reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudzień 2009

Próby odzwyczajenia od nocengo jedzenia na razie mi nie wychodzą:baffled:nie daje się piciem oszukać. Spróbuje jeszcze stopniowo zmiejszać ilość mleka może tym sposobem się uda. Wiecie mi jest ciężko z nią w nocy walczyć bo chodzę do pracy i siły nie mam żeby pół nocy nie spać, brakuje mi konsekwencji:zawstydzona/y:ale postaram się:tak:

Ja Cie doskonale rozumiem, bo choc sama nie pracuje, to i tak po calym dniu zajmowania sie malym i domem mam dosc i nie potrafie w nocy walczyc...

Podobno powinny być 4 posiłki stałe u nas jest tak mleko 180ml, kleik 180ml, mleko 180ml, obiadek miseczka spora, mleko 180ml, deserek, kaszka 210ml

4 stale? czyli u Ciebie to kleik, kaszka, zupka i deserek tak? Mnie sie cos o uszy obilo ze w sumie 5 razy dziennie powinien szkrab jesc.....ja daje 2x mleko, zupka, deserek, kaszka....
 
reklama
No właśnie różne są opinie, jedni twierdzą żeby oduczać a inni że dziecko samo zrezygnuje...Ja bym chciała żeby było tak jak mówiła nam neonatolog czyli żeby miała 6 godzin przerwy.Ale ona robi sobie 4-5 na razie...
No powinna już miec te 6 godzin przerwy.
Próby odzwyczajenia od nocengo jedzenia na razie mi nie wychodzą:baffled:nie daje się piciem oszukać. Spróbuje jeszcze stopniowo zmiejszać ilość mleka może tym sposobem się uda. Wiecie mi jest ciężko z nią w nocy walczyć bo chodzę do pracy i siły nie mam żeby pół nocy nie spać, brakuje mi konsekwencji:zawstydzona/y:ale postaram się:tak:

A może mało treściwie je na kolację?? u nas zawsze jest miska kaszy i cyc na dobranoc i jak o 20 zasypia to 5-6 rano budzi się na jedzonko.
Musisz się zawziąć i próbować, ja podkreślałam nie raz, że jak chcemy oduczac dziecko jedzenia w nocy to same musimy byc tego pewne, tzreba sobie przetłumaczyć, ze możemy nie przespac kilku nocy ale to na rzecz spokojnego spania już zawsze;-) szkoda dziecka, zeby np dwa dni powalczyć i odpuścić, jak zaczynac to już i konczyć:-)
No i oczywiście oduczamy stopniowo, tzn najpierw redukujemy jedno karmienie, póniej jakies 2 tyg przerwy i następne.
Powodzenia i wytrwałości zyczę!!!
 
4 stale? czyli u Ciebie to kleik, kaszka, zupka i deserek tak? Mnie sie cos o uszy obilo ze w sumie 5 razy dziennie powinien szkrab jesc.....ja daje 2x mleko, zupka, deserek, kaszka....
Tak a czy 5 razy powinien jeść? chyba nie ma co ograniczać mój je co 3-4 godz ale noc całą przesypia. To u nas w sumie 7 razy je a deserek to w sumie bardzo lekki posiłek i to go nie zadawala.
 
Jeju znowu forum dostalo kopa:) Musialam nadrabiac:)Oł je:)



O rany, niezly numer Ci wykrecil:) Ja to bym chyba zawalu dostala:)

A co do zabkow, to nie moge sie wypowiedziec, bo u nas ciagle pusto w paszczce:)

Zamowilam Frankowi wczoraj taki jezdzik: CHICCO QUATRO JEZDZIDLO PCHACZ JEZDZIK PROMOCJA (1161637681) - Aukcje internetowe Allegro ma ktoras z Was to? Mam nadzieje, ze Franek polubi ten pojazd, bo z hustawki juz wyrasta i musze miec jakies urozmaicenie jak juz sie zmeczy raczkowaniem i zacznie mi marudzic:)

dobry wieczor,
widzialam ten jezdzik w sklepie, jest swietny,
wsadzilam mala i chociaz zabawka jest od 9 miesiecy to byla mega szczesliwa i zaczela sie bawic takimi roznymi przyciskami na kierownicy,
myslalam czy kupic, ale mamy male mieszkanie i nie poszalalby tutaj,
za to kupilam tez na allegro pchacza chicco i czekamy z niecierpliwoscia na paczuszke :)

my jemy 5 razy dziennie
8 rano sniadanie mleczko
11 drugie sniadanie mleczko 11
14 obiad wielka micha zupki z mieskiem lub zupka z zoltkiem
16 podwieczorek kaszka z owocami
19 kolacja mleczko
* czasem sie obudzi na dodatkowe mleczko w nocy okolo 3-4
 
