reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla styczniowych maluszków!!

acha no i może racja;-)wiesz bo ja tak pytam bo mam tu w rodzinie Wiolette lub tez zapomniałam że moja siostra ma dane córci Wiktoria to przez "W" nie przez "V" pomimo że tak chciała no i ze słyszałam że nie ma pisowni takiej tylko z polskimi znakami a czy Warszawa czy Trójmiasto to myśle że nie ma to wielkiego znaczenia bo jednak Polska:tak:ale tak jak piszesz może tak jest wiesz ja tam się nie znam:-)
Ja tez się nie znam czy można czy nie - po prostu pisząc różne artykuły spotkałam się w mediach z imieniem Violetta przez V więc chyba jest dopuszczalne. No a z Victorią to rzeczywiście nie wiem - chyba tylko przez W?!
Natomiast z tymi urzędami może nie ma róznicy czy wawa czy trójmiasto, ale czy np. jakaś mniejsza miejscowość to już niestety jest różnica - co by tu nie mówić dużo zależy od ludzi i tego z iloma petentami i problemami się stykają-w jednym urzedzie możesz mieć problem, a w innym żadnego:tak:
 
reklama
z tego co ja wiem to nie wszędzie się zgadzają na pisownie przez V czy X :no:
większość patrzy na ludzi z tv a oni mają i imiona pozmieniane pod media albo jak
np u Wiśniewskiego połowa kraju się buntowała że dał na imię dzieciom tak jak dał;-) a oni nie mogą a on przecież ma obywatelstwo niemieckie i w takim przypadku można dać imię przez X bez problemu :tak:

a do nas "normalnych" ludzi mogą się doczepić i nic tego nie zmieni jak się urzędnik uprze :cool:
 
ale jeśli się udowodni że taka pisownia jest związana z np obywatelstwem któregoś z rodziców czy innym miejscem zamieszkania to chyba nie robią problemów.. tylko trzeba ładnie i długo prosić ;-);-)
 
Tak mysle dziewczyny, ze wiekszosc z nas juz zna plec i wybrala imie, wiec do listy ze znana plcia mozna dopisac imiona dzieciaczkow - co Wy o tym myslicie?
 
Witam wszystkie styczniowe mamy :-)
Mój synek będzie miał na imię Olaf, podoba mi się to imię ponieważ jest mało spotykane... i nawet na forum nikt o nim nie wspomniał ;-)

pozdrawiam
 
a powiedz mi bedziesz miała pisownie przez "V" bo ja mam Wiolette w rodzinie i pisze się przez "W" bo i niestety w Polsce musi być nasza pisownia:sorry:i się także przekonałam jak mi tu mówiono już i teraz jak koleżanka i jej szwagireka musiały niestety mieć Oliwierka przez "W" nie "V" a druga Ksawierka przez "K" nie przez "X":sorry:

No bedziemy chcieli zeby pisala sie przez "V" ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce;-)
 
reklama
To my jesteśmy w o tyle lepszej sytuacji, że najpierw mamy brytyjski akt urodzenia i w Polsce muszą zarejestrować dziecko tak samo jak jest w brytyjskim akcie, więc będzie Jessica, a nie Dżessika (tak to już w ogóle w życiu bym dziecka nie nazwała:-p).
 
Do góry