reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudzień 2009

ja biore Cilest ... ktos bral ?? czego sie moge po nich spodziewac ??


nam 2 lekarzy powiedzialo ze ze skojarzona nie mozna na raz szczepic ani pneumokokow ani rotawirusow !! ale te dwie razem mozna - bedziemy je szczepic 25 lutego



no ja w pampersach mala trzymam w nocy od 20 do 4-5 rano i oprocz tego ze pampers jest ciazki to nic sie nie dzije !!! nie zamierzam kombinowac ...


Co do Cilestu to ja kiedys bralam:tak:bylo wszystko ok tylko ze ja zawsze nie mialam z zadna anty problemu:no:

Co do szczepienia to my dzis szczepilismy tymi dwoma czyli 5w1 i rota ale moze mialo to zwiazek z tym ze maly musial skonczyc 8 tygodni a nie 6?Moze patrza na wage?
Twoja Agatka ma wage mała wiec moze dlatego tak ci powiedzieli?
A po drugie jesli by nie mozna bylo to nie byloby takich tabelek ze szczepieniami:no:ze wlasnie razem sa na liscie.
 
reklama
A ja tak dziś myslikowałam nad kropelkami od kolek- my uzywamy boboticu- dzięki Asia;-)
No i wymyśliłam na czym polega "wyższość" sab simplexu nad bobotikiem- czytałam skład i okazuje się że sab simplex to praktycznie bobotic tylko w większej dawce. Porównajcie sobie- simeticon to substancja czynna czyli ta co działa na kolki:
-sab simplex- 69,19 mg simeticonu w 1 ml
- dawkowanie-15 kropli
- bobotic-66,6 mg simeticonu w 1 ml
-dawkowanie- 8 kropli
Dobrze że nie zamówiłam tego sab simplexu- ma więcej substanci czynnej i podaje się go prawie 2 razy więcej!! Pewnie właśnie dlatego nie jest dostępny w Polsce bo ma po prostu dużą dawkę tego leku a nie wiadomo jaki to ma tak naprawdę wpływ na dziecko- w końcu to chemia. Ja boboticu staram się dawać mniej- daję 7 kropli i tylko 2 razy dziennie i przed snem
 
Kurcze ja nie wiem jak Wy dziewczyny tyle godzin na jednym pampersie dajecie rady ;) Mój Lolek to kupe za kupą wciąż wali i czasem jest tak ze co 15 minut go przebieram. Ogólnie jak nie śpi to max godzina na jednym i jest już w kupie ;P W nocy tylko dłuzej jednego trzymam tzn od karmienia do karmienia czyli 4-5 godzin.

U mnie tak bylo wczesniej:tak:kupa po kazdym karmieniu:tak:teraz robi 1 gora 2 na dobe:tak:i tez cala noc jest w pampersie a budze sie co 3 godziny na karmienie:tak:

A i dzis nie bylo naszej pediatry,ta dzis nam powiedziala ze maly ma alergie ale wcale nie musi byc na nabial:no:w kazdym badz razie skora wygladala jej na alergiczna czyli tez AZS.Chyba musze sie wybrac do dermatologa lub alergologa:tak:do ktorego isc lepiej?
I jeszcze nam powiedziala ze nie sa to wielkie zmiany wiec moge od czasu do czasu zjesc cos nabialowego:eek:we wlosach ma ciemieniuche-co polecacie na nia?Ona mi polecila Olejuszke.
 
Tak oni patrzą na wagę, bo jak dzidzia jest za mała to ryzyko powikłań jest ogromne. Lolek na szczepieniu ważył 5500 (miał 6 tygodni i 4 dni) i pani doktor po konsultacji powiedziała, że możemy szczepić razem tylko, żebym kupiła czopki na gorączkę, bo z pewnością będzie ja miał ( wcale nie miał :p ).
 
A ja tak dziś myslikowałam nad kropelkami od kolek- my uzywamy boboticu- dzięki Asia;-)
No i wymyśliłam na czym polega "wyższość" sab simplexu nad bobotikiem- czytałam skład i okazuje się że sab simplex to praktycznie bobotic tylko w większej dawce. Porównajcie sobie- simeticon to substancja czynna czyli ta co działa na kolki:
-sab simplex- 69,19 mg simeticonu w 1 ml
- dawkowanie-15 kropli
- bobotic-66,6 mg simeticonu w 1 ml
-dawkowanie- 8 kropli
Dobrze że nie zamówiłam tego sab simplexu- ma więcej substanci czynnej i podaje się go prawie 2 razy więcej!! Pewnie właśnie dlatego nie jest dostępny w Polsce bo ma po prostu dużą dawkę tego leku a nie wiadomo jaki to ma tak naprawdę wpływ na dziecko- w końcu to chemia. Ja boboticu staram się dawać mniej- daję 7 kropli i tylko 2 razy dziennie i przed snem
Infacol ma też simeticon, a podaje sie go tyle samo co sab simplex (licząc w ilości substancji czynnej) Z Simeticonem jest tak, że nie da sie go przedawkować, bo on się w ogole nie wchłania z jelita. Ile go wlejesz, tyle wyjdzie z kupą. To jest tylko odpieniacz, a nie lek:))
 
