reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla styczniowych maluszków!!

reklama
:-D:-D:-D

Karoli, ja też mam dwa imiona i w szkole używałam tylko jednego, tylko to było prawie 15 lat temu:shocked2::-p Ale koś tu kiedyś pisał na forum, że coś się pozmieniało od tego czasu i nie tylko używa się drugiego imienia w dokumentach oficjalnych :sorry2: Czy może ja coś sobie pokręciłam?:sorry2: Bo jak tylko w oficjalnych, to ten Cezar może zostać:-D
Koleżanki nauczycielki, jak to teraz jest? prosze do odpowiedzi:-p
 
Andzia mam nadzieje, ze cos pokrecilas. Bo ja zgodzilam sie, ze drugie bedzie Antonino, bo pierwsze to jeszcze niewiadoma, ale cos czuje, ze bedzie ten moj Matteo:-) A co do drugiego imienia to caly czas zyje z przeswiadczeniem, ze nikt nie bedzie tak do mojego synka mowl ;-):cool2:. To imie to dla mojego swietego spokoju i mam nadzieje, ze bedzie tylko pojawialo sie tylko w dokumentach;-)
 
w dzienniku na liście jest tylko pierwsze imię, a w dalszych papierach to drugie, no ale dziewczyny przecież wszędzie używa się pierwszego imienia:-D

a u mnie sajgon, na razie jest Oliwier, ale mój m sie znowu waha i ja chyba zwariuje teraz ubzdurał sobie, że ma mieć imię po tatusiu czyli Paweł, hehe bo to już sprawdzone, z nazwiskiem ładnie sie komponuje itd i on chce juniora:sorry2: zwariować można, i co będę wołać Paweł wynieś śmieci, i żaden tyłka nie ruszy myśląc, że to nie do niego:sorry2::-D
 
Wiesz andzia, ze podsunelas mi niezly pomysl.
Teraz tak sobie powtarzam, i Giuliano Antonino lepiej brzmi niz Matteo Antonino.
Wyczaje jakis momencik odpowiedni i moze zaproponuje to imie.
Tylko, ze ja kiedys zanim poznalam sie z mim G. zaromansowalam z niejakim Giuliano i moj malzonek niestety o tym wie:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
w dzienniku na liście jest tylko pierwsze imię, a w dalszych papierach to drugie, no ale dziewczyny przecież wszędzie używa się pierwszego imienia:-D

a u mnie sajgon, na razie jest Oliwier, ale mój m sie znowu waha i ja chyba zwariuje teraz ubzdurał sobie, że ma mieć imię po tatusiu czyli Paweł, hehe bo to już sprawdzone, z nazwiskiem ładnie sie komponuje itd i on chce juniora:sorry2: zwariować można, i co będę wołać Paweł wynieś śmieci, i żaden tyłka nie ruszy myśląc, że to nie do niego:sorry2::-D

1,Dorciaa, to kamień z serca:-D. W takim razie nie będe się upierać co do drugiego imienia:-D

2,:-D:-D:-D chytry pomysł :-D:-D:-D zawsze można zwalić na drugiego:-D:-D:-D

Wiesz andzia, ze podsunelas mi niezly pomysl.
Teraz tak sobie powtarzam, i Giuliano Antonino lepiej brzmi niz Matteo Antonino.
Wyczaje jakis momencik odpowiedni i moze zaproponuje to imie.
Tylko, ze ja kiedys zanim poznalam sie z mim G. zaromansowalam z niejakim Giuliano i moj malzonek niestety o tym wie:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

No to czeka cię cięzka przeprawa:-p Ale włoska wersja tego imienia to mi strasznie wpadła w ucho, no cóż ewentualnie będe do małego po włosku mówić:-p:-p:-p:-D:-D:-D a ty może odwrotnie- zacznij od polskiej wersji:-p
 
No niestety, wg mnie Dorciaa nie ma racji. W dzienniku również wpisuje się dwa imiona - jesli u was jest jedno to niedopatrzenie dyrekcji. (przepisy mówią o nazwisku i imionach) Tak samo na świadectwie, w arkuszu ocen, wszędzie. W dowodzie osobistym - to drugie imie więc wszędzie funkcjonuje i trzeba podawać.
Często w szkole to drugie jest wymieniane i zdarza się, ze uczniowie mówią do siebie używając dwóch czy drugiego. Przy obecnie modnej naszej klasie tez uczniowie wpisują sobie dwa.
 
Kaja tak ale w tej ruchomej zakładce dziennika jest tylko pierwsze imie nie ov\ba, oba są dalej w danych z adresami itd, na świadectwie owsszem i w innych papierach, ale nie na tej zakładce ogólnowidocznej dla uczniów
 
Kaja tak ale w tej ruchomej zakładce dziennika jest tylko pierwsze imie nie ov\ba, oba są dalej w danych z adresami itd, na świadectwie owsszem i w innych papierach, ale nie na tej zakładce ogólnowidocznej dla uczniów

Na tej zakładce też powinny być dwa ;-) Dziennik lekcyjny to dokument przeprowadzenia lekcji i jest traktowany oficjalnie. Jest rozporządzenie MEN dotyczące prowadzenia dziennika.
Może ktoś dla wygody nie wpisuje lub zapomni lub imiona są tak długie, że się nie da. Lub w szkole są takie ustalenia - ale to do czasu kontroli.
Myślę, że to sprawa drugorzędna - ale ważne, że nadając dziecku dwa imiona nie można liczyć na to, ze to drugie będzie niezauważone.
 
reklama
no to u nas w każdej klasie jest tylko pierwsze,a kontrole były w tym roku, dzienniki były pod ostrzałem i przeżyły:blink:
 
Do góry