reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

laski po ilu nockach ma sie dosc zycia ?? bo ja juz chyba mam dosc wlasnie ... mala dzis zrobila sobie fajrant od 4 do 7 rano ... ja sie wykanczalam, ona tez i mariusz z nami ...

macie jakis sposob zeby taki maluch przesypial noc ??
 
reklama
W nocy miałam ciąg dalszy braku mleka w prawej piersi!

A najlepsze...mój mąż właśnie był w aptece pod Lwem ( Mea wie gdzie;-)) po szczepionkę na pneumokoki...zapłacił 234 zł...a wiecie ile u nas na wsi kosztuje? 350 zł!!!!
Jak można mieć takie przebicie?


u mnie dzis znowu byla akcja "malo mleka" i tez z prawej piersi !! mala zjadla wszystko z prawej potem z lewej a potem 30 z butli bo wrzask byl straszliwy !! i wez tu czlowieku nie dokarmiaj dziecka !!

aga zawsze mowilam ze pod lwem sa najtansze leki ... teraz jeszcze taniej jest w aptece w mojej przychodni ... to jest jakas nowa firma i maja naprawde rewelacyjne ceny !!

uuuu mam nadzieje, że sie wyspałaś.

no cyrk wczorajszy byl konkretny ... najpierw mala nie spala od 18 do 21 ... potem byla tak strasznie zmeczona ze nawet nie miala sily ciagnac piersi ... troche jej odciagnelam i zjadla z butli ale trzeba bylo jej troszke dolac bo miala malo ... zasnela przed polnoca tak na powaznie !!! pospala do 4 i koniec piesni ... postanowila ze bedzie sobie czuwac a mamusia z nia ... i badz tu czlowieku madry ...
 
laski po ilu nockach ma sie dosc zycia ?? bo ja juz chyba mam dosc wlasnie ... mala dzis zrobila sobie fajrant od 4 do 7 rano ... ja sie wykanczalam, ona tez i mariusz z nami ...

macie jakis sposob zeby taki maluch przesypial noc ??

Współczuje!!! Ja moge podzielić się swoimi sposobami, Piotrus dobrze spi:tak:
Pzrede wszystkim jak wczesniej pisałam mecze go wieczorem, zasypia pomiedzy 21-22:tak: wczesniej zawsze jest kapiel:-) pierwsza pobudka w nocy jest około 3.
Zawsze spimy przy zgaszonym świetle, zaplam lampke na chwilke jak go przewijam, zauwazyłam, że jak sie dłużej poświeci Mały sie rozbudza i ciężko mu później zasnąć... więc jest szybkie pzrewijanko, gasimy światełko, biore go do łózka i daję mu cyca na leżąco, on sobie poje i zaraz zasypia, chwile go nosze żeby mu się odbiło i odkładam do łózeczka. Następna pobudka jest o 6 rano.

Z tym, że Mea dzieci są naprawde rózne, mojej szwagierki córka budziła sie co godzine, dziewczyna wspomina macierzyństwo jak traumę:-( no ale ja z doświadczenia powiem, że tzrymając się codziennie tych samych zasad i tych samych godzin można nauczyc dziecko spania.;-)
 
laski po ilu nockach ma sie dosc zycia ?? bo ja juz chyba mam dosc wlasnie ... mala dzis zrobila sobie fajrant od 4 do 7 rano ... ja sie wykanczalam, ona tez i mariusz z nami ...

macie jakis sposob zeby taki maluch przesypial noc ??
jedna noc u nas jest spokojna druga nie..i pomalu wchodzi mi to w krew..kazdej nocy latwiej mi sie wstaje...

drugi tydzien byl u mnie najgorszy..w pierszym to chyba jeszcze adrenalina po porodzie pomagala..
drugi zalamka..a teraz juz wysypiam sie mimio ze spie k 6 godz na dobe...

wytrzymalosc to chyba jedyny sposob...
i bez nerwow bo moj maly przejmuje nerwy po mnie...
i jak ja juz nie daje rady to maz go bieze i zasypia;-)
 
no my ja wczoraj rozstroilismy podwujnym kapaniem ... ale dzis sprobuje ja jakos poukladac po malutku ... moze drobnymi kroczkami i do czegos dojdziemy ... no i ciagle sie zastanawiam co z tym karmieniem zrobic bo naprawde nieciekawie mi to wyglada ... mama bedzie na mnie wieszac psy jak przejde na butle ale jak mam dzircko glodzic to chyb nie tedy droga !!!
 
no my ja wczoraj rozstroilismy podwujnym kapaniem ... ale dzis sprobuje ja jakos poukladac po malutku ... moze drobnymi kroczkami i do czegos dojdziemy ... no i ciagle sie zastanawiam co z tym karmieniem zrobic bo naprawde nieciekawie mi to wyglada ... mama bedzie na mnie wieszac psy jak przejde na butle ale jak mam dzircko glodzic to chyb nie tedy droga !!!

