reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudzień 2009

reklama
Kurcze ja nie wiem jak Wy dziewczyny tyle godzin na jednym pampersie dajecie rady ;) Mój Lolek to kupe za kupą wciąż wali i czasem jest tak ze co 15 minut go przebieram. Ogólnie jak nie śpi to max godzina na jednym i jest już w kupie ;P W nocy tylko dłuzej jednego trzymam tzn od karmienia do karmienia czyli 4-5 godzin.

ja w dzien to co 1 godz zmieniam tylko w nocy bo porzesypia cala nocke i ja tez sie w nocy nie obudze jesli ona mnie nie potrzebuje to nie zmeiniam... ale na noc zakladam lepszego pampersa niz te labell!
 
U mnie tak bylo wczesniej:tak:kupa po kazdym karmieniu:tak:teraz robi 1 gora 2 na dobe:tak:i tez cala noc jest w pampersie a budze sie co 3 godziny na karmienie:tak:

A i dzis nie bylo naszej pediatry,ta dzis nam powiedziala ze maly ma alergie ale wcale nie musi byc na nabial:no:w kazdym badz razie skora wygladala jej na alergiczna czyli tez AZS.Chyba musze sie wybrac do dermatologa lub alergologa:tak:do ktorego isc lepiej?
I jeszcze nam powiedziala ze nie sa to wielkie zmiany wiec moge od czasu do czasu zjesc cos nabialowego:eek:we wlosach ma ciemieniuche-co polecacie na nia?Ona mi polecila Olejuszke.
U mnie Staś robił kupkę w każdą pieluszkę więc zmieniałam bardzo często. Franek jest oszczędniejszy, kupka jest raz na 2 dni, w pieluszce potrafi też przeleżeć pół doby i Pampers nie przepuszcza. Jeśli się nic nie dzieje to mogę zużywać 3-4 pieluszki dziennie.
Jeśli chodzi o lekarza to moim zdaniem lepszy dermatolog, bo alergolog nic nie może zrobić, na testy jest dziecko za malutkie, więc będzie co najwyżej sugerował różne diety. Dermatolog za to albo coś stwierdzi, albo uzna, że to nie problemy skórne tylko właśnie alergia. W skrócie dermatolog może wykluczyć alergię i leczyć dziecko, alergolog może tylko coś poradzić ;-)
 
Czy już Ci mówiłam, że umieram z zazdrości o to spanie ?:D

wspominalas cos hehehe
ja tez sie ciesze.. choc niedawno miala 2 dni z rzedu ze przebudzila sie o 5... ale na szczescie juz nie mam z nia takich problemow jak kiedys ze jak zjadla to spac jej sie nie chcialo i wojowala w nocy po 2 godziny hehhe
ustabilizowalo mi sie madrze dziecko...ale wiesz Ty karmisz piersia to tez jest inaczej.. dziecko na piersi nie przespi tyle co dziecko na sztucznym!
 
No może nie aż tyle, ale mógłby spać chociaz raz na dobe 6 godzin, a nei zdarzylo sie to dwa razy, potem wrócił do brzydkich nawyków spania max 3 godziny. Np przedwczoraj zjadł 200 ml (!!!!!) (odciągam cały dzien mleczko żeby go dopchać po kąpaniu, bo w cyckach tyle nie zawsze sie uda po dniu uzbierac), nic mu się nie ulało ... i po 3 godzinach obudził się głodny i zjadł dwa cyce !! I jak tu spac :(
 
No może nie aż tyle, ale mógłby spać chociaz raz na dobe 6 godzin, a nei zdarzylo sie to dwa razy, potem wrócił do brzydkich nawyków spania max 3 godziny. Np przedwczoraj zjadł 200 ml (!!!!!) (odciągam cały dzien mleczko żeby go dopchać po kąpaniu, bo w cyckach tyle nie zawsze sie uda po dniu uzbierac), nic mu się nie ulało ... i po 3 godzinach obudził się głodny i zjadł dwa cyce !! I jak tu spac :(

heh... julce wczoraj p sczepieniu na noc nie dalo rady wcisnac wiecej nic.. zjadla pzred 21 120ml i o 23:30 miala dostac kolejne 120 a nie zjadla bylam w szoku ze przespala nocke! pwoiedzialam mezowe wczoraj ze ma sie szykowac ze on w nocy wstaje a tu zonk... mala spala jak aniolek i gdyby nie nasze tel z alarmami spala by dalej.
 
