reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Mnie sie rzadko zdarza, ze pisze akurat w tym samym czasie co ktos jeszcze.
ide puscic baje mojemu smerfowi, zrobie sobie herbatke i wracam.
 
Aha Kobietki mam pytanie apropo herbaty z cytryną. Generalnie o herbatę mi chodzi bo jak kiedyś jej nie cierpiałam tak teraz mogłabym ją pić bez końca, ale wiadomo zawiera kofeinę, którą należałoby unikać (już nawet kawę bezkofeinową piję;D). Ile tych herbat na dzień można wypić i być spokojnym??
 
O tak, z pewnościa moją dolegliwością jest częste oddawanie moczu :-DPoprzednio też tak miałam, denerwujące to jest...

Wiecie powim Wam szczerze, możecie się ze mną nie zgodzić ale uważam, że to bardzo lekceważące podejście, jeżeli pierwsze usg robi się dopiero pod koniec I trymestru. Zdaża sie że wilee ciąz ratuje się dzieki temu, że wcześnie robi się usg. Ostanio nawet moje dwie koleżanki( jedna jest w 5 m-cu druga w 3) przy pierwszym usg okazało sie że zarodek źle się zagnieździł, musiały leżeć, dostały progesteron, inaczej mogłyby nie donosić ciąży. Często też zdażają się ciąże pozamaciczne....Ja osobiście wolę wiedzieć od samego poczatku na czym stoję.

A poza tym to chyba po to usg wynaleziono??:tak: żeby jak najwcześniej wszelkie wady wyłapac.

Życzę Wszystkim miłej niedzieli, my zaraz na grilla idziemy, ładna, słoneczn pogoda.
Tak jak juz wczesniej ktos wspomnial tutaj patrza na naturalna selekcje.Czytalam ostatnio w ktorym kraju najlepiej urodzic dziecko na pierwszym miejscu byla holandia.Jezeli chodzi o opieke zdrowotna to Polska zajela 8 miejsce a anglia 24 miejsce ,wiec roznica jest kolosalna.Powiem wam ze dzis jest moj szczesliwy dzien pierwszy dzien od 2 tygodni bez mdlosci ale juz niezapeszam.Zycze wszystkim spokojnej niedzieli.
 
No wlasnie nie mam pojecia kiedy przechodzilam toksoplazmoze. Z kotami tez nie mam zbyt czesto do czynienia. Raczej psy. W rodzinie nikt kotow nie ma. Znajomi tez nie. Gdzies na 100% jakiego poglaskalam ale gdzie i kiedy ????
 
Georgina
To z pierwszej znalezionej strony po hasle: ciaza a herbata
. Nie podaja ile to jest umiar:dry:

Brzuszek a herbata


Lekarze przestrzegają przyszłe mamy przed używkami, do których zaliczają także herbatę. Jednak nie musisz z niej całkowicie rezygnować - wystarczy, że zachowasz umiar.

Znawcy tego napoju podkreślają jego właściwości zdrowotne. Herbata ma mnóstwo silnych przeciwutleniaczy (szczególnie zielona), które chronią komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory (np. piersi), chroni przed zawałem serca, reguluje pracę układu trawiennego, a dzięki zawartości fluoru zapobiega próchnicy. I, podobnie jak kawa, ma sporo pobudzającej kofeiny (inaczej teiny): 65 mg w szklance czarnej herbaty oraz 35 mg w zielonej. Zmniejsza więc senność i zmęczenie. Kofeina zawarta w herbacie jest przyswajana wolniej niż ta z kawy, ale działa dłużej.
Minusy:

Zielona herbata pita w rozsądnych ilościach (2 szklanki dziennie) nie zaszkodzi dziecku, jednak jej nadmiar może być niebezpieczny. Przypuszcza się np., że zawarte w niej substancje aktywne hamują wzrost komórek, a zatem mogą źle wpływać na rozwój płodu. Natomiast czarna herbata silnie pobudza system nerwowy i ma właściwości zapierające, może więc nasilić zaparcia często trapiące kobiety w ciąży.
Co zamiast?

Polecamy np. herbatę rooibos (z afrykańskiego czerwonokrzewu), która łagodzi depresje i bezsenność – częste dolegliwości ciężarnych pań. Zawiera ponadto cenne w tym okresie żelazo, fl uor oraz potas. Warto też sięgnąć po napary z rumianku lub mięty, które poprawiają trawienie i zmniejszają zgagę.
 
Tak wogole to fajna ta strona Strona główna - Zdrowie, odchudzanie, diety, ciąża, psychologia - poradnikzdrowie.pl

Ja sie senna zaczynam robic i chyba, zeby nie pasc jeszcze o tak wczesnej porze zmusze sie na spacer do parku z Alkiem. Slonko wyszlo na nowo, wczesniej bylo pod chmura i przyda sie am troche wiosennego powietrza i ruchu. Szkoda tylko, ze moj szkrab chce, zeby z nim gonic i grac w pilke:baffled: Wlasnie sie tu przebiera w stroj sportowy z "koscielnego".

Nara kobialki
 
Dziewczynki, szukam inie moge znalezx. Gdzie pisalyscie o ksiazkach dla przyszlych mam. Napiszcie jeszcze raz w skrocie tytuly lub numer strony na ktorej o tym pisalyscie.
 
Cześć,
ale się nakupowałam . . . zapomniałam, że dziś święto i wszystkie sklepy pozamykane :-) Zamiast tego byliśmy na spacerku, więc nie ma tego złego :-D

Jeśli chodzi o toksoplazmozę to głaskanie kotów nie ma z nią nic wspólnego. Jedynie kocie odchody mogą być zaraźliwe, ale groźniejsze od nich jest dotykanie surowego mięsa lub grzebanie w ziemii w ogródku, gdzie koty się załatwiają.
Ja całe życie z kotami żyję, a w pierwszej ciąży jak miałam robione badania okazało się, że nie chorowałam na tę chorobę, więc muszę się pilnować.
Także mój ulubiony tatar zakazany :-(
 
reklama
Hej:) Martuśka dziękuję Ci za poświęcenie:) Co prawda zwykła herbata a zielona to różnica, ale podsumowując wychodzi na to, że i tak trzeba ją ograniczać.
A co u Was z kawą? Ja piję bezkofeinową.
Mi piersi rosną jak szalone. Z miseczki C75 to teraz nie wiem ile mam:D Ale różnicę widać gołym okiem:)
 
Do góry