reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Joanna mam nadzieje ze to przejsciowe. dziwie sie ze dostał eurespal, oby pomógł ten syropek.

No bo stwierdzila ze niby jest lekko podraznione gardelko ,ze niby nic powaznego i nie trzeba antybiotyku ale przeciwzapalnie mam podawac po 1,5 ml 2 razy dzinnie syropek - taaaa jak on za cholere tego nie chce wypic.

powiedziala " nic tutaj powaznego nie ma ,lekko podraznione gardelko ,wiec dam wam syropek aby nic tam sie nam nie zrobilo - ma dzialnie przeziwzapalne ,moze dlatego nie ma checi do jedzenia" :baffled::baffled:

Zobaczymy jutro ,jak cos bede dzwonic do pediatry co nam malego odbierala przy porodzie i zalatwiala nam lampy do domu jakos bardziej jej ufam niz lekarza w naszej przychodni!:baffled:

Glupia kupialm Eurespal a w domu mam Elofen - tylko ze dopiero teraz zorientowalam sie ze to taki sam syrop ma takie samo dzialanie ! :nerd:
 
reklama
NO a ja jestem przerazona ! Bo moje dziecko schudlo do 4600 gram ! :baffled::shocked2:
Bylismy w przychodni dzisiaj bo malemu zaczelo ropiec oczko od 2 dni ,wiec nie czekajac dluzej pojechalismy do lekarza ,dostal kropeli na dzien i masc na noc,ale oczywiscie nie dalo mi spokoju ze maly duzo spi i malo je :zawstydzona/y:,pozalilam sie pediatrze ....i co no je niby ladnie i mam sie nie przejmowac itp ...ale chciala skontrolowac jego wage no i w czwartek mial 4800 a dzisiaj 4600 co jej sie nie spodobalo ...Qurwa a mowialam ze cos jest nie tak ..normalnie czulam i nadarmo sie nie martwilam.Mowie ze od czasu do czasu ma cofke jak by mu cos w gardle siedzialo ,wiec go zbadala tak ze sie prawie zerzygal ....niby z gardelkiem nic nie jest ale dostal eurespal syrop przeciwzapalnie ! Osluchowo super wszystko ale czego schudl??? NO martwie sie .Jutro mamy zrobic wyniki moczu i byc moze krew ....! chce go jeszcze raz jutro ogladnac i czy lepiej cos zjadl sie dowiedziec .NO masakra wczoraj mial 590 ml mleczka ...wypitego ...no niby nie jest zle ...ale on jadl wiecej i chetniej przedewszystkim.Dziecko jak jest glodne to placze ,steka ...a on nic ! jak mu nie dam to pewnie nie jadl by caly dzien ,nie marudzi nie domoga sie jedzenia i by spal caly czas.no szlak mnie trafi zaraz,wlosy z glowy rwe i dumam o co chodzi! Az mi sie plakac chce ! licze ze to tylko gorsze dni! Ale mimo to nie powinnien tracic z wagi.
moze rzeczywiscie boli go lekko gardelko ? albo te plesniawki mu przeszkadzaja.juz prawie znikly ale niby dalej sa - no masakra jakas !

Oby mu przeszlo,moze ma po prostu slabszy dzien:baffled:no ale rzeczywisci spadl niezle z wagi wiec cos pewnie to znaczy.

poza tym jestem strasznie osłabiona, blada i dokuczają mi migreny - męczę się narazie bez leków ale chyba długo nie pociągnę. zrobiłam dziś na cito morfologię i co? zaawansowana anemia - hemoglobina 6.4... boję się łykać żelazo żeby Daniel nie miał zatwardzenia bo mimo wszystko wciąż coś mojego mleka je.

Jak ja mialam anemie po pierwszym porodzie to pediatra kazala mi kupic w aptece kinder biovital tofiki:tak:to sa cukierki do cyckania dla dzieci:tak:moze sprobuj tego;-)albo wybierz sie do lekarza niech cos przepisze.

A ja tez sie zaczynam bac:tak:moj maly dzisiaj spi w dzien pieknie:tak:az sie boje o noc:baffled:oby tylko nie dal popalic.
 
U nas noc nawet calkiem niezla,maly poszedl spac o 20:30,obudzil sie jak ja sie kladlam czyli o 23:00,potem o 3 w nocy,potem o 6:00,poszedl spac i wstal wlasnie teraz;-)
U nas nawet znośnie. Poszliśmy spać po 24, Malutka obudziła o 1.30, potem o 4, o 6, 7 i 9:-) Jeżeli chodzi o moje wstawania to najgorzej mi się wstaje ok 4ej. Oczy się same zamykają a tu karmić trzeba i nosić do odbicia:-)
 
laski po ilu nockach ma sie dosc zycia ?? bo ja juz chyba mam dosc wlasnie ... mala dzis zrobila sobie fajrant od 4 do 7 rano ... ja sie wykanczalam, ona tez i mariusz z nami ...

macie jakis sposob zeby taki maluch przesypial noc ??
No cóż. Mi się źle wstaje w nocy, wtedy się wkurzam o wszystko, ale nad ranem to już jest raj:-) Ale nocy fakt faktem nie lubię.
 
