reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Laski dziękuję za komentarze odnośnie mojego problemu. Uspokoiło mnie to w pewnym stopniu.
Mnie od rana pobolewa podbrzuszek jak na @, troszkę mniej, pewnie się rozciąga macica. Staram się nie denerwować aby Maluszka nie denerwować, mam nadzieję, że mój stresik jej nie zaszkodził w żadnym stopniu choć wiem, że Bąble odczuwają stresy razem z mamą.
 
reklama
Jak to nie dostałaś witamin? Myślałam że wszystkie musimy brać.... Co do kopania to u mnie zazwyczaj czuję je prawie tuż pod pępkiem albo z prawej strony brzucha...

Marzka - ja też nie biorę witamin. Łykam folik, magnez b6 i tardyferon fol. Pytałam w pon. o witaminy i lekarka mi powiedziała że mam zacząć brać od 25 tygodnia tak ze 3 razy w tygodniu. Są podobno dwie szkoły: jedni lekarze dają odrazu witaminy a inni są zwolennikami kontrolowania bardziej badań i podawania tego co potrzebne.

Mnie mój młody nigdy w okolicach pępka nie kopie. najczęściej z prawej strony. Wczoraj po gołąbkach walił tuż nad kością łonową (było widać jak się skóra rusza). Te nasze dzieciaczki się obracają i kręcą a mają około 20 cm więc nic dziwnego że taki rozstrzał kopania może być.
 
Mnie Moja Myszka kopie raz nad wzgórkiem a najczęściej z lewej strony brzuszka;) Tak pod pępkiem. Dziś poczułam, że te kopniaki są masywniejsze:)
 
a powiedzcie mi czy slyszlyscie moze o tym ze na zmiane pogody i cisnienia atmosferycznego plod i macica moga reagowac i w kiepskich dniach brzuch moze bardziej twardnic a dziecko moze byc mnij lub nadzwyczajnie spokojne??
probuje wytlumaczyc sobie ze gorsze samopoczucie brzuszka od wczoraj to sprawka pogody..:confused:
Wiesz co, zastanawiałam się nad tym i moim zdaniem to nie tyle macica i płód co nasz organizm poprostu reaguje. Przez ostatnie 2 dni u mnie było niskie ciśnienie i miałam przez to spadek formy. Dziś poszło w górę i jest o wiele lepiej. I zauważyłam że to standard. A skoro nasz organizm reaguje to maluszek też i macica razem z nim. :tak:
 
Dzien dobry:-)ja tylko na chwilke sie przywitac,zaraz ide wstawic pranie i zabieram sie za sprzatanko.Bylam na zakupach i kupilam sobie dwie pary spodni dresowych bo nie mieszcze sie juz w swoje ciuszki a po domu w dresach najwygodniej.
 
Witajcie Kochane!Śniadanko wszamam...ostatnio zajadam się musli tropikalnym z Biedronki-ma lepszy sklad niz Nestle i..kosztuje 2 razy mniej:-)
Ja jestem cały czas, na razie podczytuję bo brak czasu jakoś;-)
Ja dzidzię bardzo mocno czuję i to takie solidne kopniaki, zawsze po jedzeniu i zawsze około 23-1 w nocy harce sie zaczynają;-)Przeważnie po lewej stronie..a brzuch tak fajnie wtedy się porusza-choć mały jeszcze:-)
Mi się śpi coraz gorzej w nocy, tzn z moim wężem Motherhood to jest bajka po prostu-ale jak mam sie przekręcić, to zawsze boli i ciągnie brzuch. Jak byłam u rodziców bez tego węża, to całą noc prawie nie spałam, brzuch tak ciągnął!!!I tak sobie jakąś poduszkę między nogi włożyłam-ale nic nie dalo..do tego jak tano wstalam bylam taka obolała..kręgoslup tak bolał..Wrociliśmy do domu..jedna noc z wężem..i wow..co za ulga!Naprawde to jest genialne dla kobiet w ciąży!!!Bez tego nie wiem jak bym funkjonowała..

Macie jakieś namiary na dobra ciepła spódnicę ciążową, długa na jesień?Taką rozkloszowana nie wąską(może byc sztruks, wełna, ciepła bawełna, najlpiej brąz, ceimna zieleń)-szukam i szukam, byleby nie kosztowała fortunę!W lumpie udało mi się dostać spódnice z pasem na cały brzuszek krótką letnią lnianą..super..niby rozmiar 38..ale jakaś przyduża...

