reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

ta ja tez glukoze mam sobie sama kupic, a czym sie rozni pelny od niepelnego testu obcoazenia? bo ja mam zrobic pelnny 75g, czy to znaczy ze musze wlac w siebie tego wiecej
hmmm nie wiem... bo ja mam kupić 50g i w 3/4 szklanki wody rozpuścić... a wie ktoś może ile to kosztuje? bo kompletnie nie wiem czego się spodziewać :p hehe
 
reklama
Glukoza kosztuje grosze, w zależności od firmy i apteki do 5zł za 50-75g.
Test pełny (75g) podobno jest pewniejszy ale Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca ten z 50 gramami. Trochę inaczej sie do nich trzeba przygotować (do 50g nie trzeba być na czczo i moża wykonać o dowolnej porze dnia). W pełnym tescie krew jest pobierana w odstepie godziny i potem chyba po dwóch- ale tego nie jestem pewna
 
dziękuję za odpowiedzi co do ceny :)
ja i tak muszę być na czczo i rano, bo mam też resztę badań za jednym razem robionych, morfologia, toxo i mocz.. bleee
 
Witam wieczorowa pora :)
Przesiedzialam dzis za kierownica pol dnia. I tak siedzac bez ruchy czulam dzidzie. :)
Nareszcie bez zadnego macania czulam jak mi sie przekreca wszystko w srodku. Ale wiem ,ze to dzidzia . To to charakterystyczne uczucie :). Zapisuje wiec dzisiejsza date jako wyczuwalne ruchy.

Lilijka jesli chodzi o golenie a nie masz z tym praktyki i boisz sie ze bedzie swedzialo lub denerwowalo to(albo jak mowi eliza - maszynka) albo zwykla meska golarka i stopniowo. Ja kiedys mialam tylko boki wygolone pod bikini i tez przystrzyzona grzywke. Potem byl maly trojkacik, potem paseczek i tak poszlo. Teraz nie znajdziesz na mnie ani jednego wloska :). Gole pachy, lydki, uda, cale wloski lonowe i nawet rece do lokcia. Mam jakiegos swira na tym punkcie ale dla mnie teraz to jak mycie zebow. Na rekach gole moze raz w miesiacu bo wolno odrastaja. Uda tez nie szybko. Natomiast pachy, lono i lydki gole bardzo regularni i do zera :). No i teraz musze czesciej przez ten testosteron :).
Co do swedzenia. Musisz dobrze namydlic zeby zmiekczyc skore. I najpierw z wlosem , potem lekko na skos i na koncu pod wlos. Nabierzesz paktyki :)
Poczatkowo moze swedzec ale jak bedziesz robila to stopniowo to nie powinno :).

A mi brzuch w goleniu nie przeszkadza. Nie musze widziec :). Robie to na czuja :). Jedna reka przesuwam po skorze a druga gole i znow sprawdzam. Jak wyczowam pod palcami jakies wloski znow gole.
 
Emwu ja tez golę się cała..tak się lepiej czuję:-)Ciekawa byłam co z tymi włoskami na wargach sromowych..bo wzgórek łonowy i boki to wiadomo:-)

Jesli chcecie, żeby krzywa cukrowa wyszła wiarygodnie nie wolno stosować sobie np cytryny, czy zbyt dużej ilości wody, poza tym najlepiej cały ten czas pozostać w lab-bo jakikolwiek wysiłek fizyczny też zmniejsza cukier. Ja siedziałam jakiś czas temu bite 2 h...
Ja miałam wczoraj taki mały test z cukrem(ze względu na te zasłabnięcia):-)Ze względu na mój przeszły wysoki cukier przed ciążą. Rano na czczo na glukometrze wyszło mi 88 (glukometr zawsze pokazuje więcej niż z surowicy) i potem śniadanie (specjalnie słodkie i mocno węglowodanowe zjadłam)..no i po 2 h znów na badanie-wyszło wow!90!!!Cud, miód! Wcześniej jak robiłam krzywą, to miałam 95, po 1 h, 177, po 2h 123...

Ale mnie wczoraj łeb bolał:-(Dzisiaj ostatnia wizyta u internisty z wynikami badań, w końcu dowiedziałam się, co jest napisane na końcu listy badań: sód i potas oraz kreatynina chyba.
 
Ostatnia edycja:
Jesli chcecie, żeby krzywa cukrowa wyszła wiarygodnie nie wolno stosować sobie np cytryny, czy zbyt dużej ilości wody, poza tym najlepiej cały ten czas pozostać w lab-bo jakikolwiek wysiłek fizyczny też zmniejsza cukier. Ja siedziałam jakiś czas temu bite 2 h...
Ja miałam wczoraj taki mały test z cukrem(ze względu na te zasłabnięcia):-)Ze względu na mój przeszły wysoki cukier przed ciążą. Rano na czczo na glukometrze wyszło mi 88 (glukometr zawsze pokazuje więcej niż z surowicy) i potem śniadanie (specjalnie słodkie i mocno węglowodanowe zjadłam)..no i po 2 h znów na badanie-wyszło wow!90!!!Cud, miód! Wcześniej jak robiłam krzywą, to miałam 95, po 1 h, 177, po 2h 123...


moja mama ma cukrzyce wiec lekarz stwierdzil ze na krzywa cukrowa i jeszcze kilka badan wezmie mnie na oddzial !! raz ze badania robie prywatnie a w szpitalu mam je za darmo a dwa ze wlasnie krzywa ckrowa lepiej robic pod kontrola zeby wyszla wiarygodnie :)

co do depilacji to ja strasznie nie lubie tego robic ale to nie zmienia faktu ze trzeba ... ja uzywam kremu - szybko i w miare wygodnie :)
 
Dziewuchy,
a połówkowe musi być konkretnie w 20 tygodniu czy tak około... ?
Bo ja mam wizytę dopiero 23lipca to już będzie w sumie koniec 21 czy 22 tyg... Ale to chyba nie tragedia, no nie?
 
reklama
Dziewuchy,
a połówkowe musi być konkretnie w 20 tygodniu czy tak około... ?
Bo ja mam wizytę dopiero 23lipca to już będzie w sumie koniec 21 czy 22 tyg... Ale to chyba nie tragedia, no nie?
polowkowe wg zalecen WHO powionno byc wykonane mieszy 20 -22 tyg ciązy, czyli wszytsko ok, ja mam tez w 21 tyg

a z ta cytryny to nie wiem mialam teraz zajecie z diagnostyki laboratoryjnej to nam ta kobietka pani mgr mowila zeby sobie wcisnąć ze to nic nie przeszkadza i moj gin tez mi tak powiedzial wiec ja sobie wcisne ;)
 
Do góry