reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych maluszków

reklama
Dla dziewczynki nie mamy pojęcia... jak usłyszeliśmy na prenatalnych 80%chłopiec to przestaliśmy myśleć nad imieniem. Ale gdybyyyy jutro na usg okazało się inaczej to podoba mi się Laura, Kinga, Iga. Dla chłopca mieliśmy wybrane przy wcześniejszej ciąży, miał być Nikodem (Nikoś), ale teściowa odkąd wie o ciąży, mówi zamiast do mnie to do brzucha "co u Nikosia?" Ciagle mam od niej jakieś docinki typu "haha, rzygaj, ja tak miałam do 8miesiaca" ani to zabawne ani pocieszające. Także od 2 tygodni się mijamy, a imię mi tak obrzydzila że szukaliśmy innego. Każde imię z kimś się kojarzy, mamy pełno chłopców u męża w rodzinie. I ostatecznie z całej listy pozostał nam Michał (Michaś, Miniu, Misiu) tak słodko się wymawia :)
 
A ja wczoraj byłam na wizycie i lekarz powiedziała 70% że dziewczynka. Nóżki skrzyżowała i nie chciała się przekręcić. Tak że zastanawiam się nad imionami: Karolina, Karina, Paulina. I jeszcze bardzo mi się podoba Sonja... ale mąż się nie zgodzi raczej.
 
My na moją lokatorkę mówimy Tośka/Tosia (tak tez zapiszemy w akcie urodzenia, bo Antoniną nikt nie będzie jej nazywał) a czy tak zostanie to wyjdzie w praniu.
 
Ogólnie też już wybrałam imię dla syna. Ale biorę pod uwagę to co mi kolezanka powiedziała. Że nazwała córkę Hania i wszyscy tak mówiłi. A jak tylko wzięła ją w ramiona widziała w niej Michalinę. Rodzina stwierdziła że wymyśla, że już ustalone Hania, będzie się myliło i niech nie zmienia.
 
Ogólnie też już wybrałam imię dla syna. Ale biorę pod uwagę to co mi kolezanka powiedziała. Że nazwała córkę Hania i wszyscy tak mówiłi. A jak tylko wzięła ją w ramiona widziała w niej Michalinę. Rodzina stwierdziła że wymyśla, że już ustalone Hania, będzie się myliło i niech nie zmienia.

ah ta rodzina.. :sorry: zawsze namiesza.
u nas też o dziwo teściowa, siostra męża i ciotka się chyba zmowily i wszystkie nam podawały jedno imię że jest przepiękne i wogole. ale o dziwo, my sami o nim myśleliśmy i po paru tygodniach nadal uważamy że raczej tak zostanie. no chyba że się nagle odmieni tak jak mówisz :D ja też miałam być Dominika miałam tak w książeczce, a pod USC zmienili na Sylwię.

póki co nasz synek nazywa się Maksiu, myśleliśmy jeszcze nad Dominikiem i Frankiem (choć pełne imię Franciszek nam nie podchodzi bardzo i do tego moja mama i męża rodzina odrazu nam chcieli je wybić z głowy bo się kojarzy z lobuzem :D

dla dziewczynki miało być Nela ale no dziewczynka może innym razem hehe :)
 
reklama
U nas do 7 miesiąca był Kacper ale zmienilismy na Fabian:) teraz dla dziewczynki jest Sofia choć ja miałam więcej propozycji a dla chłopczyka tez mam dłuższą listę i chyba będzie ciężko sie zdecydowac
 
Do góry