reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024

reklama
A co to zmienia jeśli chodzi o to ile dni miał zarodek?
W przypadku zarodków 2-3 dniowych:
  • 1 dzień po transferze – następuje dalszy podział zarodka.
  • 2 dzień po transferze – zarodek przekształca się w blastocystę.
  • 3 dzień po transferze – blastocysta wydostaje się z otoczki.
  • 4- 6 dzień po transferze – zarodek rozpoczyna proces implantacji - zagnieżdża się w śluzówce macicy i coraz głębiej wnika w endometrium.
  • 7-10 dzień po transferze – zagnieżdżony w endometriom macicy zarodek kontynuuje rozwój, rozpoczyna się produkcja HCG (hormonu gonadotropiny kosmówkowej).
  • 11 dzień po transferze – stężenie hormonu HCG w organizmie jest na tyle duże, że wskazane jest już wykonanie testu ciążowego.
W przypadku zarodków 5-6 dniowych, transfer blastocysty:
  • 1 dzień po transferze – blastocysta wydostaje się z otoczki.
  • 2-3 dzień po transferze – zarodek rozpoczyna implantację - zagnieżdża się w śluzówce macicy i coraz głębiej wnika w endometrium.
  • 5-8 dzień po transferze – zaimplantowany zarodek dalej się rozwija w endometrium macicy i rozpoczyna się produkcja hormonu HCG.
  • 9 dzień po transferze – stężenie hormonu HCG w organizmie jest na tyle duże, że można wykonać test ciążowy.
Źródło: https://klinikabocian.pl/wiedza/artykul/In-vitro-i-rozwoj-zarodkow-po-transferze
 
W przypadku zarodków 2-3 dniowych:
  • 1 dzień po transferze – następuje dalszy podział zarodka.
  • 2 dzień po transferze – zarodek przekształca się w blastocystę.
  • 3 dzień po transferze – blastocysta wydostaje się z otoczki.
  • 4- 6 dzień po transferze – zarodek rozpoczyna proces implantacji - zagnieżdża się w śluzówce macicy i coraz głębiej wnika w endometrium.
  • 7-10 dzień po transferze – zagnieżdżony w endometriom macicy zarodek kontynuuje rozwój, rozpoczyna się produkcja HCG (hormonu gonadotropiny kosmówkowej).
  • 11 dzień po transferze – stężenie hormonu HCG w organizmie jest na tyle duże, że wskazane jest już wykonanie testu ciążowego.
W przypadku zarodków 5-6 dniowych, transfer blastocysty:
  • 1 dzień po transferze – blastocysta wydostaje się z otoczki.
  • 2-3 dzień po transferze – zarodek rozpoczyna implantację - zagnieżdża się w śluzówce macicy i coraz głębiej wnika w endometrium.
  • 5-8 dzień po transferze – zaimplantowany zarodek dalej się rozwija w endometrium macicy i rozpoczyna się produkcja hormonu HCG.
  • 9 dzień po transferze – stężenie hormonu HCG w organizmie jest na tyle duże, że można wykonać test ciążowy.
Źródło: https://klinikabocian.pl/wiedza/artykul/In-vitro-i-rozwoj-zarodkow-po-transferze
Dzięki to już widzialam :) nic mi nie pozostaje jak czekac
A kiedy masz iść na badanie krwi?
Mnie 5dpt już wyszedł test domowy... chociaż to nie reguła.
Brałaś NoSpę po transferze? Bóle brzucha mogą się zdarzyć.
Dopiero w piątek 12.07. Idzie zwariowac,ale jeśli dostanę miesiączkę to już będę wiedziała co wyjdzie w badaniu krwi.
Już w 5dpt wyszedl Ci test? To pieknie:)
Nie brałam nospy po transferze.
 
Dzięki to już widzialam :) nic mi nie pozostaje jak czekac

Dopiero w piątek 12.07. Idzie zwariowac,ale jeśli dostanę miesiączkę to już będę wiedziała co wyjdzie w badaniu krwi.
Już w 5dpt wyszedl Ci test? To pieknie:)
Nie brałam nospy po transferze.
Jeśli bierzesz sztuczny progesteron to mała szansa, że okres przyjdzie przed odstawieniem.

Nie nastawiaj się tak negatywnie :)
Jeśli dzisiaj masz 6dpt i aż tyle nerwów Cię to wszystko kosztuje to możesz wcześniej skoczyć na betę.
Ja robiłam badanie 8dpt i beta wyszła ponad 100.
 
Jeśli bierzesz sztuczny progesteron to mała szansa, że okres przyjdzie przed odstawieniem.

Nie nastawiaj się tak negatywnie :)
Jeśli dzisiaj masz 6dpt i aż tyle nerwów Cię to wszystko kosztuje to możesz wcześniej skoczyć na betę.
Ja robiłam badanie 8dpt i beta wyszła ponad 100.
Biorę utrogestan 200mg.

Kurde trochę się boję że znowu nic z tego :(
 
A Ty z ilu dni mialas zarodek? Na cyklu naturalnym czy sztucznym?
U nas transferuje się tylko blastki, obie transferowane były pięciodniowe.
Pierwszy transfer był świeży, drugi, mrożony, na sztucznym cyklu.
Mam jeszcze zamrożony 5-dniowy i 6-dniowy, ale już nie skorzystamy...
 
Biorę utrogestan 200mg.

Kurde trochę się boję że znowu nic z tego :(
Też popieram pomysł, żebyś poszła wcześniej na betę.
Oczywiście jesteśmy tu po to, by się wspierać, ale myślę, że nie ma to sensu, żebyś do 12/07 się zadręczała, bo my tu już niewiele pomożemy...
 
reklama
U nas transferuje się tylko blastki, obie transferowane były pięciodniowe.
Pierwszy transfer był świeży, drugi, mrożony, na sztucznym cyklu.
Mam jeszcze zamrożony 5-dniowy i 6-dniowy, ale już nie skorzystamy...
Ja mam pierwszy mrozony na naturalnym cyklu. Niestety nie mogłam podjeść do świeżego, bo wyszła mi zla cytologia i musialam mieć zabieg...

A mozna inaczej transferować jak nie tylko blastki?
 
Do góry