reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Madziarena to nasze dzieciaczki to są takie same grubaski jeżeli porównać wagę z tabeli:-):-):-)
A ja jutro na 9.30 na drugie usg połówkowe ale tym razem 4 D:-)
Już się nie mogę doczekać:-) Może w końcu jakieś zdjęcie dzidziuśka wkleję!
I oczywiście gratuluję wszystkim mamusiom które poznały płeć:-)
Lajtway ja z córcią też nie znałam płci do końca i było super:-)
 
malo jakos tych badan ... ale lekarze wiedza lepiej :)
a o ruchach cos mowil ?? czy za szybko czy jak ...

Nie - ruchy poczułam w 19 tygodniu a teraz juz są wyraźne ;) w sumie to pytał się tylko czy są wyraźne i nic pozatym :) Takie badania ten lekarz zaleca każdej ciężarnej - jeśli nic się nie dzieje 2 razy w trakcie całej ciąży ;)
 
Czesc dziewczynki. Przepraszam ,ze jakos tak sie nie pojawiam. Nie zapomnialam o Was - wrecz przeciwnie. Ciagle mysle jak sie macie.
Niestety mamy dosc duzo spraw do zalatwiania. Do tego pracuje duzo wiecej godzin bo urlopy dziewczyny pobraly wiec zastepuje. Poza tym pogoda ladna wiec staram sie nie siedziec w domku. W nastepny piatek znow lecimy do Polski. W zwiazku z budowa domku a raczej jego wykanczaniem - jak juz siedze na necie to zajmuje sie czyms zwiazanym z budowa. I tak dzien za dniem. Niedlugo znow znikne . pewnie regularnie na forum bede dopiero od wrzesnia. Nie zapominajcie o mnie! :)

Moj brzuszek rosnie - oj juz spory. Moze wkleje jakies zdjecie do albumu potem.
W cyckach siara juz nie przezroczysta . Ma juz takie biale kropelki w kropelkach :)
Do tego moja ciaza jest niezwykle ksiazkowa. na kazdym usg wychodzi dokladnie ten sam termin (11.12) a wymiary dziecka jak z tabelki.
Jutro koncze tydzien 22 i od kilku dni mam skurcze braxtona-hicksa. W pierwszej ciazy nie mialam albo ju znie pamietam. Teraz kilka razy dziennie. czasem 3 czasem 8 brzuch zaczyna mi sie napinac od dolu ku gorze. Nic nie boli ale tak jakby mnie ktos paskiem sciskal. Trzyma mnie taki twrdy brzuszek moze z 20 sek i wraca do normy.
Poczatkowo myslalam ,ze to dzidzia sie wypina ale za kazdym razem jest tak samo. 3 razy takie skurcze mnie wybudzily ze snu tuz nad ranem. dziwne takie ale widocznie tak musi byc. Niech sobie ta moja macica trenuje ile chce byleby dzidzi bylo tam wygodnie i bezpiecznie. A jak ma mi to pomoc przy porodzie to ja sie na te treningi zgadzam :)
 
a mojej mamy nie bylo 3 tyg i naopowiadalam jej ze mam brzuchoooo i wogole ... a ona jak mnie zobaczyla to mi tylko walnela ze taki w sam raz zgrabniutki a nie jakis wielki ... no i jej o obeliksie powiedzialam a ona zaczela sie smiac i mariuszowi mowi ze obeliksa to on jeszcze zobaczy za kilka miesiecy :)
 
Witam Was kobitki,
Kurde wczoraj co chcialam cos napisac to mi sie tak lapy trzesly po tym fenoterolu ze nie moglam sie uspokoic no ale mam nadzieje ze sie przyzwyczaje dzisiaj troche lepiej ale wciaz jestem roztrzesiona.
Martus ja tak mam od 18 tyg a dopiero teraz dal mi fenoterol na te skurcze i wcale mi nie kazal lezec bo ze niby w blizniaczej tak juz jest.Ale musze powiedziec ze po tym specyfiku mam taki miekki brzuch ze az nie jestem przyzwyczajona bo zawsze byl napiety
Czesc Laski, no wiec ja dołączam do Ciebie karolak z tym fenoterolem, wzielam na razie jedna tabletke i jest masakra, lapy sie trzesa itd...
Poza tym na USG wzytsko na szczescie ok, jednak są dwa siusiaki ale juz jakos do tej mysli przywykłam :) maluchy wazą po 464g i 375g, jeden jest ułożony główkowo, drugi poprzecznie.
Po tym fenoterolu narazie nic mi nie twardnieje, a KAROLAK powiedz bierzesz cos jeszcze poza tym fenoterolem na serducho? Bo mi przepisal metocard... i ile razy dziennie bierzesz ten fenoterol?
Ale troszke sie wczoraj bałam ale dzis na szczescie wsiooo okej i maluszki nie sa taki wcale malutkie jak myslalam hihih
A i zapomnialam bo na USG przycwaniakowałam mówie zapytam doktorka specjalnie cos na temat USG 3D czy warto to robic czy to tylko fanaberia i bardzo ladnie doktorek postapil po mojej mysli i przełączyl na chwile na to 3D zeby mi pokazac jak widac, no ale powiedzial ze to raczej dla fanaberii mozna sobie zrobić, i ze w ogole lepiaj tam pozniej to robic niz teraz bo teraz to tam nawet buzki za dobrze widac nie bylo, a temu drugiemu to w ogole bym buzki nie obejrzała bo ma ten łepek tak nisko, ulozony jest na nietoperza i wali mame z dyńki po pęcherzu, niedobry, to przez niego ciagle chce mi sie siku

