reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

troche lepiej już, ale czasem jak siedze i chce wstać to jeszcze boli :/ raz kichnęłam to myślałam że mi sie brzuch odklei.. rano przed wyjściem ze szpitala miałam badanie i niby napięcie prawidłowe, szyjka wróciła do siebie.
hmmmm nie pytałam tam doktorków bo było ich 3 przy badaniu, i jeszcze dwie pielęgniarki.. i ściągnij tu majty przy wszystkich i właź na fotel, baba świeci lampą żeby lepiej było widać, a reszta sie gapi i coś zapisuje.. ahh te szpitale :)
no i jakoś głupio mi było przy wszystkich sie pytać czy można jakieś harce z mężem wyprawiać ? :dry: bo kurcze nie wiem czy to ma wpływ na to napinanie itp..
...mi lekarz kategorycznie zabronil jak mialam problemy:baffled:
 
reklama
u mnie ta sama historia-smarowałam od początku ciąży cycolki i brzuch a dupki nie i zonk-bo się rozstępy robią!!! póki co są czerwone więc jeszcze do odratowania:tak: kupiłam sobie wczoraj krem z perfecta mama na rozstępy. Dobra jest też oliwka z hippa ale pod warunkiem,że się smaruje wszystko:-)
to jutro kupuje tem krem perfecta mam nadzieje że coś pomoże.
nic sie dziwewczyny nieprzejmujcie mój M wytrzymuje juz piąty miesiąc a do końca jeszcze tyle miesięcy ale dla dzidzi WSZYSTKO
 
No to porazka tylko z czym on to miesko zjada? Tak z niczym? Bo jesli Ty jesz tylko warzywka a on tylko miesko wychodzi jeden obiadek, ktorym sie dzielicie :tak:- jakie to ekonomicze!!!

no nie przesadzajmy, jakbym jadła same warzywa to byłoby mnie o połowę mniej :-D
ja tam lubię naleśniki ze szpinakiem, makarony z dodatkami itp... a mój jadłby najlepiej dzień w dzień schabowego albo karkówkę. a że żadne z nas nie potrafi pójść w tej kwestii na kompromis to jest jak jest :tak:
 
nic sie niemartw ja całyczas duphaston 2 x1 magne B6 2x1 i fetoterol 4x 1/4 tab wiem że duphaston napewna do 26 tyg ciązy bede brać tak wiec nie jest źle

ja to samo.. duphaston dwa razy dziennie + żelazo + magnez, do tego Prenatal (też 2 razy dziennie) i mam piękne kolorowe cukiereczki na śniadanie i kolację...
11 sierpnia idę na wizytę, mam nadzieję, że wszystko już dobrze i odstawi mi duphaston. tylko się stresuję przez ten lek...
 
ja to samo.. duphaston dwa razy dziennie + żelazo + magnez, do tego Prenatal (też 2 razy dziennie) i mam piękne kolorowe cukiereczki na śniadanie i kolację...
11 sierpnia idę na wizytę, mam nadzieję, że wszystko już dobrze i odstawi mi duphaston. tylko się stresuję przez ten lek...
ja też cała garść leków ja dodatkowo ten fenoterol 4x dziennie i musze wstawać o trzeciej w nocy żeby ten lek wziąć ale wiem że to dla naszego dobra wiec trzeba to trzeba i kropka
 
ja niestety dostalam calkowity zakaz harcowania...
i szczerze sie przyznam ze raz sie od niego nei zastosowalam i po wszystkim tak mi sie postawil brzuch jak nigdy wczesniej...
wiec teraz to juz ze strachu mi sie odechcialo:)
choc ciaza sprzyjala moim doznaniom;-)

a co do rozstepow, to jestesmy w 21 tyg i nie mam jeszcze zadnego, a smaruje sie kremem Pharmaceris foliacti i jak narazie sie sprawdza:) choc brzdylek juz bardzo mi wyskoczyl bo syn wielki...
pani w aptece powiedziala mi ze ma najbardziej zblizony sklad do mustelli ktora kosztuje ponad 100zl, a ten tylko 29...
zobaczymy co bedzie dalej:-)

heh, ja z początku też miałam zakaz. po pierwszym trymestrze lekarz stwierdził, że nie ma już przeciwwskazań, ale mój mąż tak się bał, że dopiero jakieś 1,5 tygodnia temu już nie wytrzymał tej abstynencji :-D i którą część ciała pieścił najczulej? oczywiście - brzuch.

co do rozstępów - też nie mam ani jednego, aż jestem mile zaskoczona :tak: a smaruję się tylko i wyłącznie oliwką dla dzieci (i to wtedy, jak sobie o tym przypomnę...:dry:)
 
Geez, jeszcze z 6 stron mi zostało.

Mea - z pasami się zgadzam - trzeba zapinać. I już nie ma czegoś takiego że można sobie wybrać czy się zapina - jest to obowiązkowe.

A adapter ja mam taki:
http://www.allegro.pl/item701639851_adapter_do_pasow_dla_kobiet_w_ciazy_clippasafe.html
Czy spódnica czy spodnie - bez znaczenia.

Ja muszę poczekać do września z basenem. Chcialam się zapisać na jakby aerobowe dla kobiet w ciaży, zaswiadczenie od lekarki miałam, i się okazało, ze basen mi zamknęli na wakacje. :no: Ale we wrześniu.....
Basen pomaga, w wodzie się taka lekka czuję :-D

A mi brzuszek twardnieje na basenie: buuuuuuuuuuuuu

Maleńka moja będzie miała swój pokoik, właśnie dziś też przychodzi malarz, który nam wszystkie pokoje walnie na takie kolorki jak chcemy.
Pokoik małej zdecydowaliśmy standardowo...Polecimy na różowo.... :-)
Ale będzie to bardzo jasny róż, w dodatku nie wiem jak to przetłuamczyc na polski, ale będzie nakładany "gąbkowo" plus efekty srebne, ze będą refleksy światła.
A jak to będzie gotowe wtedy będzie łatwiej nam dobrać obrazki, jakieś zabaweczki, coś kolorowego, i przyozdobić pokój małej.

:tak:
Ślicznie się zapowiada pokoik małej. :-)
 
ja też cała garść leków ja dodatkowo ten fenoterol 4x dziennie i musze wstawać o trzeciej w nocy żeby ten lek wziąć ale wiem że to dla naszego dobra wiec trzeba to trzeba i kropka

tak, też jestem tego zdania że dla maleństwa wszystko.
najgorsze jest to, że zaczyna mi strasznie puchnąć prawa kostka i stopa. boję się, żeby to nie było jakieś zatrucie ciążowe, albo żeby nie porobiły się jakieś zatory... co prawda wczoraj przeleżałam cały dzień z nogami wysoko i opuchlizna była minimalna, ale jednak...
 
reklama

tak tak mazia... jak się go zapytałam czemu brzuch a nie np. moje piersi, to mi powiedział, wredna małpa, że dlatego bo brzuszek mam duży a cycuszki małe... :-( a miałam taką nadzieję, że przynajmniej w ciąży będę się mogła pochwalić biustem... a tu miseczka B się coś za duża zrobiła :szok:
 
Do góry