reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Holandia

reklama
Ja zawsze pamiętam o pierwszym poniedziałku miesiąca, że o 12 będzie mi wyć. Tak samo, jak w piątki słyszę śpiew z meczetu na pół dzielnicy i zawsze się zastanawiam, czemu tylko w piątki a nie codziennie :confused:
Gdzieś czytałam, że przed porodem waga spada. Z resztą może to też fakt, że nie jest tak gorąco i organizm nie gromadzi wody? No, ale jak to jedna ze wskazówek, że poród blisko, to się cieszę. Nawet Majka jakaś taka spokojna wybitnie. Główkę ma dobrze osadzoną już i serducho wali, jak dzwon... więc raczej nic jej nie dolega złego. Pewnie bierze mnie na przetrzymanie i jak się nie będę spodziewać, uzna, że sobie wychodzi.
 
Astrid zapewniam Cie, gdyby mogli puszczac azan codziennie to by caly Rotterdam slyszal i to w stereo :-D , ale ja slyszalam ze nie moga, wiec mnie zaskoczylas, ze w piatki puszczaja, moze dlatego ze w piatki jest nabozenstwo, takiej rangi dla chrzescijan msza w niedziele. U nas za to na wsi wszystko kreci sie wokol kosciola, tutaj jest taki dziwny zwyczaj , ze nawet w godzinach mszy dziennej okolo 12-13 sa sklepy pozamykane. Tutejsze kobiety do kosciola chodza w kapeluszach (kazda jedna) i poubierane na bialo-czarno :confused: moze to jakis zwyczaj ? a najbardziej irytuja mnie koscielne dzwony, ktore procz dokladnego informowania przez cala dobe, ktora jest godzina to co 3 godzinki graja jakas melodyjke, tylko raz slyszalam koscielna, reszta z tych melodyjek to raczej takie swieckie i nic wspolnego z kosciolem nie maja, no ale coz taki region, w innych regionach holendrom przeszkadzaja dzwony w ogole ;p

Madzia dobrze sie trzymasz 10 kg to nie duzo, ciekawe ile ja dobije do samego konca, bo martwia mnie powszechne opowiesci o koncowym etapie ciazy, ze sie najbardziej przybiera ;p
 
W piątki mam śpiewy z meczetu a w niedziele dzwony kościelne z polskiej parafii. Nie zauważyłam, żeby dzwony dzwoniły w tygodniu co godzinę. No ale Ayni masz rację, co miejsce to inaczej. Nie wiedziałam, że do kościoła chodzi się na czarno-biało z nakryciem głowy. Tzn. o nakryciu głowy to słyszałam, że taki obyczaj jest w wielu krajach, ale nie wszędzie się go przestrzega.
 
Iskierka podziwiam Twoje checi , ja z rana zabralam sie za wczorejsze naczynia , bo tez jakos w oczy kluja, robie znienawidzone rzeczy najpierw bo potem zawsze moze mnie dopasc dziki len :D
Yyyy jakie chęci??? Załadowanie zmywarki to mus - naczynia to też resztki od wczoraj, co mi nie weszły po obiedzie, no i z dzisiejszego śniadania. Pralkę załączylam, bo mi sie jeszcze jakieś ciuszki dla małej pałętaly w koszu z praniem, no i w LIDL-u w sobotę kupilam taki superaśny mięciuśki kocyk za całe 6.99€.
Podłóg sie nie imam i wlasnie dzwonilam do męża, że na obiad pizza lub pierogo z zamrażarki....

Zgaga mnie pali - pewnie po kawie i kokosance....
wrrrrrrrr
 
Astrid wlasnie fajnie tak, bo jest neutralnie, i dla nikogo nie uciazliwe. Mnie dziwi postawa holendrow- ateistow odnosnie likwidacji wszelkich miejsc kultu, aby nie burzyly ich anty-boskiego porzadku. U nas we wsi wyznawany protestantyzm, ale smiesznie jakos, dzieci ida z chipsami do kosciola , a podczas mszy jest pauza :D moja mama mowi, ze to swietny pomysl, chociaz ja sie z nia troche nie zgadzam.

Iskierka mam na mysli Twoje kafelki i okruszki ;)

A wlasnie wlazlam na wagowego potwora i jak to sie mowi, nie chwal dnia przed zachodem slonca, zamiast 7 jest 9 kg na plusie :D co prawda nie jestem na czczo bo po plynach i posilkach, ale... Hmmm.. No coz, jakos to przelkne
:-D
 
Ayni hihihi głowa do góry ;)

wiedziałam ze cos zapomnialam przywiezc z Pl ;) te majtki takie poporodowe :( ahhh
ale za to kupiłam sobie kawe zbozowa z anatola waniliowa oooo mniami :) tutaj nie znajde :) aaaaaa i przywiozłam proszek niemowlęcy lovela potem bede kupowała neutrala :)

a płyn do plukania jak dobrze pamietam to mozna ten z robijna biały? czy sa jakies specjalne?? w pl był specjalny do płukania z loveli ale szkoda mi to kupować;)
 
reklama
Ayni o tej porze się nie liczy :-D. Mi właśnie dodatkowy kilogram wyszedł, jak szłam na wizytę na 15. Do tego był jeszcze upał i trochę spuchłam. Najlepiej z potworem wagowym się zmagać rano, przed śniadaniem :tak:. Ja nie mam takiego stwora w domu. Przynajmniej nie mam żadnej paranoi na tym punkcie :-D.
 
Do góry