ja tez jescze mam rok studiow i to dziennych przed soba, ale z tego co mi wiadomo to na niektorych uczelniach mlodym mamom przysluguje indywidualny tok nauczania:) ja na pewno z niego skorzystam:) a poki co umowilam sie z promotorem ze bede miala z nim kontakt meil`owy, profesorzy tez ludzie i na pewno sie da wszystko pozalatwiac:-)
u mnie jest napisane w regulaminie studiów ze ITS przysluguje rodzicom samotnie wychowujacym dzieci, choc nie wiem co mam przez to rozumiec...

za rok wróce na studia zaoczne i podczas gdy bede na uczelni mój B będzie przy dziecku..
bo nie wyobrażam sobie zostawić dziecka pod opieką którejkolwiek z przyszłych babć.
a ja bede zostawia z teściową, wspaniala kobieta, młoda, pracuje w domu dziecka, dzieci ja uwielbiaja i ona uwielbia dzieci

hej laski zanim nadrobie zaległości to musze wam powiedzieć że kamień spadł mi z serca z tą plamką na muzgu okazało sie że sie tworzy kora mózgowa i jest to prawidłowe w tym okresie ciąży a ja tak sie strasznie bałam i jeszcze jedno wiem kto w moim brzuszku mieszka to CÓRECZKA :-):-):-) teraz tylko musimy ustalić imie dla naszej córci
no widzisz super ze wszystko w porzadeczku :) gratuluje Córuni

Mnie też czeka sesja koło stycznia i też mnie to przeraża... Ale podobno można się dogadać z wykładowcami i zdawać egzaminy wcześniej lub później. Tylko będę musiała się sama douczyć brakującego materiału, co przy nauce języka może być dość trudne... Ale damy radę, no nie? W końcu nie my pierwsze studiujemy w ciąży :-)
ja na temat mojej styczniowej sesji sie nie wypowiadam..., najgorsze u mnie jest to ze zwykle nie mozna byc maksymalnie na jednych zajeciach z danego bloku, a reszte jak cos to trzeba odrabiac z inna grupa, no i w pierwszym semestrze bede miala zajęcia na oddziale zakaźnym na dodatek tak gdzie teraz w Łodzi leża chyba 23 osoby ze swinską grypą a pozatym z innymi zakaznymi swinstwami, wiec jakos bede sie musiala z nimi dogadac cobym tam nie muiala chodzic no i mój B tez raczej nie bo co z tego ze ja nie pojde jak on pojdzie przyniesie swinstwo do domu bleee
 
Czesc Laski, no wiec ja dołączam do Ciebie karolak z tym fenoterolem, wzielam na razie jedna tabletke i jest masakra, lapy sie trzesa itd...
Poza tym na USG wzytsko na szczescie ok, jednak są dwa siusiaki ale juz jakos do tej mysli przywykłam :) maluchy wazą po 464g i 375g, jeden jest ułożony główkowo, drugi poprzecznie.
Po tym fenoterolu narazie nic mi nie twardnieje, a KAROLAK powiedz bierzesz cos jeszcze poza tym fenoterolem na serducho? Bo mi przepisal metocard... i ile razy dziennie bierzesz ten fenoterol?
Ale troszke sie wczoraj bałam ale dzis na szczescie wsiooo okej i maluszki nie sa taki wcale malutkie jak myslalam hihih
A i zapomnialam bo na USG przycwaniakowałam mówie zapytam doktorka specjalnie cos na temat USG 3D czy warto to robic czy to tylko fanaberia i bardzo ladnie doktorek postapil po mojej mysli i przełączyl na chwile na to 3D zeby mi pokazac jak widac, no ale powiedzial ze to raczej dla fanaberii mozna sobie zrobić, i ze w ogole lepiaj tam pozniej to robic niz teraz bo teraz to tam nawet buzki za dobrze widac nie bylo, a temu drugiemu to w ogole bym buzki nie obejrzała bo ma ten łepek tak nisko, ulozony jest na nietoperza i wali mame z dyńki po pęcherzu, niedobry, to przez niego ciagle chce mi sie siku


u mnie jest napisane w regulaminie studiów ze ITS przysluguje rodzicom samotnie wychowujacym dzieci, choc nie wiem co mam przez to rozumiec...


