reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

podejrzewam, że za taką cenę to i indywidualny tok nauczania mogą zaoferować. teraz jest na prawdę o wiele łatwiej zdobywać wykształcenie, wszystko idzie do przodu.
gdy pracowałam w szkole (dział promocja), to mieliśmy na kierunku technik BHP osobę z drugiego końca Polski. kobieta przed czterdziestką, z chorym kręgosłupem jeździła ze Słupska do Krosna na 3 dni sesji, dwa razy do roku. wiele młodych matek tym samym sposobem zrobiło licencjata na mojej uczelni. wszystko jest dla ludzi przecież.

Mam nadzieję, że obejdzie się bez komplikacji właśnie ..... nie oczekuję specjalnego traktowania ale np. przeniesienia sesji tak bym mogła nauczyć się materiału ....

a co teraz zaczynasz jesli można spytać ;)?

Surdologopedię :tak:
 
reklama
Mam nadzieję, że obejdzie się bez komplikacji właśnie ..... nie oczekuję specjalnego traktowania ale np. przeniesienia sesji tak bym mogła nauczyć się materiału ....

myślę, że to tylko kwestia dogadania się z wykładowcami. poza tym to nie Twoje pierwsze studia, zatem powinnaś być postrzegana przez wykładowców jako odpowiedzialna kobieta :tak:
 
haha, każdy o to pyta :-D
tak samo jak o tyflopedagogikę ......

surdo - rehabilitacja, rewalidacja mowy u osób z niedosłuchem, niesłyszących :tak:
Jestem już po logopedii dziecięcej i log dla osób dorosłych po wypadkach :tak:

nessi, czyli na chłopski rozum uczysz mówić albo kształtujesz mowę w przypadku jej braku albo utraty, tak? (chodzi mi o surdologopedię)

znikam Kochane na kawkę do teściowej. do później.
 
Ostatnia edycja:
hej laski zanim nadrobie zaległości to musze wam powiedzieć że kamień spadł mi z serca z tą plamką na muzgu okazało sie że sie tworzy kora mózgowa i jest to prawidłowe w tym okresie ciąży a ja tak sie strasznie bałam i jeszcze jedno wiem kto w moim brzuszku mieszka to CÓRECZKA :-):-):-) teraz tylko musimy ustalić imie dla naszej córci
 
hej laski zanim nadrobie zaległości to musze wam powiedzieć że kamień spadł mi z serca z tą plamką na muzgu okazało sie że sie tworzy kora mózgowa i jest to prawidłowe w tym okresie ciąży a ja tak sie strasznie bałam i jeszcze jedno wiem kto w moim brzuszku mieszka to CÓRECZKA :-):-):-) teraz tylko musimy ustalić imie dla naszej córci
oooooo :-):-):-):-)
gratuluję z całego serducha :)
i fajnie , że wszystko gra ;)
 
Hej dziewczyny! Właśnie wróciłam od położnej :-) Jednak się przełamałam i za namową Matki i Mężczyzny pojechaliśmy sprawdzić co jest grane. W końcu biorą kasę z państwa za to, żeby nowy obywatel urósł zdrowy... ;-)
Okazuje się, że z cukrem jest ok (4,9 gdy norma jest 9), więc to raczej nie cukrzyca, ale nie wiedzą co. Nie wiadomo czemu tak reaguję na cukier i na wszelki wypadek mam unikać. A co do bólu gdy chodzę to stwierdzili, że ma skurcze i tyle. Takie jak przy porodzie ;-) I mam się nie denerwować, bo to normalne, po prostu mam nie chodzić za dużo a jak już muszę to robić przerwy i odpoczywać. Tak więc nic groźnego się nie dzieje. Za 2 tygodnie następna wizyta, już planowa, ze wszystkimi pomiarami i pierdołami. Zalecenie położnej na teraz to nie forsować się, unikać cukru i brać paracetamol jak tylko boli głowa - nie przetrzymywać bólu tylko od razu ciach tabletkę (dziwne, nie??). Misi serducho wali 150 na minutę, co przy moim ledwo 40-50 przed ciążą wydaje się być oszałamiającym tempem! Ogólnie wszystko ok :-D

Jak to nie dostałaś witamin? Myślałam że wszystkie musimy brać.... Co do kopania to u mnie zazwyczaj czuję je prawie tuż pod pępkiem albo z prawej strony brzucha...

Ja witaminy odstawiłam po tym jak zaczęły mnie uczulać. Brałam chyba 3 albo 4 miesiące. Gin powiedziała, że nie potrzebuję jak nie chcę, ale dobrze brać dopóki nie uczulają.

Witam dziewczyny:) Czytam od kilku godzin i doczytać się nie mogę bo a to pranie, a to zmywanie, koleżanka zadzwoniła... I mnie dopadły skurcze łydek, wrr... Ale Wasz sposób z podciąganiem nóg jest super- pozwala stłumić ból w zarodku- mądre dziewuchy z nas:-)

Na skurcze łydek położna poradziła mi - dużo pić to przejdą. I brać magnez to ich nie będzie.

ja na szczęście zamierzam studiować systemem e-learning, ale też nie wyobrażam sobie póki co sesji styczeń-luty :-D chyba z dzieckiem przy cycku :tak:

ja tez jescze mam rok studiow i to dziennych przed soba, ale z tego co mi wiadomo to na niektorych uczelniach mlodym mamom przysluguje indywidualny tok nauczania:) ja na pewno z niego skorzystam:) a poki co umowilam sie z promotorem ze bede miala z nim kontakt meil`owy, profesorzy tez ludzie i na pewno sie da wszystko pozalatwiac:-)

Mnie też czeka sesja koło stycznia i też mnie to przeraża... Ale podobno można się dogadać z wykładowcami i zdawać egzaminy wcześniej lub później. Tylko będę musiała się sama douczyć brakującego materiału, co przy nauce języka może być dość trudne... Ale damy radę, no nie? W końcu nie my pierwsze studiujemy w ciąży :-)
 
reklama
Do góry