Mea wszystko pomalutku i będzie dobrze!!!
Chyba lepiej dziecko dokarmiac butlą niz żeby głodne było, to zrozumiałe. Agatka bardzo mała jest jeszcze i Ty często ją przystawiając do piersi bez problemu zwiększysz laktację;-) Powodzenia!!
 
Cześć Mamusie, mój mały też daje mi popalić ale raczej w dzień, jest ciężkim przypadkiem do usypiania nauczył się już brania na ręce bo jak miał wzdęcia i się pręzył często braliśmy go i robiliśmy masaż brzusia. I teraz mam przechlapane nie wiem czy można od tego odzwyczaić żebym mogła co nieco w domu zrobić, może jak będzie starszy to łatwiej się go zabawi i będzie lżej?

Moj tez lubi usypiac na rekach:tak:tak chyba wola wszystkie dzieci:-Djak odkladam go do lozeczka to co chwile zerka czy jestem:-):tak:ale ja go staram sie odkladac ,troche pokwili,poplacze i jak widzi ze nic nie wskora to zasypia:tak:choc czasami jak nie bardzo chce mu sie spac to wyje jak nie wiem i musze go z litosci wziasc:tak:ale potem po kilku chwilach staram sie go jednak odlozyc.

laski po ilu nockach ma sie dosc zycia ?? bo ja juz chyba mam dosc wlasnie ... mala dzis zrobila sobie fajrant od 4 do 7 rano ... ja sie wykanczalam, ona tez i mariusz z nami ...

macie jakis sposob zeby taki maluch przesypial noc ??

No to teraz sie dopiero przekonalas co to znaczy miec dzoecko:-Dpowiem ci ze jest roznie,czasami bedzie super noc a czasami wlasnie taka mordega:tak:ale jak nie bedzie spala caly dzien i sie troche wymeczy to bedzie spala jak zabita:tak:
Ja robie podobnie jak Marta,karmie malego przy zgaszonym swietle,zapalam tylko lampeczke jak go przewijam:tak:
 
Mea wszystko pomalutku i będzie dobrze!!!
Chyba lepiej dziecko dokarmiac butlą niz żeby głodne było, to zrozumiałe. Agatka bardzo mała jest jeszcze i Ty często ją przystawiając do piersi bez problemu zwiększysz laktację;-) Powodzenia!!

w ciagu dnia jest w miare dobrze ... dramat jest dopiero w nocy !! no i nadal mam problem zeby ja dobudzac w dzien jak spi ... wtedy nie ma mowy o jedzeniu !! dziobek zamkniety i ani w glowie jej pociagnac cyca !!! a jak zasypia to juz tylko ciumla cycusia ale nic nie sciaga ... i tez jest dramat bo dziecko glodne ...
 
Mea wszystko pomalutku i będzie dobrze!!!
Chyba lepiej dziecko dokarmiac butlą niz żeby głodne było, to zrozumiałe. Agatka bardzo mała jest jeszcze i Ty często ją przystawiając do piersi bez problemu zwiększysz laktację;-) Powodzenia!!

Zgadzam sie:tak:trzeba wytrwalosci i przedewszystkim spokojnie:tak:jak mala bedzie czesto ssala to i mleczka bedzie wiecej ale skoro widzisz ze sie nie najada to pdaj butle i nie miej wyrzutow sumienia;-)
 
reklama
no my ja wczoraj rozstroilismy podwujnym kapaniem ... ale dzis sprobuje ja jakos poukladac po malutku ... moze drobnymi kroczkami i do czegos dojdziemy ... no i ciagle sie zastanawiam co z tym karmieniem zrobic bo naprawde nieciekawie mi to wyglada ... mama bedzie na mnie wieszac psy jak przejde na butle ale jak mam dzircko glodzic to chyb nie tedy droga !!!
w przerwach sciagaj laktatorem;-)
moj tez dojada sztuczne ok 60 ml na dobe i jak mi zaniknie moje to tez przejde na nie calkiem...
nie wszystko od nas zalezy...a dziecko musi jesc!!

glowa do gory!!kazdego dnia bedzie coraz lepiej!!
 
Do góry