a ja bede zostawia z teściową, wspaniala kobieta, młoda, pracuje w domu dziecka, dzieci ja uwielbiaja i ona uwielbia dzieci


no widzisz super ze wszystko w porzadeczku :) gratuluje Córuni


ja na temat mojej styczniowej sesji sie nie wypowiadam..., najgorsze u mnie jest to ze zwykle nie mozna byc maksymalnie na jednych zajeciach z danego bloku, a reszte jak cos to trzeba odrabiac z inna grupa, no i w pierwszym semestrze bede miala zajęcia na oddziale zakaźnym na dodatek tak gdzie teraz w Łodzi leża chyba 23 osoby ze swinską grypą a pozatym z innymi zakaznymi swinstwami, wiec jakos bede sie musiala z nimi dogadac cobym tam nie muiala chodzic no i mój B tez raczej nie bo co z tego ze ja nie pojde jak on pojdzie przyniesie swinstwo do domu bleee
Jak ja Cie Marta rozumiem. Ja miałam obawy czy chodzić na mikrobiologie i parazytologię a co dopiero to, co u Ciebie jest. Ale w takich momentach cieszę się z repety:-DChociaż nie wierzyłam że kiedykolwiek to powiem. Co prawda seję mam ale do stycznia tylko jeden przedmiot a potem do czerwca chyba 4 więc spokojny rok. I powtarzam Wam jeszcze raz- damy radę!! Ja się wcześniej denerwowałam a teraz już jakoś spokojnie do tego podchodzę. Ma być dobrze i już, ot co:-)
 
reklama
Czesc Laski, no wiec ja dołączam do Ciebie karolak z tym fenoterolem, wzielam na razie jedna tabletke i jest masakra, lapy sie trzesa itd...
Poza tym na USG wzytsko na szczescie ok, jednak są dwa siusiaki ale juz jakos do tej mysli przywykłam :) maluchy wazą po 464g i 375g, jeden jest ułożony główkowo, drugi poprzecznie.
Po tym fenoterolu narazie nic mi nie twardnieje, a KAROLAK powiedz bierzesz cos jeszcze poza tym fenoterolem na serducho? Bo mi przepisal metocard... i ile razy dziennie bierzesz ten fenoterol?
Ale troszke sie wczoraj bałam ale dzis na szczescie wsiooo okej i maluszki nie sa taki wcale malutkie jak myslalam hihih
A i zapomnialam bo na USG przycwaniakowałam mówie zapytam doktorka specjalnie cos na temat USG 3D czy warto to robic czy to tylko fanaberia i bardzo ladnie doktorek postapil po mojej mysli i przełączyl na chwile na to 3D zeby mi pokazac jak widac, no ale powiedzial ze to raczej dla fanaberii mozna sobie zrobić, i ze w ogole lepiaj tam pozniej to robic niz teraz bo teraz to tam nawet buzki za dobrze widac nie bylo, a temu drugiemu to w ogole bym buzki nie obejrzała bo ma ten łepek tak nisko, ulozony jest na nietoperza i wali mame z dyńki po pęcherzu, niedobry, to przez niego ciagle chce mi sie siku


u mnie jest napisane w regulaminie studiów ze ITS przysluguje rodzicom samotnie wychowujacym dzieci, choc nie wiem co mam przez to rozumiec...


a ja bede zostawia z teściową, wspaniala kobieta, młoda, pracuje w domu dziecka, dzieci ja uwielbiaja i ona uwielbia dzieci


no widzisz super ze wszystko w porzadeczku :) gratuluje Córuni


ja na temat mojej styczniowej sesji sie nie wypowiadam..., najgorsze u mnie jest to ze zwykle nie mozna byc maksymalnie na jednych zajeciach z danego bloku, a reszte jak cos to trzeba odrabiac z inna grupa, no i w pierwszym semestrze bede miala zajęcia na oddziale zakaźnym na dodatek tak gdzie teraz w Łodzi leża chyba 23 osoby ze swinską grypą a pozatym z innymi zakaznymi swinstwami, wiec jakos bede sie musiala z nimi dogadac cobym tam nie muiala chodzic no i mój B tez raczej nie bo co z tego ze ja nie pojde jak on pojdzie przyniesie swinstwo do domu bleee


Ja mam do fenoterolu isoptin i jakoś szału nie robi-trzęsie mnie strasznie chociaż teraz to już mi przynajmniej serducho tak nie wali jak po pierwszej tabletce:tak:
 
Do góry