reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Moj synek ma 17 dni czy moge dzis zrobic mu werandowanie czy zawczesnie?? za tydzien chce isc na pierwszy spacer bo idziemy do ortopedy a mamy w miare blisko wiec chyba czas zaczac zrobic jedno werandowanie i pod koniec tygodnia drugie ale na ile czasu mniej wiecej ???????? jak myslisice laski?????

mi polozna juz w zeszlym tyg kzala werandowac mala... w przyszlym tyg juz mozemy isc na 1szy spacer jesli bedzie temp powyzej 0.
Nasze dzieciatka sa w tym samym wieku:-)
co do werandowania jeszcze to ma byc ono codziennie i z kazdym dniem wydluzac o 5 minutek:-)
 
reklama
Dziewczyny moja znajoma urodzila dzisiaj synka i jest z nim nie za ciekawie:-(pomodlmy sie o jego zdrowko.Przewiezli go do Lodzi bo ma podobniez powiekszone serduszko:-(nie wiem czy pamietacie ale ona czasami zadawala nam pytania,jest Stycznowka i chodzi do mojego gina,trzymajmy kciuki zeby bylo wszystko dobrze.


Kurcze napewno bedziemy sie modlic o szkrabika !

kurcze jak takim maluszkom cos sie dzieje to czlowiekowi serce sciska !!! my w szpitalu mielismy taka sytuacje ...

we wtorek na oddzial sie zglosila dziewczyna i sie okazalo ze to zona kolegi z pracy mojego mariusza ... popoludniu zaczela rodzic i troche jej to trwalo ... kolo 20 na oddziale poploch ... szykowanie na cesarke na cito !! po jakims czasie przesmigneli nam z dzieckiem przez korytarz i za chwile ten kolega leci jak na zlamanie karku na oddzial noworodkow !! co sie okazalo ... dziecko mialo zapasc !! lekarz powiedzial ze nie wiadomo czy przezyje najblizsze 2-3h !! sciagneli specjalna karetke zeby go transportowac do jastrzebia na ojom ale nie dalo sie go nawet przewiezc bo byl niestabilny !! nawet go chrzcili na szybko !! na szczescie maluszek se ustabilizowal i rano mamusia juz go dostala do karmienia ... ale byla groza !! jak nam potem marcin to opowiadal to powiedzial ze to byly najgorsze jego godziny w zyciu !!! najpierw krwotok u zony w czasie porodu a potem strach o maluszka !!


Jakie to smutne ale musieli przezyc ,wazne ze juz wszio dobrze!

ależ mam dzisiaj humor.:(
tylko bym płakała o_O
na szczęście jutro do gina może w końcu będę wiedziała na czym stoję..

Ty wez sie tutaj nie wyglupiaj ,juz blizej niz dalej :) Sie nie smuc

Dziewczynki jak układacie swoje pociechy do snu ? całą noc na wznak czy z boku na bok ?

Na placki i glowka na bok :) tak se lubi spac moj Fifol ,a ja ukladam go raz na jeden boczek raz na drugi :)

tak sobie przeglądałam liste rozpakowanych mamusiek.. i z tego co mi wiadomo - nie wiem moze jednak sie myle - ale chyba Paulus CC miała a na liscie pisze ze SN..
bo tak kojarze ze mi wyslala smsa raz ze rana po CC strasznie boli..
albo ja cos pokickałam?..

Masz racje musialam cos namieszac :zawstydzona/y: dobrze ze Mea sie juz tym zajela !

Laski a ja tak zaczęłam sie zastanawiac czy można na solarium iść, taka blada jestem że szok.

Ja tez juz blada jak dupa jestem ! Marzy mi sie solarka i ja juz moge sie powygrzewac ;-) tylko nie mam jak przy maluszku narazie ahhahah ! Ale w tygodniu musze meza zaprzegnac do malego a sama se wyskocze ooo !

No to dzisiaj na 14:30 do dżina.. :)
nareszcie... zobaczymy co mi powie ciekawego :)

Ja mam nadzieje ze cie wymasuje porzadnie i zaczniesz rodzic OOOO !
 
ja stosuję Bromergon
BROMERGON - Encyklopedia Leków - Przychodnia Internetowa - www.przychodnia.pl
ale przepisuje go gin niestety jest na recepte i jaklekarz ostrzegal wywoluje zawroty glowy itp i po nich nie mozna auta prowadzic i jak sie okazuje to pawda w glowie bardzo mi sie kreci.
w nocy nie jest zle... zawsze mam wode przegotowana w czajniku i butelke wyparzona... przez ta chwile mala marudzi troszke dlatego maz wtedy mala zajmuje rozmowa i niezawodny jest nam wtedy smoczek i mala w maire spokojnie oczekuje na jedzonko.

Eh wiec do gina sie wybiore bo mam dosc !!! ale to przygotowana woda zimna robisz czy zawsze masz ciepla w czajniku .... ??
mi polozna juz w zeszlym tyg kzala werandowac mala... w przyszlym tyg juz mozemy isc na 1szy spacer jesli bedzie temp powyzej 0.
Nasze dzieciatka sa w tym samym wieku:-)
co do werandowania jeszcze to ma byc ono codziennie i z kazdym dniem wydluzac o 5 minutek:-)

No bo sie umawialysmy na środe rodzic razem ??? pamietasz?? hehe a wyszlo w piatek :D:D:D i razem sie ocierpialysmy ehh a pierwsze na ile czasu ??
 
