reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych pociech:)

Nie musi być całkiem polskie, ważne żeby nie brzmiało tak dziwnie w naszym kraju. Moja tez nie ma polskiego imienia, ale i tak większość ludzi zna tylko zdrobnienie, które jest jak najbardziej normalne:D
 
reklama
Ja mam na imię Sara i w ogole mi nie przeszkadza, ze ludzie pieski tak nazywaja. U nas na osiedlu są dwie suczki Sary (w sumie juz jedna bo druga niedawno zdechła). W ogole mnie to nie irytuje... zawsze podobalo mi sie to ze mam oryginalne imię :)
 
a ja jak chyba już wiadomo mam na imię Kasia :-) i kotka mojej sąsiadki ma na imię Kasia :-D no cudnie zawsze jak woła Kasia, Kasia to śmiać mi się chce ale jakoś mnie to nie oburza :-p
 
A mnie się Sara bardzo podoba i nawet była na liście gyby fasol się okazal dziewuszką. To ludzie mają dziwną manie nadawania zwierzakom ludzkich imion:no::wściekła/y:

Ja miałam przecudną i przewspaniałą sunieczkę Sarę.
imię piękne-moim zdaniem- ludzie nazywają tak swoich pupili może dlatego że ich kochają jak ludzi, więc i imię ludzkie jest odpowiednie-nie sądzisz? Różnica jest moim zdaniem w podejściu do zwierząt. Jedni ludzie traktują zwierzęta jak zwierzęta a inni zwięrzęta jak ludzi.
A co powiesz na "dziwaczne" nadawanie imion swoim dzieciom? Różnice są też kulturowe, językowe- myślę że o gustach nie ma co dyskutować. Leon (skad inąd imię bardzo mi się podoba) a anglik powie- no tak nazwać swoje dziecko Lew.
W W-wie ktoś nadał swojej córci imię Mrówka- poważnie!
-----------------------------
U nas problem bo nie mamy decyzji co do imienia,z dziewczynką byłoby nam prościej, a chłopczyk to co tydzień inna decyzja;-)
Ale wiecie ostatnio wyczytałam na stronach USC że rodzice mają prawo zmienić imię dziecku do 6 mcy nawet- moze to i dobrze. Na zgłoszenie urodzin i nadanie imienia mamy 14 dni. Ale fajnie jest tak juz mówić do brzusia po imieniu- chociaż fasolka kluseczka itp też słodko.
 
Ostatnia edycja:
a imię Lew i w Polsce istnieje przecież :) znany całkiem z jednej afery był taki pan o takim imieniu.

a pozmieniały sie wam propozycje imion?
mi sie spodobało Nicolas ale mimo wszystko mój synek nazywany dalej jest Danielkiem. ta forma fr wymowy mi bardzo odpowiada :)
 
U nas miał być Kubuś, ale jakoś czym bliżej rozwiązania, tym w głowie więcej imion się mnoży ;) Teraz myślę o Fabianie :) Fabian- ładne imię.
 
Elastyna ja polecam imię Fabian;-) Nie wyobrażam sobie żeby mój synek miał jakiekolwiek inne:-)

Mówicie,że fajnie mówić do brzuszka po imieniu.My zanim jeszcze zaszłam w ciążę wiedzieliśmy jak nasze dzieci będą miały na imię,a jednak nawet przez kilka mięsięcy ich życia Fabian był nazywany Kitkiem,a Oliwia Lalą albo Pindzią;-)
 
reklama
Do góry