Ja witaminki łykam od 3 miesiąca..mam takie fajne NEW LIFE z CaliVity-przynajmniej wiem,że nie pasę się syntetykami i że sa zdrowe i naturalne, nawet pachną inaczej niż wszystkie. Od kiedy je przyjmuje przestałam "łysieć"..w ciąży zaczęły mi koszmarnie włosy wypadać..a teraz..wow!Prawie nic i sa grubsze!No i samopoczucie lepsze!Zresztą..dzięki tym suplementom i moim samozaparciu..szczęśliwie zaszłam naturalnie w ciąże, choć lekarze, mówili że naturalnie to tylko cud u mnie by był..no i udało się!Bez leków bez wspomagania!
 
Ostatnia edycja:
Ja brałam do 12 tygodnia folik, potem duphaston bo miałam zagrożenie a teraz biorę Jod i hormony ale to na tarczycę. A tak to mój lekarz twierdzi, że nei trzeba żadnych witamin brac w czasie ciąży. Zdziwiło mnie to też, bo niby jestem zootechnikiem i wiem że każde zwierzę musi dostawac pelno witamin w czasie ciąży , ale nie skoro lekarz twierdzi, że nei potrzebne to może nie potrzebne. Zobaczę co dziś powie po wynikach z morfologii.
 
Witam Was kobitki,
Kurde wczoraj co chcialam cos napisac to mi sie tak lapy trzesly po tym fenoterolu ze nie moglam sie uspokoic no ale mam nadzieje ze sie przyzwyczaje dzisiaj troche lepiej ale wciaz jestem roztrzesiona.

Dziewczyny ja mam defa, lżee cały dzień, brzuch mi twardnieje ale nie boli, dzwoniłam do gina to nie odbierał, później oddzwonił do mnie mówie mu co i jak, powiedział że to niedobrze i ze jak bede jutro na USG tam to mam wejsc do niego to mi wypisze jakies leki :( boje się i mi szmutno buuuu

Martus ja tak mam od 18 tyg a dopiero teraz dal mi fenoterol na te skurcze i wcale mi nie kazal lezec bo ze niby w blizniaczej tak juz jest.Ale musze powiedziec ze po tym specyfiku mam taki miekki brzuch ze az nie jestem przyzwyczajona bo zawsze byl napiety

Jutka super ze z dzieciaczkami wszystko oki:)

Georgina doskonale cie rozumiem z tymi filmami bo tez bym sie wkurzyla jak nie wiem co.Co prawda to nie wiem czy on tam cos oglada czy nie tym bardziej ze my od poczatku ciazy celibat ale chyba nie chce wiedziec.Jak to mowia co oczy nie widza sercu nie zal

Dziewczyny co do kopniaczkow to ja czuje wszedzie ale jednak najczesciej tak bardzo nisko ze az nie przyjemnie tak jakby sie o szyjke obijaly
 
reklama
Witam dziewczyny,
ja coś się zaczełam denerwować, bo mały mi kopie coraz niżej jak by się obniżał, teraz jest juz pod pępkiem i to sporo. A pachwiny tak mnie bolą jak siedzę w pracy, że chodzić nie mogę. Dziś mam wyniki morfologi, zobaczę co tam chociaż wyszło, bo krwi mi nie mogli pobrać i wkońcu z nadgarstka mi brali i była koloru pomarańczowego, nie wiem czemu bo nawet witamin nie dostałam od gina.
GEORGINA Co do filmików to tez uważam że to normalne każdy facet ogląda jaki święty by nie był. Może poprostu bał ci się to powiedzieć bo wiedział że źle na to zareagujesz, a w ciąży nie będzie cię denerwować :) Myślę,że nie ma czym się denerwować, chociaż jest to szok jak się odnajdzie oszustwo. Ale to tylko facet :)


Nie martw się, moja kopie w dwóch miejscach: zaraz nad pępkiem i w okolicach, oraz na samiutkim dole, jakby kopała w szyjkę macicy i na usg wyszło, że jest ułożona głową do góry a nogami w dół, lubi nogi trzymać sobie dziecina po turecki ale lubi też prostować i pofikać nimi- tak więc spokój- pomyśl, że dziecię ma już ponad 25 cm jak się wyprostuje, a nie raz się prostuję więc o coś musi zahaczyć:tak::tak::tak:
 
Do góry