reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Witam się z wieczorka,
A moja mała przez nocki jak się budzi to zaśnięciem nie ma problemu więc się wysypiam wystarczająco.
Po kąpieli o 18 nie chce zasnąć i ciekawa wszystkiego ogląda świat do 21, potem jak zaśnie to budzi się o 1, potem 4, a potem ok 6 lub 7 rano.
A jak się budzi to ją do cyca daję na ok 5-10 min bo tyle jej zajmuje jedzonko, potem czekam aż jej się odbije bo nadal mi trochę ulewa a następnie przewijamy pieluszkę (mam na noc taką jakby długą koszulę ze ściągaczem dla niej, co jej nóżki zakrywa, i jak trzeba ją w nocy przewinąć to tylko podciągam koszulkę do góry i delikatnie przebieram żeby jej do końca nie wybudzić, bo jednak u nas najbardziej gwiazdę idzie zdenerwować ubierając lub ściągając ubranka) i potem śpi dalej bez problemu a jak zaczyna kwilić to jej smoczka do buziaka daję i jest spokój.

Wydaje mi się że najważniejsze jest to żeby się dzieciaczki nie wybudzały do końca w nocy więc najlepiej być bardzo spokojnym, i mówić cichutko albo wcale do dzieciaczka- u mnie to działa.
 
reklama
Dziewczyny kochane a czy którąś z was bolą kolana? Ja jak wstaję do małej w nocy to jest masakra mam wrażenie jakbym miała się przewrócić a nigdy takich problemów nie miałam i zastanawiam się od czego to może być.
 
Asia a ile Filip dostał zastrzyków jak byliście na szczepieniu...bo ja się dziś zdziwiłam bo Tomek dostał 3...skojarzoną na pneumokoki i jeszcze jakąś drugą dawkę szczepionki na żółtaczkę którą już dostał w szpitalu...nie przypominam sobie żeby Hania to dostała!

kochana moj mial 2 szczepienia
jedno na rotawirusty bo na ta sie zdecydowalismy gdyz pediatra nam mowila ze Patryk moze cos przyniesc ze szkoly ,pneumokoki odpuscilismy - zaszczepimy go jak skonczy roczek ( rada pediatry)
a skojarzona wzielismy 6 w 1 i dlatego jedno wkucie.
wiec rotawirusy i skojarzona 6w1
moze braliscie 5w1 tam sa dwa wkucia wlansie osobna na zoltaczke????:confused:tak przynajmniej nam pediatra nasza tlumaczyla :nerd:
 
Ostatnia edycja:
U nas juz lepiej ;-);-) ( chyba - nie bede zapeszac)
maly zaczol w miare jesc ladnie :tak: no i od 17 nie spi wcale :-) wiec moze mial zle dni ?
boze oby to bylo to bo ja juz sie naprawde zaczelam martwi tym ze spi caly czas i nie chce jesc!

oby zakanszal dalej tak jak teraz :tak: juz mam 600 wypitego mleczka a doba nam sie skonczy o 3 w nocy :-D
 
poza tym jestem strasznie osłabiona, blada i dokuczają mi migreny - męczę się narazie bez leków ale chyba długo nie pociągnę. zrobiłam dziś na cito morfologię i co? zaawansowana anemia - hemoglobina 6.4... boję się łykać żelazo żeby Daniel nie miał zatwardzenia bo mimo wszystko wciąż coś mojego mleka je.

ja tez bede musiala sobie morfologie zrobic !! ale zelazo lykam. ... narazie nie widze zeby mala miala po tem zatwardzenie ..

kochana moj mial 2 wkucia
jedno na rotawirusty bo na ta sie zdecydowalismy gdyz pediatra nam mowila ze Patryk moze cos przyniesc ze szkoly ,pneumokoki odpuscilismy - zaszczepimy go jak skonczy roczek ( rada pediatry)
a skojarzona wzielismy 6 w 1 i dlatego jedno wkucie.
wiec rotawirusy i skojarzona 6w1
moze braliscie 5w1 tam sa dwa wkucia wlansie osobna na zoltaczke????:confused:tak przynajmniej nam pediatra nasza tlumaczyla :nerd:

a rotawirusy nie sa aby do picia ????????????
 
Kurde a mnie boli jak na @, durne uczucie.......
Okąpaliśmy Malutką i teraz zasypia:) Najgorsze, że czasem sobie nie tylko odbije, ale zwymiotuje;/ Myślę nad zmianą mleka do karmienia, może to będzie wyjście? Ale bez konsultacji z pediatrą nie chcę zmieniać. Za 2 tyg szczepienie to popytam.
I jak zwymiotuje to nie tak, że jej nie pionizujemy bo właśnie tak robimy i odbija jej się ładnie za każdym razem, potem np. zasypia, leży tak z 15 min i fruuuuuu zawartość ląduje na jej ubranku.
 
Kurde a mnie boli jak na @, durne uczucie.......
Okąpaliśmy Malutką i teraz zasypia:) Najgorsze, że czasem sobie nie tylko odbije, ale zwymiotuje;/ Myślę nad zmianą mleka do karmienia, może to będzie wyjście? Ale bez konsultacji z pediatrą nie chcę zmieniać. Za 2 tyg szczepienie to popytam.
I jak zwymiotuje to nie tak, że jej nie pionizujemy bo właśnie tak robimy i odbija jej się ładnie za każdym razem, potem np. zasypia, leży tak z 15 min i fruuuuuu zawartość ląduje na jej ubranku.


To mi nie wyglada na wymioty:no:to pewnie tylko ulewanie:tak:
 
reklama
u nas dzis byla polozna ... siedziala prawie poltorej godziny !! bardzo sympatyczna kobitka !! o wszystko wypytala, poradzila w wielu sprawach i posciagala mi szwy bo mi nie wszystkie zdjeli w szpitalu i mnie denerwowaly !!! no ale oprocz tego ze kobieta jest dobra w swoim fachu to jest do tego bardzo dobrym psychologiem !!! widziala ze jestem zmeczona i taka zgaszona to wyprosila z pokoju mariusza i tesciowa pod pretekstem sciagania szwow i mi powiedziala ze mam sie wyplakac i wywalic z siebie emocje bo za chwile wybuchne !! potem niby w ramach standardowych rad troche ustawila moja tesciowa na co ta sie znowu obrazila !! ale chyba sobie to przemysli i odpusci troche ... ja tez obiecalam ze zluzuje ale narazie ona jest obrazona wiec nie bede jej jakos specjalnie przepraszac !!
ale wracajac do poloznej ... zapisala nam witaminki ... powiedziala jak sobie z pempuszkiem radzic :) i wogole bardzo duzo dobrych rad nam dala ... naprawde tacy ludzie powinni w tym fachu pracowac !! a jak ona do malej mowila !! normalnie jak bym widziala ta kobitke od "jezyka niemowlat" !! i normalnie cos w tym jest bo Agatka jest raczej nieufna ... jak tesciowa do neij podchodzi czy moja mama to sie denerwuje !! a ta kobitka ja rozebrala poogladala, pomeczyla na brzuszku troche a mala nawet nie zakwilila :) tak sie jej uwaznie przygladala a ta jej tlumaczyla co bedzie robic i dlaczego :) niesamowite naprawde :D
 
Do góry