reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Holandia

reklama
witam
Bylismy dzisiaj w CB, Daan wazy 13,800 i ma 89 cm. Wsystko dobrze tylko jedno ale, Daan jeszcze nie mowi tylko mama tata ale to sie nie liczy i babka zrobila mi wyklad ze powinnam przestac do niego po polsku mowic dopiero jak zacznie po holendersku mowic to wtedy zaczac bo tak to sie nie nauczy w zadnym jezyku dobrze mowic:eek: jak dotad wszyscy mi mowili ze dobrze robie ze uczymy go 2 jezykow jednoczesnie a tu prosze .......... Jak wy mowicie do swoich dzieci???? Ja mysle ze w koncu przyjdzie czas i na niego i zacznie mowic, kazde dziecko idzie swoim tempem, a ta mi pokazuje w komputerze ze dzieci w 18 msc. powinny mowic 3 slowa no i masz babo placek:baffled:
Aniu kolacja jak ja nie musze gotowac to zawsze dobra wprawdzie mieso na sposob holenderski czyt. skaczace po talerzu:-D:-D ale dalo sie zjesc:tak:
Dzisiaj jestesmy sami wiec bedzie rosol i risotto
 
Gosia,my bylysmy w CB we wtorek i mi pani doktor jak najberdziej radzi rozmawiac z Jessi po polsku.Powiedziala,ze holenderskiego najlepiej nauczy sie z innym dziecmi w przedszkolu.Ale u nas jest troszke inna sytuacja bo ja jej uczyc nie moge bo nie umiem,przynajmniej nie na tyle.Mala dostanie tez jeden dzien dodatkowo w przedszkolu bo jest obcojezyczna.Jak na razie tez mowi tylko mama,da jak cos chce lub daje,wola kotka cici i psa Aaaaa bo mlody zwie sie ARO.Robi przy tym dzwiek buziaka zeby przyszedl.Gada za to duzo po swojemu i wieczorem to ona nam czyta ksiazeczke :)
Wazy 10750 i ma 83cm,marudna po szczepionce albo od zebow,wczoraj wymiotowala mi rano kilka razy ale po poludniu bylo juz OK.Chyba jakis wirus grasuje bo kolezanki dzieciaki w weekend chorowaly.

milego wieczoru zycze
 
Witam...

W koncu w domku ale wiatrzysko wieje..brrr!:baffled:
Gosiu moja znajoma ma taki układ małżeństwa jak ty...mówią do maego w 2 językach... Oli ma 3lata i włada dwoma super... Nie przejmuj sie babsztylem...:-D:-D:-D

Ja ich wogóle nie słucham - tylko szczepionki i konrola wagi i wzrostu mnie interesuje:tak:,...
Każdy wychowuje SWOJE :cool2:dziecko a ta trójka niżej jest moja więc nikt mi nie bedzie gadał to czy tamto...:-p

Anetko to super ze juz ci lepiej...

Czarna wirusy atakują i u nas... Karina ma gardło a Victor już zaczyna też pokasływać... Brrr mam nadzieje że na tym sie skończy...:dry:

Padam z nóg..ide na kanape....
 
dzien dobry
podnioslyscie mnie na duchu bo przez chwile zwatpilam,:tak: no bo nawet to jak ja mam z nim gadac po holendersku jak ja sama mowie kali jesc, kali pic. :sorry2:
Czarna twoja Jessi bedzie tez wysoka dziewczynka:happy2:. Zapisujesz juz mala do przedszkola??? bo my sie zabieramy i do teraz wysylamy papiery
dzisiaj jedziemy na plac zabaw niech mlody troche z dziecmi sie pobawi, do pozniej
 
Witam
Gosiu ja traktuje CB podobnie jak Ania:tak: Uważam, że dobrze robisz mówiąc do Daana po pl:tak:, nie zmieniaj tego:no: Dzieci dwujęzyczne zaczynają później mówić:tak::tak: Holenderskiego to on się jeszcze nauczy:tak: My mimo, że w domu mówimy tylko po pl to Nikodemowi łatwiej mówić po holendersku. Ostatnio odkryłam, że on nawet z polskimi dziećmi mówi po holendersku. Po polsku robi takie np błędy "mama chcesz DWA łyżeczki" tysiąc razy go poprawiam, a on robi straszne błędy mówiąc po polsku. Oczywiści Niko ma pl i nl książeczki, ale bardziej lubi czytać po holendersku. Ucz dana polskiego, bo dodatkowy język to dobra sprawa:tak:
Oliwier natomiast w przedszkolu mówi pół zdania po polsku pół po holendersku, ale zauważyłam, że w domu używa prawie zawsze lekker zamiast pyszne i goed so (dobrze to napisałam). Czasem zamiast tak mówi ja.

Kochane powiedzcie mi czy chorobowe to ja sama powinnam zgłosić do UWV:confused:
 
reklama
Do góry