Ostatnia edycja:
dobry wieczor,
widzialam ten jezdzik w sklepie, jest swietny,
wsadzilam mala i chociaz zabawka jest od 9 miesiecy to byla mega szczesliwa i zaczela sie bawic takimi roznymi przyciskami na kierownicy,
myslalam czy kupic, ale mamy male mieszkanie i nie poszalalby tutaj,
za to kupilam tez na allegro pchacza chicco i czekamy z niecierpliwoscia na paczuszke :)

my jemy 5 razy dziennie
8 rano sniadanie mleczko
11 drugie sniadanie mleczko 11
14 obiad wielka micha zupki z mieskiem lub zupka z zoltkiem
16 podwieczorek kaszka z owocami
19 kolacja mleczko
* czasem sie obudzi na dodatkowe mleczko w nocy okolo 3-4

Nam wlasnie dzisiaj przyszedl ten jezdzik i Franko tez majstruje przy kierownicy:) Ogolnie to mu sie bardzo podoba, ale jak sie go wozi, bo w miejscu to mu sie po chwili nudno robi:) Trzeba zaczekac az sam sie zacznie odpychac:)

Co do jedzonka to my jemy bardzo podobnie:
8-8.30 mleczko
11-12 zupka
14.30-15 owocki
17.30 mleczko
19.30-20 kaszka
+ w nocy cyc niekontrolowany:( ale przekonal mnie argument dziewczyn, ze przynajmniej 6h przerwy powinien miec w nocy i mam zamiar sie zastosowac.......zobaczymy jak to wyjdzie..trzymajcie za mnie kciuki prooosze.....
 
Nam wlasnie dzisiaj przyszedl ten jezdzik i Franko tez majstruje przy kierownicy:) Ogolnie to mu sie bardzo podoba, ale jak sie go wozi, bo w miejscu to mu sie po chwili nudno robi:) Trzeba zaczekac az sam sie zacznie odpychac:)

Co do jedzonka to my jemy bardzo podobnie:
8-8.30 mleczko
11-12 zupka
14.30-15 owocki
17.30 mleczko
19.30-20 kaszka
+ w nocy cyc niekontrolowany:( ale przekonal mnie argument dziewczyn, ze przynajmniej 6h przerwy powinien miec w nocy i mam zamiar sie zastosowac.......zobaczymy jak to wyjdzie..trzymajcie za mnie kciuki prooosze.....

trzymam kciuki:) oby szybko sie udalo:)
 
Dziewczyny wczoraj wieczorem przez przypadek odkrylam, ze chyba cos jest nie tak z dostepem do Waszego zamknietego.....przez przypadek najechalam myszka na nazwe ktorejs z Was i kliknelam odkrywajac, ze w ten sposob mozna znalezc posty konkretnej osoby. Testujac to moje odkrycie kliknelam w te posty i tam pojawily mi sie posty z watku "rozmowy intymne" czy jakos tak....co mnie zaintrygowalo, bo nasz watek to przeciez "grudzien 2009"...i tym sposobem doszlam, ze to zamkniete, jest chyba zamkniete srednio, bo ja np moge je podgladac, wiec podejrzewam, ze kazdy kto ma konto na babyboom moze to robic..........pomyslcie nad jakims zabezpieczeniem moze.....
 
aaaa pochwale sie malym sukcesikiem...wczoraj wieczorem po kaszce dopchalam Franka jeszcze cyckiem i przespal mi ciagniem 5,5h!:) Czyli prawie sukces...znaczy, ze 6h bez jedzonka wytrzyma...moze dzisiaj nam sie uda:) A w ogole, to utwierdzam sie w przekonaniu, ze on w nocy nie jest glodny, bo jak sie przebudzil to dalam mu wode i oczywiscie mial ja gzies...chcialam obyc sie jeszcze bez cyca przez jakis czas, ale sie nie udalo, bo sie tylko wkurzyl, ze mu butelke wciskam i rozkrecil syrene:p Ale i tak jestem zadowolona z tych 5,5h:):):)
 
reklama
aaaa pochwale sie malym sukcesikiem...wczoraj wieczorem po kaszce dopchalam Franka jeszcze cyckiem i przespal mi ciagniem 5,5h!:) Czyli prawie sukces...znaczy, ze 6h bez jedzonka wytrzyma...moze dzisiaj nam sie uda:) A w ogole, to utwierdzam sie w przekonaniu, ze on w nocy nie jest glodny, bo jak sie przebudzil to dalam mu wode i oczywiscie mial ja gzies...chcialam obyc sie jeszcze bez cyca przez jakis czas, ale sie nie udalo, bo sie tylko wkurzyl, ze mu butelke wciskam i rozkrecil syrene:p Ale i tak jestem zadowolona z tych 5,5h:):):)
To jest już coś;-) super
 
Do góry