No to odemnie tez ma codziennie glosik;-)



Ja dzis szczepilam i nic mi o tym nie mowili:no:mial 5w1 i Rotawirusa.



Chusteczki Dada sa ok:tak:tylko mnie wkurza ich wyciaganie,nie potrafia ich tak poukladac jak np.pampers ze idzie jedna za druga.Stosuje juz od dawna dla corki:tak:



Moj dzisiaj zrobil nam taka niespodzianke w przychodni:tak::wściekła/y:cale body mial obkupkane i posikane:tak::-Dwyszlo mu bokiem:tak:a tez jest na pampersach tylko ze sa juz przymalawe.Teraz zaczynam 3:tak:

My po szczepieniu,maly plakal ale tylko przez chwile,zasnal zaraz po szczepieniu i spi do teraz:tak:ciekawe jak ta szczepionka wplynie na niego:eek:

dziekujemy za glosika

co do szczepienia nam tez nic nie mowiono :eek:

mnie tez dada wkurzaja bo sie zle wyciagaja

Patryczek piekna niespodzianke wam zrobil sie malutki obtalapał :-D:-D

i dzielny chlopak z niego jak plakal tylko chwilke,mam nadzieje ze dobrze zniesie szczepienie :tak:

Co do szczepienia to my dzis szczepilismy tymi dwoma czyli 5w1 i rota ale moze mialo to zwiazek z tym ze maly musial skonczyc 8 tygodni a nie 6?Moze patrza na wage?
Twoja Agatka ma wage mała wiec moze dlatego tak ci powiedzieli?
A po drugie jesli by nie mozna bylo to nie byloby takich tabelek ze szczepieniami:no:ze wlasnie razem sa na liscie.

zgadzam sie jak by nie mozna bylo to by w tabelach nie bylo ich polaczonych


A ja tak dziś myslikowałam nad kropelkami od kolek- my uzywamy boboticu- dzięki Asia;-)
No i wymyśliłam na czym polega "wyższość" sab simplexu nad bobotikiem- czytałam skład i okazuje się że sab simplex to praktycznie bobotic tylko w większej dawce. Porównajcie sobie- simeticon to substancja czynna czyli ta co działa na kolki:
-sab simplex- 69,19 mg simeticonu w 1 ml
- dawkowanie-15 kropli
- bobotic-66,6 mg simeticonu w 1 ml
-dawkowanie- 8 kropli
Dobrze że nie zamówiłam tego sab simplexu- ma więcej substanci czynnej i podaje się go prawie 2 razy więcej!! Pewnie właśnie dlatego nie jest dostępny w Polsce bo ma po prostu dużą dawkę tego leku a nie wiadomo jaki to ma tak naprawdę wpływ na dziecko- w końcu to chemia. Ja boboticu staram się dawać mniej- daję 7 kropli i tylko 2 razy dziennie i przed snem

nie ma za co !
i zgadzam sie bobotic to polski odpowiednik ze zmiejszaon iloscia tego simeticonu!

