reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych pociech:)

Ja miałam kolegę Gniewka w szkole (był zabójczo przystojny) hihi więc mnie to imie nie jest obce.... Natomiast sama synkowi bym tak nie dała :)
 
reklama
O jezusie ;)
Gniewko fajnie dla małego chłopca, ale Gniewko po 40-ce??? hmmm... może :)
Można dać chłopcu Stoigniew. Znam jednego. Wtedy dla rodziny i przyjaciół może być Gniewkiem, a dla reszty - panem Stoigniewiem :)
 
dojechane imię Gniewko ;-) wychodzę z założenia że nadanie dziecku takiego imienia to dla niego pewnego rodzaju krzywda, dzieci bywają w szkole, na podwórku itd. bardzo okrutne tak wiec nie naraziłabym dziecka na takie coś.
 
mi Gniewko kojarzy się z filmem" Gniewko syn rybaka" dziecku bym tak na pewno nie dała
Chociaż film może przynieśc popularność tego imienia, jak w serialu usta usta pojawił się Leon początkowo w ogóle mi się nie podobało, teraz nawet bardzo mi się podoba i sporo osób widze, ze tak daje. No ale Leon to nie Gniewko;-)
 
Przychodzi mi do głowy takie podsumowanie:
Chyba nadając imiona trzeba sobie zadać kilka pytań:-)
1. Czy dobrze brzmi w pełnej wersji -dla dorosłego, a jak zdrobnienie
2. Czy pasuje do nazwiska
3. Czy pasuje do imienia starszej pociechy (żeby nie wyszło np. Bolek i Lolek)
4. Czy jak zawołamy dziecko po imieniu, to nie odwróci się pół podwórka
5. CZY SAMI CHCIELIBYŚMY SIĘ TAK NAZYWAĆ
6. Czy się głupio albo źle nie kojarzy
 
Alka, dzięki - nie wiedziałam :) Imię rzeczywiście odjechane, ale bez dwóch zdań rdzennie polskie :D
Już to pisałam gdzieś na początku, ale jedyny rodzaj imion jakie mnie rażą to imiona rodem z amerykańskich filmów, a jeszcze nie daj Boże spolszczone: Kewin, Brajan, Vaneska, Dżesika. Oczywiście nie mam tu na myśli polskich dzieci mieszkających za granicą.

Ewelina, masz rację, że imiona które przy pierwszej styczności wydają się dziwne, z czasem powszednieją i zyskują popularność. Pamiętacie podstawówkę? Czy któraś z Was była w klasie, w której nie było chociaż jednej Kasi, Agnieszki albo Ani??? Z kolei wtedy nazywać się Marysia, Staś, czy Franek to był lekki obciach. Dzisiaj z kolei jest odwrotnie. Już daaaawno nie spotkałam się żeby ktoś dał córce na imię Kasia albo Agnieszka :)
 
reklama
Pola dokladnie tak. nasze mamy to Bozenki Danusie itp a my to Moniki i Kasie :) w mojej klasie w LO byl tylko jeden Jan. w ogole byl ewenementem w szkole :) a teraz jak znow popularne imie prawda?
mi sie wydaje ze teraz jest tak ze albo sie nadaje dzicku imie swych przdkow albo juz takie nowoczesne modne np Nikola
mi sie kazde imie podoba oby nie bylo zbytnio wymyslne tzn bym byla w stanie za pierwszym razem je wymowic i zapamietac :) a reszte zostawiam rodzicom.
ja kiedys pisalam jakimi kategoriami sie kieruje przy wyborze imienia. ale u nas to jest kwestia mieszkania w 2 krajach. i musi imie byc pasujace i tu w fr i w pl. bo nie chcem by mi w papierach u dzieci mieszali ze w pl Rafal a w fr Rafael.
a ze lista imion identycznych w fr i w pl ogranioczna to i wybor nie byl trudny :)
 
Do góry