reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych dzieciaczków

Ja tam nie widzę nic śmiesznego w mieniu Antonina czy Konstanty. Takie imiona są teraz na porządku dziennym i nie budzą żadnego zdziwienia. To chyba normalne, że każde pokolenie ma "swoje" imiona :-).

Aha, coraz bardziej popularne są imiona Klara, Aniela, Blanka - zupełnie niespotykane w naszym pokoleniu i bardzo ładne według mnie.
 
reklama
Dla mnie Antonina kojarzy się z pokoleniem babci:)Tosia ładnie brzmi,Blanka również..w ogóle miękkie imiona są ładne..hm..również zastanawiam się nad zdrobnieniem i dlatego waham się nad imieniem dla synka.Od lat chcę dać Nataniel ale do diaska jak to zdrobnić:laugh2:
 
jak się spotkam z rodzinką to się dowiem jak tego Nataniela zdrabniają.
a co do dziwnych imion to ja spotkałam się z imieniem Dżesika właśnie w takiej formie ( widziałam akt urodzenia) i było to dość dziwne.
 
Dla mnie Antonina kojarzy się z pokoleniem babci:)Tosia ładnie brzmi,Blanka również..w ogóle miękkie imiona są ładne..hm..również zastanawiam się nad zdrobnieniem i dlatego waham się nad imieniem dla synka.Od lat chcę dać Nataniel ale do diaska jak to zdrobnić:laugh2:

My własnie stanęlismy na Natnielu (Natan, Nat), bo szczerze mówiąc mi się rzadne męskie imiona nie podobają. Ale widzę, że Nataniel coraz bardziej popularny, a nie chciałabym zbyt oklepanego. Poza tym i tak mam cały czas nadzieję, że jednak będzie to Inga :-D

jak się spotkam z rodzinką to się dowiem jak tego Nataniela zdrabniają.
a co do dziwnych imion to ja spotkałam się z imieniem Dżesika właśnie w takiej formie ( widziałam akt urodzenia) i było to dość dziwne.

To dlatego, że niektóre urzędy zgadzają się na rejestrację niepolskiego imienia tylko wtedy kiedy bedzie ono spolszczone. Niektóre nie zgadzają się wcale, a w innych nie robią żadnych problemów i możesz sobie nazywać dziecko jak tylko Ci się spodoba :tak:
 
dlatego my wybierając imiona staramy się przewidzieć przyszłość ;-) to bardzo odpowiedzialne i stresujące zadanie :zawstydzona/y:
mi zawsze ciężko było wymyśleć imię dla psa nawet :confused2: a co dopiero dla dziecka!! :szok: także trzeba to poważnie przemyśleć.
na pewno nie damy imion typu Jessika Alan lub inny Brajan!!

ale faktycznie moda się zmienia :tak: teraz pełno Julek i Natanów, Oliwek i Antosiów :tak: i też, chociaż Antoś bardzo mi się podoba, nie chcę żeby mój synek był jednym z 5 Antosiów w klasie!!
 
Ja wymyśliłam dla dziewczynki Lilianna lub Laura.
Dla chłopca chiałam Miłosz lub Mikołaj ale mój M się nie godzi:no::wściekła/y:Będzie problem.
Zresztą jak dla mnie dla dziewczynek jest łatwiej wymyślić imię. U mnie w rodzinie sami chłopcy więc wszytskie fajne imiona pozajmowane:eek:
 
reklama
Widzę,że nie tylko ja uważam,że z imieniem dla chłopca to nie taka prosta sprawa.Z tym,że imię NATANIEL to sobie zaklepuję bo już z 15lat temu tak dla synka wymyśliłam!;-)Mąż nie do końca był przekonany ale wczoraj na NK zobaczył,że jego kolega synowi dał ALAN..i stwierdził,że to Nataniel to nie takie złe:-D
 
Do góry