żle zapinasz rzepki :tak: chłopaki sikają do ...............góry, czasem mojemu też przeleci jak zle zapne rzepke
to jak mam zapinac bo juz kombinowalam...raz bardziej zaciagalam do gory z tylu potem bardziej na brzuszek i ciasniej rzepki zapinalam ale juz nie wiem co mam wymyslec...a mam jeszcze pol paczki pampersiakow...nie zostawie ich i nie kupie nastepnych musze je zuzyc przeciez....:confused2::wściekła/y:
 
A i dzis nie bylo naszej pediatry,ta dzis nam powiedziala ze maly ma alergie ale wcale nie musi byc na nabial:no:w kazdym badz razie skora wygladala jej na alergiczna czyli tez AZS.Chyba musze sie wybrac do dermatologa lub alergologa:tak:do ktorego isc lepiej?
Ponoć z takimi maluchami nie chodzi się do alergologa tylko własnie do dermatologa. Tak mi dwie lekarki powiedziały. Jestem ciekawa co Tobie powie dermatolog ;))) Bo mój Lolek wyglada dokladnie tak samo :)
 
U mnie tak bylo wczesniej:tak:kupa po kazdym karmieniu:tak:teraz robi 1 gora 2 na dobe:tak:i tez cala noc jest w pampersie a budze sie co 3 godziny na karmienie:tak:

A i dzis nie bylo naszej pediatry,ta dzis nam powiedziala ze maly ma alergie ale wcale nie musi byc na nabial:no:w kazdym badz razie skora wygladala jej na alergiczna czyli tez AZS.Chyba musze sie wybrac do dermatologa lub alergologa:tak:do ktorego isc lepiej?
I jeszcze nam powiedziala ze nie sa to wielkie zmiany wiec moge od czasu do czasu zjesc cos nabialowego:eek:we wlosach ma ciemieniuche-co polecacie na nia?Ona mi polecila Olejuszke.
Tak czytam i czytam i przypomniało mi się- moja szwagierka urodziłą w listopadzie i Zuzia miałateż taką kaszkę- myślałą że to alergia na nabiał tym bardziej że mała miała ciemieniuchę a lekarz jej powiedział że ciemieniucha zwykle też jest objawem alergii. I było tak jak u Ciebie- krostki pojawiały się, potem malały mimo odstawienia nabiału a potem nagle wszystko zniknęło- jak teraz widziałam Zuzolato się nie mogłam jej nagłaskać taka jest gładziutka. Więc może uzbrój się w cierpliwość? Lidce też takie coś wyskoczyło ale ja niczego poza żółtym serem nie odstawiłam i też samo zniknęło- tylko u nas troszkę szybciej bo chyba po 3 tygodniach stąd wnioskuję że to ten ser jednak zawinił
 
Infacol ma też simeticon, a podaje sie go tyle samo co sab simplex (licząc w ilości substancji czynnej) Z Simeticonem jest tak, że nie da sie go przedawkować, bo on się w ogole nie wchłania z jelita. Ile go wlejesz, tyle wyjdzie z kupą. To jest tylko odpieniacz, a nie lek:))
Ja wiem że on tak działa- chodziło mi tylko o to że ot, cała tajemnica cudownego sab simplexu to dawka;-)Równie dobrze można podać podwójną dawkę boboticu tylko że ja bym się np bała- stad też moja obawa przes sab simnplexem;-) Niczym nie uzasadniona ale jednak, hihi.
 
reklama
No własnie u nas raz tak już wszystko zniknelo całkowicie - na jakies 1,5 tygodnia jak skonczyl 6 tygodni. A potem jak minely te straszliwe mrozy i znow zaczelismy na spacery chodzic i zdarzylo mi sie raz czy dwa razy przegrzac go troszke (nie mowiąc ze chodzimy na spacery u tesciow ,a tesc ciagle go kocami okrywa - stara szkoła grzania dziecka). Wtedy wszystko wróciło i teraz jest tego duzo wiecej niz za pierwszym razem, chociaż są dni kiedy znika prawie całkowicie...
 
Do góry