A i dzis nie bylo naszej pediatry,ta dzis nam powiedziala ze maly ma alergie ale wcale nie musi byc na nabial:no:w kazdym badz razie skora wygladala jej na alergiczna czyli tez AZS.Chyba musze sie wybrac do dermatologa lub alergologa:tak:do ktorego isc lepiej?
I jeszcze nam powiedziala ze nie sa to wielkie zmiany wiec moge od czasu do czasu zjesc cos nabialowego:eek:we wlosach ma ciemieniuche-co polecacie na nia?Ona mi polecila Olejuszke.

my na ciemieniuche uzywamy zwykla oliwke i po 30 minutach wyczesujemy ! ale nam w brwiach wraca :-(

Infacol ma też simeticon, a podaje sie go tyle samo co sab simplex (licząc w ilości substancji czynnej) Z Simeticonem jest tak, że nie da sie go przedawkować, bo on się w ogole nie wchłania z jelita. Ile go wlejesz, tyle wyjdzie z kupą. To jest tylko odpieniacz, a nie lek:))

racja simeticonu nie da sie przedawkowac bo sie nie wchlania :tak:

Mój ziutek też śpi, wstawał - nie dosłownie ale tylko na 2 karmienia ... jak z kąpaniem po szczepieniu, mydlić udka ?

my tam mylismy normalnie , i z patrykiem i z filipem nic nam nie mowiono ze nie wolno a ze dzieci moje przechodzily super szczepionki wiec kapalismy normalnie !

laseczki tez sie obsikaja jak sie zle zapnie rzepki.. jak tesciowa zapinala to julka wiecznie mokra byla a ona sie dziwila ze w ciagu 2 godz jak ja pilnowala mala miala 4 razy czkawke i ze chyba ja zaziebilam ze czkawki łapie.. hehe niewiem co ma jedno do drugiego ale to szczegol...ale nie rozumiem jak mogla nie zauwazyc biorac dziecko do przebrania ze ma mokry ciuszek!!!!!!!!!:wściekła/y: dlatego dziecko zostaje tylko z moja mama ona zna sie jeszcze na dzieciach bo jeszcze nie tak dawno kacperek moj chrzesniak byl tak samo malutki!
moj ojciec za czasow patryka jak zostal z malym to przezyl istny koszmar jezeli chodzi o zapinanie pampersa !:-D:-D
wyobrazcie sobie ze rozbieram dziecko a on rzepy i caly obrazek ma na plecach !:eek: pytam sie ojca jak ty to zrobiles :confused2: a on zmieszany "a cholera jasna bo powymyslaja jakies gowna i wez tu sie wyginaj aby to mu pozapinac ,on sie wiercil zle bylo nogi trzymac ,pielucha spadala ,w trakcie mnie obsikal i wez tu to jeszcze na plecach prosto zapnij no i wyszlo mi krzywo i juz :":oo::oo::oo:
a ja do niego "tato ale czemu na plecach" ????????????":eek:
obrazil sie !bo moglam mu pokazac a nie sie madrzyc po fakcie !:laugh2::laugh2:

wyobrazcie sobie ta akcje ,niezle wygibasy musial zrobic aby to pozapinac !
 
moj ojciec za czasow patryka jak zostal z malym to przezyl istny koszmar jezeli chodzi o zapinanie pampersa !:-D:-D
wyobrazcie sobie ze rozbieram dziecko a on rzepy i caly obrazek ma na plecach !:eek: pytam sie ojca jak ty to zrobiles :confused2: a on zmieszany "a cholera jasna bo powymyslaja jakies gowna i wez tu sie wyginaj aby to mu pozapinac ,on sie wiercil zle bylo nogi trzymac ,pielucha spadala ,w trakcie mnie obsikal i wez tu to jeszcze na plecach prosto zapnij no i wyszlo mi krzywo i juz :":oo::oo::oo:
a ja do niego "tato ale czemu na plecach" ????????????":eek:
obrazil sie !bo moglam mu pokazac a nie sie madrzyc po fakcie !:laugh2::laugh2:

wyobrazcie sobie ta akcje ,niezle wygibasy musial zrobic aby to pozapinac !

tata olimpijczyk heheh:-)
ale sie usmialam!!!!!!
 
reklama
Do góry