reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Dziewczyny, a pamiętacie kiedy ginekolog robi badanie na przezierność karkową? Jakos między 13 a 15 tyg? Szczerze mówiąc sądziłam, że spamiętam te wszystkie badania, w końcu w ciąży byłam 1.5 roku temu, a to zonk ...

Chyba między 11 a 14 tygodniem, jakoś tak;-) Mam w gazecie ciążowej napisane, ale skleroza boli:-)
 
reklama
Dziewczyny, a pamiętacie kiedy ginekolog robi badanie na przezierność karkową? Jakos między 13 a 15 tyg? Szczerze mówiąc sądziłam, że spamiętam te wszystkie badania, w końcu w ciąży byłam 1.5 roku temu, a to zonk ...
Z tego co ja pamietam to jakos w terminie 11- 13 tygodniu .Ale pewna nie jestem!

Dzięęęęki joanna82 :biggrin2: Ja tez obawiałam się pustego pęcherzyka, ale wg @ to już 7 tydz, więc i tak uważam, że jest malusieńka ...
Do zapłodnienia zawsze moglo dojsc troszeczke poźniej ,jajeczkowanie moglo ci się przesunąć,nie zamartwiaj się ,Jeszcze ma dużooooo czasu aby urosnąć hi hi hi :tak:

Z moim spaniem to była masakra, miałamw ciąży przepuklinę rozworu przełykowego przepony i cała treść żoładkowa cofała się do przełyku bleee i musiałam spać na półsiedząco!!!! To dopiero była wyższa szkoła jazdy :szok:
Obym teraz tego unikneła ...

O kurcze mam nadzieje ze teraz tego unikniesz!!!!!:baffled:
 
Czy Was też męczy zatkany nosek w nocy?? Bardzo mnie denerwuje ta dolegliwość. Stosuję sól w spray dla kobiet w ciąży, wącham jak nałogowiec Inhal, ale średnie efekty. Pośpię z 3h i znów mnie budzi zatkany nos. 13 maja u ginekolog muszę ją popytać czy faktycznie niczego innego stosować nie mogę.
 
Z tego co ja pamietam to jakos w terminie 11- 13 tygodniu .Ale pewna nie jestem!


Do zapłodnienia zawsze moglo dojsc troszeczke poźniej ,jajeczkowanie moglo ci się przesunąć,nie zamartwiaj się ,Jeszcze ma dużooooo czasu aby urosnąć hi hi hi :tak:
O kurcze mam nadzieje ze teraz tego unikniesz!!!!!:baffled:

Chyba 11 - 13 bo przecież usg obowiązkowe jest jakos w 12tyg więc raczej powinni uwzględnic to badanie od razu ;-)

A do zapłodnienia chyba doszło ok 2 kwietnia, wiec faktycznie może być fasolka mniejsza.

No i ja strasznie liczę na to,ze tym razem bede miała mniejszy brzuch niż poprzednie 120cm i mniej dolegliwości żołądkowych!!!

Czy Was też męczy zatkany nosek w nocy?? Bardzo mnie denerwuje ta dolegliwość. Stosuję sól w spray dla kobiet w ciąży, wącham jak nałogowiec Inhal, ale średnie efekty. Pośpię z 3h i znów mnie budzi zatkany nos. 13 maja u ginekolog muszę ją popytać czy faktycznie niczego innego stosować nie mogę.

Georgina ja stosowałam (choć nie zatykał mi się nos, a miałam katar) krople homeopatyczne w aerozolu do nosa EUPHORBIUM, to krople dla niemowląt od 1 dnia życia i kobiety w ciąży moga je śmiało używać, nie uzalezniają śluzówki i są super. Oczyszczają nawet zatoki- polecam!
 
Ostatnia edycja:
Aha Kobietki mam pytanie apropo herbaty z cytryną. Generalnie o herbatę mi chodzi bo jak kiedyś jej nie cierpiałam tak teraz mogłabym ją pić bez końca, ale wiadomo zawiera kofeinę, którą należałoby unikać (już nawet kawę bezkofeinową piję;D). Ile tych herbat na dzień można wypić i być spokojnym??


Ja nie wiedziałam,że nie wolno pić dużo herbaty, bo zawiera teinę- a ta jest gorsza od kofeiny. I jak byłam chora w 8 tyg ciąży to wypiłam w dzień chyba z 5 dzbanków 1.5l :szok: i nic się nie stało hihi zapijałam się nią z miodem i cytryną i lekarz mi powiedział,ze lepiej pić soki lub wodę.
A propos kawy bezkofeinowej, to lekarka powiedziała mojej mamie, że lepiej niech sobie wypije jedną zwykłą niż 2 bez kofeiny, bo ta druga to świństwo straszne i nikomu jej nie poleca. Więc moze wypijaj jedną zwykłą dziennie? Ja tak właśnie robię, bo innaczej bym spała w pracy na biurku ;-)
 
No i ja strasznie liczę na to,ze tym razem bede miała mniejszy brzuch niż poprzednie 120cm i mniej dolegliwości żołądkowych!!!
Ja miałam z Antosiem 103 cm i ciagłą zgagę w ciąży:-(


Georgina ja stosowałam (choć nie zatykał mi się nos, a miałam katar) krople homeopatyczne w aerozolu do nosa EUPHORBIUM, to krople dla niemowląt od 1 dnia życia i kobiety w ciąży moga je śmiało używać, nie uzalezniają śluzówki i są super. Oczyszczają nawet zatoki- polecam!

tak, wszelkie krople w aerozolu, sole morskie dla niemowląt sa ok i myślę ze bez problemu można używac je w ciąży.
 
Ja miałam z Antosiem 103 cm i ciagłą zgagę w ciąży:-(

Oj tak zgaga a fuuuuuuuuuuuj, Renie jadłam nałogowo po 8 tabletek dziennie (dozwolone 16, więc brałam połowę ;-)) a 103 hmmmhhh marzy mi się taki brzusio , a nie krowiasty jak z bliźniaczkami. Co drugi lekarz jak leżałam w szpitalu pierwsze co mówił to: "Ciąża mnoga?" a ja dostawałam szału i uwierzyłam,ze mam jedno dziecko dopiero jak urodziłam :-)
 
reklama
Ja nie wiedziałam,że nie wolno pić dużo herbaty, bo zawiera teinę- a ta jest gorsza od kofeiny. I jak byłam chora w 8 tyg ciąży to wypiłam w dzień chyba z 5 dzbanków 1.5l :szok: i nic się nie stało hihi zapijałam się nią z miodem i cytryną i lekarz mi powiedział,ze lepiej pić soki lub wodę.
A propos kawy bezkofeinowej, to lekarka powiedziała mojej mamie, że lepiej niech sobie wypije jedną zwykłą niż 2 bez kofeiny, bo ta druga to świństwo straszne i nikomu jej nie poleca. Więc moze wypijaj jedną zwykłą dziennie? Ja tak właśnie robię, bo innaczej bym spała w pracy na biurku ;-)

Hmm nie wiem czy ona taka całkiem bezkofeinowa, nazywa się Ricore:happy2: Mi smakuje tak samo jak rozpuszczalna, którą wcześniej piłam bo ja piję z mleczkiem i cukrem.
 
Do góry