek Philips Avent, zmieniam tylko smoczki na wiekszy przeplyw. A i tak Anka wygryza w nich wielkie kratery🤣 ale niestety nie lubi wody i nie umie pić z niekapka ani bidonu.
 
Ostatnia edycja:
Na mleko nie dla wczesniakow przechodzisz w terminie porodu, ktory mial byc wg usg. Mleko mozesz zmienic. Ja zmieniałam chyba 3x bo Anie kosmicznie zaparło, w koncu dostala Nutramigen i bylo ok ale z kolei zaczęła bardzo na nim ulewać i do teraz jest na specjalistycznym - Neocate LCP, hydrolizat dla alergikow na mleko.
Niektórzy piszą, zeby mleka zmieniac stopniowo, np od jednego karmienia innym zaczynac. Probowalam i tak i od razu nowe i nie widziałam wielkiej różnicy. Zaparcie bylo zawsze.
My uzywamy od samego poczatku butelek Philips Avent, zmieniam tylko smoczki na wiekszy przeplyw. A i tak Anka wygryza w nich wielkie kratery🤣 ale niestety nie lubi wody i nie umie pić z niekapka ani bidonu.
Ze starsza corka bylismy na Neocate. To mleko nas dosłownie uratowało. Jedyne po którym czuła się w miarę dobrze. I też używamy Avent Philips. Świetnie sie sprawdzilo za pierwszym razem. A teraz mamy ten problem że córka nie uciąga z tych smoczków. Karmię butelką od laktatora Spectra. Jedyne co sie na razie sprawdziło.
 
Na mleko nie dla wczesniakow przechodzisz w terminie porodu, ktory mial byc wg usg. Mleko mozesz zmienic. Ja zmieniałam chyba 3x bo Anie kosmicznie zaparło, w koncu dostala Nutramigen i bylo ok ale z kolei zaczęła bardzo na nim ulewać i do teraz jest na specjalistycznym - Neocate LCP, hydrolizat dla alergikow na mleko.
Niektórzy piszą, zeby mleka zmieniac stopniowo, np od jednego karmienia innym zaczynac. Probowalam i tak i od razu nowe i nie widziałam wielkiej różnicy. Zaparcie bylo zawsze.
My uzywamy od samego poczatku butelek Philips Avent, zmieniam tylko smoczki na wiekszy przeplyw. A i tak Anka wygryza w nich wielkie kratery🤣 ale niestety nie lubi wody i nie umie pić z niekapka ani bidonu.
Te kratery😂 to ząbkami juz robi ? czy jeszcze pusto w buzi?
 
Słuchajcie co robić, dziecko je 30-40ml na karmienie i odpada na 2 godziny. 30ml to za mało. Co robic żeby jadła więcej. W szpitalu ponoć jadła 70ml na karmienie. Karmię co 2 godziny mniej więcej. Nie ma siły więcej pociągnąć a wmusić jej nie ma jak.
 
Słuchajcie co robić, dziecko je 30-40ml na karmienie i odpada na 2 godziny. 30ml to za mało. Co robic żeby jadła więcej. W szpitalu ponoć jadła 70ml na karmienie. Karmię co 2 godziny mniej więcej. Nie ma siły więcej pociągnąć a wmusić jej nie ma jak.

Pobudzać smyrając rzuchwę, obszar obok uszka i stopy. Albo przerwać karmienie i zmienić pieluchę - to powinno ją rozbudzić.
 
reklama
Słuchajcie co robić, dziecko je 30-40ml na karmienie i odpada na 2 godziny. 30ml to za mało. Co robic żeby jadła więcej. W szpitalu ponoć jadła 70ml na karmienie. Karmię co 2 godziny mniej więcej. Nie ma siły więcej pociągnąć a wmusić jej nie ma jak.
Zważyć malucha i sprawdzić na siatkach (ale tych dla wcześniaków) czy jest ok. Jesli nie spada- nic nie zmieniaj. Ania w pierwszych tygodniach jadla po 40ml i pieknie rosla
 
Do góry