reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Ja małej nie gotuję bo nie mam kiedy ale do zupki zaczęłam dodawać inne warzywa których w słoiczkach nie ma. A więc wczoraj była kalarepka, a w planach mam kalafiorek, fasolkę i buraczka( z tym jeszcze troche zaczekam z racji ryzyka alergii).Ciekawe kiedy można cebulę, groch albo kapustę???
 
reklama
Tak ja już dawałam fasolkę :)Groch można po ukończeniu 9 miesiąca, cebulę tak samo, a kapustę białą, czerwoną i włoską po 6 miesiącu!
Brałam to ze schematu żywienia dzieci karmionych piersią :)
A z przypraw to w 8 miesiącu można dodać: majeranek, kminek, koperek suszony i sezam :)
W 9 miesiącu: tymianek, estragon, bazylia, rozmaryn, oregano (ostrożnie przy alergi)
w 10: czosnek, pieprz, papryka słodka, odrobinę nieoczyszczonej (?) soli, szczypiorek, natka pietruszki
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a kiedy można zacząc dawać przetwory mleczne?
Ja daje juz os dawna,raz dziennie dostaje taki posilek na "krowim mleku".
Nawet ostatnio na TVN Style pediatra sie wypoiwadal ze od 6 mies mozna dawac tak jedne posilek....o ile dziecko nie jest uczulone na mleko krowie.
Aga a dawalas juz kapuste??? bo ja nie wiem czy dac ja np w zupce czy np duszona??
 
Fikusek..też widziałam ten program:)
No ja kapusty jeszcze nie dawałam...ale dobry pomysł z tym duszeniem..można tez na początku tylko trochę wymieszać z ziemniaczkami żeby sprawdzić jak dziecko zareaguje!
 
reklama
Fikusek..też widziałam ten program:)
No ja kapusty jeszcze nie dawałam...ale dobry pomysł z tym duszeniem..można tez na początku tylko trochę wymieszać z ziemniaczkami żeby sprawdzić jak dziecko zareaguje!

No ja też tak myślę bo kapusta ma właściwości wzdymające może troszke koperku do niej dodać? fasolka zreszta też
 
Do góry