reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudzień 2009

Dzięki, właśnie czekałam na posta kogos kto ma już 2 dzieci:-DA śpicie wszyscy w jednym pokoju, czy Hania osobno?A Hania nie przeszkadzała braciszkowi jak był malutki np w spaniu?

No tak wyszło że wszyscy spimy w jednej sypialni! He he i na początku to prędzej Tomek przeszkadzał w spaniu Hani..ale po dosłownie kilku dniach przestała reagować na jego płacz! Jedynie naprawde ciężkie dni zdażają się jak jedno z dzieci..lub nie daj Boże oboje są chorzy :( Ale da się przezyć..do wszystkiego idzie się przyzwyczaić :)
I najważniejsze ze albo w tym wieku dzieci nie reagują jeszcze zazdrością o nowe rodzeństwo..albo ja tak mądrze dzieliłam czas między nich hi hi :):):)
 
reklama
Dzięki za odpowiedź. Pytałam bo jeśli u nas będzie drugie dziecko to też będziemy spać w jednym pokoju i się zastanawiałam czy to mozliwe jest w realizacji :-DAch dziś piątek wreszcie!!!
 
A ja właśnie uznałam, że czas się wyprowadzić z pokoju Zosi :tak: Będzie mieć więcej powietrza i więcej miejsca na podłodze do ćwiczeń.
Super, ze dziś piątek, jutro jedziemy na wieś po królika dla Zosi. Wreszcie inne powietrze będzie:-)
 
A ja w przyszłym miesiącu kończę 25:-DA myślisz o 2 dziecku? Ja się zastanawiam jak różnica wieku byłaby najlepsza i nie wiem? Jakie macie dziewczyny na ten temat zdanie?
Nam położna środowiskowa mówiła, że 2 lata to najgorszy wiek na rodzeństwo dla pierwszego dziecka. Przekonała mnie swoimi argumentami, ale jak widać po Adze wcale nie musi tak być. U mnie jest 3 lata 8 m-cy różnicy i uważam, że nie jest to zła różnica, 5 lat to już chyba za dużo, dla mnie 3 to optymalnie, dziecko jest już samodzielne. Jak uda mi się męża namówić to trzecie też chcę na 2012, a może nawet na 2011 bo wtedy szybciej wyjdziemy z pieluch :-)
 
Nam położna środowiskowa mówiła, że 2 lata to najgorszy wiek na rodzeństwo dla pierwszego dziecka. Przekonała mnie swoimi argumentami, ale jak widać po Adze wcale nie musi tak być. U mnie jest 3 lata 8 m-cy różnicy i uważam, że nie jest to zła różnica, 5 lat to już chyba za dużo, dla mnie 3 to optymalnie, dziecko jest już samodzielne. Jak uda mi się męża namówić to trzecie też chcę na 2012, a może nawet na 2011 bo wtedy szybciej wyjdziemy z pieluch :-)

Jak się dziewczyny zegramy na ten 2012 rok to sie spotkamy na forum mam 2012:-p
A można wiedzieć jakie te argumenty podała ta położna?
 
Ostatnia edycja:
Jak się dziewczyny zegramy na ten 2012 rok to sie spotkamy na forum mam 2012:-p

No jak jeszcze utrafimy ten sam miesiąc, to już będzie pełen odlot :-D

Żegnam się na dzisiaj i weekend - wyjeżdżamy jak napisałam. Szybkiego skończenia pracy i duuuuuużo fajnej zabawy z dzieciaczkami życzę wszystkim.
 
A mi się wydaje że wszystko zalezy po prostu od dziecka! Jeden 2latek super przyjmie rodzeństwo a drugi sprawi dużo kłopotów!
Najważniejsze jest kiedy wy będziecie gotowe na podwójną opiekę:)
 
reklama
W sumie w 2012 to będzie rocznikowo 3 lata (jesli dziecię z grudnia):-D ale się zgodzę, że u kazdego sprawa jest indywidulna, tylko skąd to wiedzieć wcześniej czy dziecko dobrzez zmiesie zmiany:confused:Moja kuzynka ma 3 dzieci w odstepach co 4 lata i pierwsza córka dobrzez zniosła pojawienie się braciszka, nie była zazdrosna tylko przez pierwsze noce posikiwała w łóżko ale to pewnie był objaw stresu, nowej sytuacji, a jak pojawił się 3 dzidzuś to synek był tak zazdrosny że szok, mówił na małego TO Dziecko, czemu mamo zajmujesz się TYM dzieckiem itp ale teraz najmłodszy ma prawie 2 lata i już wszyscy są zgranym rodzeństwem:-D
A u mnie w domu ciagle powtarzają że Julce przyda się rodzeństwo bo mieszkamy troche na uboczu i nie mamy sąsiadów bezpośrednio więc Julka nie będzie miała się z kim bawić:sorry2:Ale przyjdzie czas będzie rada jak mawia moja babcia:-D
 
Do góry