JA TO NIEWIEM KIEDY MAM GO NA WERANDOWANIE WZIASC BO ON NAWET PRZEZ SEN SIE MECZY CIAGLE NAPINA SIE ROBI CZERWONY I TAK CO 5 MIN MIEDZY CZASIE SPI.... EHH MECZY SIE STRASZNIE I KOPY ZROBIC NIE MOZE CZASEM MU SIE UDAJE


a i dziewczyny zielona kopa od czego moze byc??????? ehhh
 
Luzna spolczuje! ale najwazniejsze ze znacie przyczyne!!

ja nie moge nawet zupy ugotowac malego boli brzuch i pierdzi jak oszalaly...tylko znow kupa nie idzie..;/


ja gotuje sobie zupki dla maluchowa dzis 2 ziemniaki 2 marchewki pol buraka i piers z kurczaka dwie lyzki oliwy i na koniec miksuje:-D do tego grzanki z buleczki robione w tosterze bez tluszczu:-D

smakuja mi te papy:-D

ale znow ciocia pediatra ktora sie spcjalizuje we wczesnniakach mowi ze mam jesc wszystko bez konserwantow i rozdymajacych...
bo malo tersciwy pokarm powoduje zaparcia i kolki...

kazala mi wykasowac sobie z glowy gadane poloznej o marchewce buraku i jablku gotowanym...i zakazie mleka...

wiec co dzien cos wprowadzam teraz nowego...
dzis bedzie banan z jablkami i ryzem na kolacje;-)
o ile maly da zrobic;-)
 
mi polozna juz w zeszlym tyg kzala werandowac mala... w przyszlym tyg juz mozemy isc na 1szy spacer jesli bedzie temp powyzej 0.
Nasze dzieciatka sa w tym samym wieku:-)
co do werandowania jeszcze to ma byc ono codziennie i z kazdym dniem wydluzac o 5 minutek:-)
Mysmy wogole nie werandowali malej ,bylismy juz z5 razy na pol godzinnym spacerku.Ubralismy mala cieplo ,przykrylismy kocykiem na to pokroeic z wozka i folia przeciwdeszczowa ,Emilka spala po spacerze ja zabita:tak:
 
JA TO NIEWIEM KIEDY MAM GO NA WERANDOWANIE WZIASC BO ON NAWET PRZEZ SEN SIE MECZY CIAGLE NAPINA SIE ROBI CZERWONY I TAK CO 5 MIN MIEDZY CZASIE SPI.... EHH MECZY SIE STRASZNIE I KOPY ZROBIC NIE MOZE CZASEM MU SIE UDAJE


a i dziewczyny zielona kopa od czego moze byc??????? ehhh

Werandowac można i przy otwartym oknie, chodzi o to, żeby dziecko stopniowo przyzwyczajać.
My chodzimy juz na długie spacery, co prawda od wczoraj nie bo na mazurach mam ciagle mroz, teraz jest -15 stopni:-(

Zielone kupki i kupki z dodatkiem śluzu świadczą o alergii. Ale jeżeli jest to pojedyńcza kupa bym sie tym nie przejmowała;-)
 
JA TO NIEWIEM KIEDY MAM GO NA WERANDOWANIE WZIASC BO ON NAWET PRZEZ SEN SIE MECZY CIAGLE NAPINA SIE ROBI CZERWONY I TAK CO 5 MIN MIEDZY CZASIE SPI.... EHH MECZY SIE STRASZNIE I KOPY ZROBIC NIE MOZE CZASEM MU SIE UDAJE


a i dziewczyny zielona kopa od czego moze byc??????? ehhh
kurde ja kilka dni temu mialam to samo dr kazala dac kawaleczek czopka glicerynwego i poszlo...
a dzs chyba sie zaczyn znow bo od 3 w nocy kupy nie bylo...;/
 
Eh wiec do gina sie wybiore bo mam dosc !!! ale to przygotowana woda zimna robisz czy zawsze masz ciepla w czajniku .... ??


No bo sie umawialysmy na środe rodzic razem ??? pamietasz?? hehe a wyszlo w piatek :D:D:D i razem sie ocierpialysmy ehh a pierwsze na ile czasu ??

woda z czajnika w nocy jest zimna ale w kranie mam goraca wiec nalewam do kubeczka i wkladam na chwile butle do tego kubka i woda sie w ok.5 min nagrzewa i zawsze jest przegotowana w czajniku. z tego co wiem zywiec zdroj ma mineralna wode ktorej nie trzeba przegotowywac tylko bezposrednio mozna ogrzac i podac dziecku mleko. ale ja i tak dla swietego spokoju wole przegotowac:-)
my pierwsze werandowanie robilysmy 10 minut. czapka na glowe i do wozka bo w wozeczku mam kolderke wiec nie musialam jakos specjalnie cieplo malej ubierac.

ps oczywiscie ze pamietam nasze plany wspolnego porodu ktore chociaz raz sie sprawdzily i wypalily:-)
 
reklama
ale znow ciocia pediatra ktora sie spcjalizuje we wczesnniakach mowi ze mam jesc wszystko bez konserwantow i rozdymajacych...
bo malo tersciwy pokarm powoduje zaparcia i kolki...

kazala mi wykasowac sobie z glowy gadane poloznej o marchewce buraku i jablku gotowanym...i zakazie mleka...

wiec co dzien cos wprowadzam teraz nowego...
dzis bedzie banan z jablkami i ryzem na kolacje;-)
o ile maly da zrobic;-)

Ech... a ja napisałam własnie na innym watku o alergii mojego dziecka, ja mimo wszytsko bym uważała;-) w szczególności z nabiałem.
 
Do góry