reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Ja w Holandii sie spotkalam z problemami w pociagach, szczegolnie jak sie codziennie kursuje na jakiejkolwiek trasie, ktora prowadzi do Amsterdamu, tam sa co chwile jakies storingi na odcinku Schiphol- Amsterdam Centraal, ale co tu duzo mowic, zdarza sie, ale na peronach sie rozdaje taloniki na darmowa kawe czy w zimie zupke , czlowiek uslyszy z glosnikow jakies przepraszam, i wszedzie jest dodatkowa liczba kontrolerow, ktorzy informuja o ewentualnie innej trasie, kazdy ma szanse indywidualnie sie dowiedziec. W przypadku spoznienia nawet o 5 minut od razu informuja w glosnikach , przepraszaja za utrudnienia, czlowiek jest w stanie zrozumiec, co sie dzieje itd. A w pociagach Fyra hi-speed to jesli opoznienie jest wieksze niz 15 minut , otrzymuje sie nastepny otwarty bilet za darmo.
W Polsce jezdzilam kiedys sporo, nawet do Lodzi , niestety tam nikt nie przeprosil nikogo pasazera za utrudnienia, a ludzi sie przewozi w niehumanitarnych warunkach jak w Indiach, ze przez okno wlaza , bo nikt skladu nie chce dolaczyc. Ale to wlasnie sprawia, ze kazdy dzien w Polsce moze byc wyjatkowy i niepowtarzalny, bo nikt nigdy nie wie, co kogo moze spotkac w pociagu czy tez w autobusie MPK, w sklepie czy w banku... Co tym razem mozna uslyszec od "milej" obslugi :D omg... Bron Boze jakis zagraniczny turysta niech nie przyjezdza, bo nawet biletu nie kupi w kasie , chyba, ze mowi po polsku
:-D

Astrid jesli kobiecie sie urodzily blizniaki to w ogole najlepiej jakby w domu siedziala i nosa na zewnatrz nie wystawiala. A wkladuj sie z takim duo wozkiem do tramwaju... Niemozliwe !! Jeszcze by komentowali, ze jej sie chce tak jezdzic...

Znajomy pracuje tutaj na kolei i opowiadał, jak ostatnio mieli wypadek - linia wysokiego napięcia się zerwała i spadła na skład. Od razu poinformowali podróżnych, otworzyli darmowy catering, wszelkie mandaty anulowane. Do tego każdy podróżny dostał kwestionariusz, żeby dostać do domu prezent przeprosinowy. Nie wiem, czy zwracali kasę za bilety, bo tego nie zarejestrowałam. W PL to by było - macie pecha ludzie, siedźcie i czekajcie.
 
reklama
Wróciłam z miasta i podgonilam obiadek.
Z większym domkiem przyjdzie mi się pożegnać, nie umiem się z nimi dogadać...
Czy jest możliwe, że jeśli zaplacilam huur z innego konta to oni tego nie mają zaksiegowanego??? Wyciągnęli mi jakies zadłużenie i powoli szlag mnie trafia...
Człowiek wie, że ma problemy, robi co może a tu zonk:no:
Owszem, mogę sobie jutro obejrzec domek, ale... na 99% muszę go sobie odpuścić...
Life is brutal:crazy:
 
Wróciłam z miasta i podgonilam obiadek.
Z większym domkiem przyjdzie mi się pożegnać, nie umiem się z nimi dogadać...
Czy jest możliwe, że jeśli zaplacilam huur z innego konta to oni tego nie mają zaksiegowanego??? Wyciągnęli mi jakies zadłużenie i powoli szlag mnie trafia...
Człowiek wie, że ma problemy, robi co może a tu zonk:no:
Owszem, mogę sobie jutro obejrzec domek, ale... na 99% muszę go sobie odpuścić...
Life is brutal:crazy:

Szkoda :-(
 
Iskierka Sprawdz moze, czy na 100 % te pieniadze zeszly z konta, jezeli nie wrocily do was tzn ze dotarly do nich i wtedy musialabys przedstawic im dowod w postaci wyciagu z banku , mozesz zrobic screenshot i wyslac mailowo , badz tez wydrukowac i podeslac poczta aby udowodnic, ze dokonalas platnosci. ja juz przez to raz przechodzilam i generalnie oni tak maja, ze spodziewaja sie , ze ludzie caly czas placa z tego samego rachunku. Juz nigdy nie dokonam zadnej platnosci z mojego konta, bo szkoda zachodu :/
 
Ayni - sprawdzalam, liczylam i zawsze mi wychodzi inaczej niż im...
Zrobilam sobie zestawienie wszystkich operacji z GroenWest i jutro rano idę tam ponownie. Nawet jak mi domek przejdzie kolo nosa to przeciez nie mogą mi wmawiać, ze mam u nich zadluzenie...
Najgorsze jest to, ze ta kobieta nie chce rozmawiac ze mna po angielsku bo jak twierdzi "jij nederlandse is echt goed", a mnie kuźwa brakuje holenderskich słow i posilkuje sie angielskimi...
 
A jaki masz bank? U mnie w internetbanking w Rabo, jak kwota jest sciagnieta to przy dacie jest niebieska ikonka z napisem "af" , wtedy wiem, ze poszlo. W kazdym razie dobrze zrobilas, ze zestawilas wszystkie platnosci, i idz do niej z papierami, jesli wg nich oni tego nie maja to niech sobie szukaja w swoim banku, czy w dziale finansow, bo ty papier masz. No, ale rozumiem Cie, mnie widzisz byle 200 EUR wyprowadzilo z rownowagi z VGZ a czynsz to jeszcze wiecej, dla mnie nawet 5 eur droga nie chodzi i walcze zaciekle.
Sluchaj moze oni komu innemu chca to mieszkanie wcisnac ? moze ktos znajomy czy po znajomosci... moze jeszcze dzis do nich idz jak maja otwarte, szkoda zeby wam taka szansa przed nosem przeleciala, jeszcze zanim sie mala urodzi, chyba sie juz wam nie trafi....
nie zniechecaj sie , mow po holendersku, czego nie wiesz po angielsku i wytlumaczysz, ze tu jest betaald i tu ma na to bewijs.
 
Iskierka to szkoda ze tak wyszlo z tym kontem.Idz obejrzyj ten domek bo moze sie wszystko wyjasni:tak:

Ja dzis na obiad krupnik i pierogi leniwe:tak:Zupy dwa talerze juz polknelam:sorry:
 
laseczki, co do przesylek- polecam Wam Firmy, tanie usługi kurierskie,tani kurier, tania przesyłka – 4Logis paczka do 32kg KURIEREM! kosztuje 22euro, Przyjezdzają do domu, zabierają i do Waszego domu dostarczają. Mnie podal namiary kuzyn, mieszkający na stale w Anglii, jego żona mu robi zapasy jedzenia. Paczka w przeciagu 3-4 dni u nas, a poza tym, UWAGA :)) mozna brać paczki za pobraniem!! czyli płatność po otrzymaniu paczki :) sama niedlugoi bede z nich korzystac! :))
 
reklama
Dzięki laski, tak właśnie zrobię. Ale już nie dziś... Zaraz mi chyba krzyż pęknie - z tej złości odkurzyłam cały dół i chyba zepsułam odkurzacz:-D To znaczy działa jeszcze, ale już ledwie zipi:-D:-D:-D:-D
 
Do góry