reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2014

Hej dziewczyny, witam sie porannie,

Estranea,
Życzę wiecej słońca zatem i wypoczywajcie. A co do wizyty spróbuj przesunąć myślenie na powrót.

Ulenka,
Mam nadzieje że niedługo wróci spokojny sen przez cała noc. Ja tak sie budziłam i nie mogłam spac chyba przez dwa tygodnie lipca, w sierpniu mi samo przeszło i jak zasypiam to śpię do 8-9 rano, nie moge sie podnieść wcześniej (oczywiście odbywam wycieczki do toalety ale to półsnie ;))
Oby narożnik rownież sie u Was sprawdził.

Anula,
Nie pomogę ze stopami, mi szczęśliwie nie puchną. Mam nadzieje ze któryś ze sposobów dziewczyn pomoże. Daj znać czy jest lepiej i co zadziałało.

Zanag,
To super ze niedługo brudne roboty zakończone. Dużo cierpliwości i wytrwałości w remoncie!

No cóż ja dzisiaj pewnie powolutku bede urządzać pakowanie, za tydzien przeprowadzka. W sumie w czwartek miałam wymieniany kocioł grzewczy w łazience wiec jedno pomieszczenie mniej, bo i tak musiałam rzeczy powynosic :)
Troche byłam zła że musze ten kocioł wymienić teraz, zwłaszcza. Że M. był poza krk i sama musiałam z fachowcami załatwiać, ale teraz cieszę sie ze juz zrobione. I tak powoli trzeba było to zrobic bo juz był zużyty, w sumie lepiej mieć to z głowy przed wynajmem. Gdybym sie teraz nie zdecydowała to by zreszta pewnie padł w sezonie grzewczym a tegorocznej zimy raczej nie bede mieć głowy do niczego poza malutka :))
A wydatków nam bedzie tylko przybywać zamiast używać, trzeba przeboleć i szukać dobrych stron.

Miłej soboty!
 
reklama
Dziewczynki jeszcze raz dziękuję za cenne rady i wskazówki, od razu wcielam je w życie. Dziękuje za nazwy kremów i żeli, będę kupować i próbować aż znajdę idealny. :-)

Ewelinka
- a nic się nie chwaliłaś, że masz już tyle ubranek! Zaraz proszę zdjęcia cudeniek wstawić w wątek z zakupami! :-) Do kina jeszcze nie wiem na co pójdziemy, w sumie to dzisiaj rano to wymyśliłam i Adaś jak najbardziej za. :-) Ale zaraz wejde na stronkę multikina rozeznać się co grają. Oj, mnie dzisiaj też malutki obudził o 5.45 kopkami, ja uwielbiam je czuć, więc szczerze mówiąc ani mi w głowie było zasnąć tylko delektowałam się nimi, hihi. Strasznie to nieprzyjemne jak buty cisną, ech.

Dusieńka
- na pewno dam znać co i jak pomogło.

Oomamba- u mnie nawet by chyba dodatkowy materac nie pomógł, bo to łóżko jest tak dziwnie wyprofilowane, że przy głowie zagłówek jest o wiele wyżej i w nocy dosłownie zjeżdżaliśmy z niego razem z prześcieradłem i pościelą, hihi. A rano budziliśmy się to od stóp do prawie kolan nogi w powietrzu poza kanapą, hihi.
 
Anulka część garderoby Kubusia jest u babci (mojej mamy) bo my musimy kupić komode bo nie mamy gdzie trzymać ale juz robię fotki i zaraz wstawie to co mam w domu :-D
 
Hej dziewczyny , ja wczoraj dostałam bardzo ciekawa radę od znajomej ginekolog której sie pytałam jak to jest z tym łozyskiem nisko usadowionym generalnie bardzo mnie pocieszyła zeby nie panikować itd.

Ale zasugerowała ze kobieta w ciazy zeby płód sie dobrze rozwijał i aby wszystko przebiegało w miarę możliwości dobrze według nowych zaleceń powinna dziennie przyjmować 1000 mg kwasow omega 3 w moich tabletkach ladewitt jest tylko 162 mg i zastanawiam sie czy sa jakieś specjalne dla kobiet w ciazy te kwasy omega czy wystarczy np. Kupić w aptece poprostu zwykle omega 3 ? Ma któraś z was jakieś doświadczenie w tej kwestii?
 
Ja też biorę 200 DHA. Nie spotkałam się z większą dawką, a sporo multiwitamin dla ciężarnych przestudiowałam pod wzgl. składu?
 
Hej! Bardzo dziękuję za tak miłe ponowne powitanie.
Jak czytam o tych bólach i skracajacej się szyjce, to mam ochotę wyłączyć szybko BB i zapomnieć, że czytałam ;-) Mam identyczne bóle, jak Magda z UK opisuje. W poprzedniej ciąży lekarz powiedział, że to spojenie, wiec i tak myślę teraz. Zważywszy, że w poniedziałek na noc ruszamy do Chorwacji :/ Ciesze się i boję okropnie teraz. Na szczęście mam w dniu wyjazdu wizytę u mojego gina, wiec o wszystko wypytam.
Teraz mecze się z jakimś chorwatem przez FB w sprawie kwatery i ciśnienie mam już w górnych granicach. Tak mnie roluje dziad!

Zazdroszczę Wam remontów, chociaż wiem ile przy tym pracy! Jednak u nas mimo, że konieczność jest oczywista nic się nie dzieje. Chyba zaczniemy coś działać, jak juz będzie dosłownie na "finiszu" ciąża :/

Co do witamin ja mam VITAMINER PRENATAL EXTRA (chyba jakoś tak) z kwasami właśnie. Nie sprawdzałam ile ma mg, ale bierze się właśnie oddzielna tabletkę z kwasami i druga z witaminami. Chociaż u mnie łożysko bez znamion przodowania, wiec chyba mogę sobie darować większą dawkę.

Pewnie znów na jakiś czas znikne, chyba że uda mi się wynegocjować u "chorwackiego cwaniaczka" internet.
 
Mysza,
To ciekawe z tym 1000mg, od razu sprawdziłam swoje tabletki (pregna plus i DHA tez mam ponizej 200) ale znalazłam cos takiego:
Pregnofer DHA, kapsułki, 36 szt - Portal Dbam o Zdrowie

Same DHA i jest w ulotce napisane ze dawka dla ciężarnych jest 200mg (i tyle jak zauważyłam standardowo jest w preparatach dla ciężarnych). Natomiast jest informacja ze przy małej podaży DHA z innych źródeł (ryby itp) to ze 600.

Myśle wiec ze to zależy od diety, jeśli jesz sporo ryb, orzechów, jaj, oliwy z oliwek, alg morskich pewnie zwykle preparaty wystarcza ale jak nie spożywasz tych produktów to moze pomyśleć o suplementacji?

Hmm musze sie przyznać ze mało jem ryb morskich, w sumie fajnie że podniosłaś kwestie DHA, albo sie ostro wezmę za ryby, albo dokupie DHA w tabletkach...w sumie w czwartek wizyta, to sie postaram podjeść morskie rybki a na wizycie podpytam o zwiększenie suplementacji DHA.

Słonko,
Udanego wypoczynku życzę :) wypocznij i odstresuj sie!
 
reklama
Sprawdziłam ten Vitaminer. 220mg/tabletkę
 

Załączniki

  • 1408791602369.jpg
    1408791602369.jpg
    21,3 KB · Wyświetleń: 20
  • 1408791613221.jpg
    1408791613221.jpg
    18,3 KB · Wyświetleń: 25
Do góry