reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych dzieciaczków

Ja w ciąży z Filipkiem byłam przekonana że to chłopczyk. POprostu wiedziałam. Dużo razy mi sie śniło też że bedzie chłopczyk, wszyscy mówili że ze snami to na odwrót, a ja wiedziałam że na pewno będzie mały mężczyzna i koniec :-)
Teraz nie bardzo wiem, choć "objawy" mam całkiem inne, i niby to mogło by świadczyć że dziewczynka. No ale zobaczymy.
 
reklama
w pierwszej ciazy mialam przeczucie ze bedzie synek, no i byl :-)
teraz nastawialam sie na dziewcyznke (nastawienie bylo poparte terminem poczecia) ale na USG chyba zbyt dokladnie widac COS miedzy nogami :-p. Generalnie to zawsze mowilam ,ze wolalabym meic drugiego synka, M wolal corke tak wiec rozklad sil jest rowny :-D
 
U mnie dopiero 11 tydzień więc jeszcze nie wiadomo.. chociaz od początku śni mi się dziewczynka. U mnie rozkład sił w rodzinie jest mniej więcej równy, większość ma 1 chłopca i 1 dziewczynkę ale u mojego Męża na 9 dzieci- jego rodzeństwa dzieci jest tylko jedna dziewczynka, jak zrobił córcię to będzie bohaterem w rodzinie:-) ja chciałabym chyba córcię ale po kilku problemach jakie miałam,chcę już żeby się urodziło zdrowe, nie ważne jakiej płci;-)
 
Moje przeczucie jest na dziewczynkę i po środowym usg pani gin. w 80% potwierdziła.Zobaczymy jak będzie wolę dziewczynkę ale chłopaczek przyniesie też dużo radości najważniejsze to aby było zdrowe:tak::tak::tak:
 
Wybranie imienia to straszna odpowiedzialność mój M dla dziewczynki chce bez dyskusji LENA co do chłopca brak pomysłu. Mi podoba się Laura, Larysa,Julia,Letycja,Olimpia i Olga zobaczymy jak będzie mamy jeszcze czas.
 
Ostatnia edycja:
No a ja będę miała prawdziwy dylemat! muszę wybrać imiona międzynarodowe bo ja jestem Polką mój facet Ukraińcem a mieszkamy w Hiszpanii. Fakt że nie zamierzamy tu zostać całe życie, może jeszcze kilka lat i zjazd do Polski, ale tak czy inaczej żeby nie komplikować dziecku życia tutaj imię musi być uniwersalne. Tak więc dziewczynkę nazwiemy Marta a chłopca..... no cóż tu pojawia się ten właśnie poważny dylemat. Nigdy nie podobało mi się nazywanie syna imieniem jego ojca, no ale mój facet wymyślił sobie że jeżeli nie zgadzam się na Aleksandra to nazwiemy dziecko Constantine :eek: dla mnie zdrobnienie Kostek a dla mojego faceta Kościk, ale tak mnie to imię rozśmieszyło że zaczęłam go nazywać Gnacik. Więc ja już chyba wolę imię po ojcu.... Aleksander.
Pozdrawiam!! :-)

 
A my nie chcemy wiedzieć aż do rozwiązania czy chłopiec czy dziewczynka.
Z córką także tak zrobiliśmy - i dzięki temu przeżyliśmy zabawne chwile :)

A`propos przeczuć: będąc w ciąży z Amelią byłam tak przekonana, że będzie chłopiec (bardzo kopała, jak na piłkarza przystało;-)), iż nawet nie miałam wybranego imienia dla dziewczynki (na szczęście mąż miał:tak:). Poród odbierał lekarz-obcokrajowiec, który językiem polskim posługiwał się - wg mnie - mało wyraźnie i gdy już córcia się urodziła on powiedział: "ma pani dzieńcinkę" a ja w czystym przerażeniu myślę: cóż to jest dzieńcinka :szok:... dopiero po parokrotnym powtórzeniu wpadł na pomysł by powiedzieć: córka - co brzmiało już bardziej wiarygodnie dla mnie:-).
 
amonit :-D obcokrajowcy sa smieszni jak diabli jak probuja cos wylecic zeby dobrze po naszemu brzmialo :-)ja ciagle wspominam jak slysze o obcokrajowcach lekarzach jeden fakt z tematu porody na wesolo co badal jedna kobitke na usg jakis muzyn i mowił " ładna pisiora ... " :-D i teraz sama nie wiedzialam czy chodzi o dziewuszke czy o chlopczyka :-D ja mam nadzieje ze na prawie polowkowym usg tz. 13 pazdziernika poznam juz plec i am nadzieje ze bedzie to dziewuszka :tak: z testow co dziewczyny w kleily wyszlo mi w %75 na dziewczyna no ale wiadomo jakie to testy a moze akurat sie sprawdzi :-)
 
Ja też bym chciała dziewuszke, może jutro na USG sie już coś okaże, zobaczymy, ale najważniejsze by było zdrowe :-)a reszta schodzi na drugorzędny plan
 
reklama
A u mnie to loteria. Przeczuc nie mam co do plci. Chociaz ostatnio tak dziwnie zdaje mi sie, ze to dziewczynka.
Zreszta ja nawet zachcianek nie mam co do plci, jakby wierzyc przesadom. Bo jednego dnia mam chec na kwasne, a jednego dnia bym slodkie jadla.
Tak wiec u mnie okaze sie wszytko 15 pazdziernika. Jak sie dzidzia pokaze.
 
Do góry