Ja też czuję się najgorzej koło 4 w nocy:-)
A ile razy już zdażyło mi się zasnąć z małym na rękach:szok:
A już specjalnie siadam do karmienia i myślę żeby tylko nie zasnąć...i budzę się jak mały zaczyna się wiercić na następne karmienie:szok: Dlatego prowadzę sobie dzienniczek o której zaczyna jeść i kończy...wtedy wiem czy mam go odłożyć do łużeczka czy znów zacząć karmić:-)

Asia a ile Filip dostał zastrzyków jak byliście na szczepieniu...bo ja się dziś zdziwiłam bo Tomek dostał 3...skojarzoną na pneumokoki i jeszcze jakąś drugą dawkę szczepionki na żółtaczkę którą już dostał w szpitalu...nie przypominam sobie żeby Hania to dostała!


A ja się boję dzisiejszej nocy bo Hania mi gorączkowała po szczepionkach:tak: A Arek robi na noc więc będę sama! Dobrze że choć Hania jest na wakacjach:-) Teściowie ją wzieli do siebie na noc bo jutro znów byśmy musieli ję tam zawieżć bo jedziemy na kontrolę bioderek!
Jak mi jej strasznie brakuje:szok:
Ta cisza w domu jest nienaturalna;-)
 
kochana niemartw sie.. moja jak malo w dzien spi i zasnie o 24 to spi wtedy do 7 rano... ale jak w dzien pospi to zazwyczaj nie ma mowy by po kapieli zasnela... idzie spac o 24 i pierwsza pobudke robi o 5 jak ja nakarmie to pozniej 2 godz standardowo spedzam na usypianiu:-) takze po malu sie przyzwyczajam ze spie tylko 5 godz bo rano maz o 7 wstaje do pracy a ja z przyzwyczajenia z nim i pijemy sobie razem kawke:-)
na poczatku do tygodnia zycia malej mialam dosc tez zycia wykanczalam sie a teraz juz sie przyzwyczailam... najgorsze dla mnie sa tylko zawroty glowy od tabletek zasuszajacych pokarm! naprawde swiat wiruje mi ostro.

Dodam ze najlepszym usypiaczem dla malej jest to jak sobie troche poplacze... kiedy skonczy ma juz takie metne oczka i pragnie wtedy smoczka... jak juz jej go dam to zasypia i nie otwiera oczu:-)
No to i tak sporo śpisz:-) Ja śpię mniej, ale co zrobić.
 
Tak pozatym to witam sie:-)
My dziś byłyśmy u pediatry z rana.. maz nas zarejestrowal na 8:10:szok: normalnie szok... na szybko sie kapalam i w ogole wszystko na wariackich papierach.. Jule trzeba bylo wybudzac do jedzenia co by w przychodni nie krzyczala:-)
malutka w 2tyg przybrala 550g:-) i urosła 3cm:-)
pani doktor badala stawy malutkiej i widzialam dzis jak malutka stawia swoje pierwsze kroczki:-) wygladalo to bardzo smiesznie ale pani dr powiedziala ze bardzo dobrze ze jest u niej odruch chodzenia:-) stwierdzila ze jest starsznie ruchliwa i ciekawska! wszedzie sie rozglada i szuka oczami ruszajacych sie postaci!:-)
:-) moja też taka ciekawska, fajnie to wygląda jak dzidzia się wokoło rozgląda i poznaje świat. Dziś się mojej Córci spodobały kanarki:-) Na psy tak nie zwraca uwagi.
 
Ja też czuję się najgorzej koło 4 w nocy:-)
A ile razy już zdażyło mi się zasnąć z małym na rękach:szok:
A już specjalnie siadam do karmienia i myślę żeby tylko nie zasnąć...i budzę się jak mały zaczyna się wiercić na następne karmienie:szok: Dlatego prowadzę sobie dzienniczek o której zaczyna jeść i kończy...wtedy wiem czy mam go odłożyć do łużeczka czy znów zacząć karmić:-)
Ja mam fotel obok łóżeczka Perły, ale staram się z nią chodzić w czasie karmienia bo na siedząco oczy mi się zamykają:-)
 
reklama
A mnie coś pobolewa jakby na @. Delikatnie, ale jednak. To ta obkurczająca się macica? Myślałam, że w 4 tygodniu połogu to już takich 'bóli' nie ma..
Umówiłam się do ginki i idę 18ego;) Już się doczekać nie mogę.
 
Do góry