reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

to sie z allitka rozminiecie bo ja akurat w czwartek wypuszcza !!!
nikt nie powiedzial ze sie samo nie rozkreci :-D
grunt że Plewka w piatek rano bedzie i w sobote na 24h :) to mi się podoba..


no i jeszcze tak patrze na te karteczki..
łozysko ściana przednia
AFI - 10
połozenie of kors podłużne główkowe :)

ale tak patrzac na wymiary z usg to wychodzi mniej wiecej 38t4 :-D
 
reklama
witam Was mamuśki:)
bylam dzis u gin. szyjka krotka miekka ale rozwarcia ZERO!!! cholerka jak nic sie nie zacznie samo dziac to mam sie wstawic 11tego na oddzial na wzniecanie porodu!!! skierowanie juz mi dala. kurka teraz modlic sie zeby zaczelo sie samo. dziewczyny jak to jest z tym wywolywaniem porodu??
nio do 11 troszke czasu,mam nadzieje ze uda Ci sie urodzić do tego terminu.
:zawstydzona/y::zawstydzona/y: moj przybral w rowne 6 tygodni 1800 gram .pediatra powiedziala ze DUZOOOOO ! to bylo w czwartek jak bylismy na szczepieniu maly wazyl 4800
a urodzil sie z waga 3050 i spadl do rownych 3000 gram !
nio super!!! Mój Antos tak miał, urodził sie 3100 a na wizycie jak miał 6 tyg ważył 4950. Az z ciekawosci w ksiazeczke spojrzałam;-) i dodam ze na samym cycu leciał;-) no a Piotrus juz tak nie ma....
Ja po wizycie.. :)
moja kruszynka waży miedzy 3300 a 3500 g :)
ma się dobrze .. jeśli do czwartku nic sie nie rozwinie to w czwartek na 8:00 mam byc na oddziale :)
szyjka cały czas miętka rozwarcie na 1,5cm :)
jakos mnie to nie dziwi :p

trzymamy kciuki!!
 
dziewczyny czy wiecie ile dziecko w pierwszych tygodniach powinno przybierac na wadze ?? bo troche sie boje czy ta moja gwiazda nie traci aby przypadkiem ...
 
dziewczyny czy wiecie ile dziecko w pierwszych tygodniach powinno przybierac na wadze ?? bo troche sie boje czy ta moja gwiazda nie traci aby przypadkiem ...


mea ja znalazlam cos takiego w necie

Jak rośnie waga?W pierwszych czterech miesiącach malec przybiera 120–225 g na tydzień. Potem przyrost wagi zmniejsza się do 90–150 g na tydzień. Sześciomiesięczne niemowlę przybiera 50–80 g na tydzień. Między 4. a 6. miesiącem podwaja wagę urodzeniową, a w okolicy pierwszych urodzin potraja ją.
Jak często ważyć? W pierwszych tygodniach życia warto to robić raz
w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Od drugiego miesiąca można ważyć malucha rzadziej – przy okazji comiesięcznych wizyt u lekarza. Najlepiej, by dziecko było wtedy przed karmieniem i bez ubranka lub tylko w cienkiej koszulce.


Ciężka sprawa z wagą - Rozszerzanie diety - artykuł

Fajna jest tez tabela wagi ( mniej wiecej na oko bo dzieciaczki moga sie pewnie rodzic tez wieksze itp)

Zdrowie - Tabela wagi 1 - NetMama.pl

i wzrostu

Zdrowie - Tabela wzrostu 1 - NetMama.pl


 
moje dziecko stwierdzilo ze jestesmy nudne i spi od 11 rana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wogole juz druga noc sie budzi mi raz do jedzenia ok 2-3 w nocy i spi do rana ! do godziny 8 ! az sie wystraszylam ze zaczol jakos mniej jesc ,a nasz pediatra mowi " to sie dziewczyno ciesz ,co ty chcesz szczypac go aby sie wybudzal? jak nie placze to widocznie nic mu nie jest ,jak nie traci na wadze to nie mamy sie czym martwic ,a zreszta kobieto wyluzuj taz to twoje drugie dziecko nie panikuj":zawstydzona/y: Fakt chyba panikuje ! maly wypija przez ostanie dni
sroda - 750ml
czwartek - 940 ml
piatek- 700 ml
sobota - 700 ml
niedziela - 600 ml

no i to 600 ml mnie wystraszylo :zawstydzona/y: a pediatar mi mowi ze jak nie placze widocznie glodny nie jest i jak wyciaga 600 ml na dobe to je i tak super

wiec panikuje :zawstydzona/y::zawstydzona/y:

zamiast sie cieszyc ze mi dziecko nie placze ,ze jest ciekawy swiata i zaglada ,ze w nocy super spi ,ze nic go nie boli ,ze jest grzeczny i spokojny ,je ladnie to ja przezywam ze o 100 ml wypil mnie

ehhhhhh chyba szukam sama dziury w calym !

NO i samo to ze przeciez landie przybieran an wadze przez 6 tygodni przybral 1800 gram i mamy takim sposobem juz prawie 5 kg dziecko hahahah
ejjjjj moja Gabi też tak ma z tym spaniem, też jest grzeczniutka i spokojna :tak:...karmie ją miedzy 3-4 w nocy i spi do rana...do niedawna musialam ja budzic na jedzonko w nocy ,teraz zaczela sama sie budzic i potem śpi do 8-9godz.:tak: niebawem przychodzi pediatra to okaże się jak to z tym przybieraniem na wadze,ale na moje oko to rosnie i przybiera jak na drozdzach :tak:
Wierze,że moje dziecko wynagradza mi meki i nerwy jakie przezywalam podczas ciąży i teraz jest grzeczniutka ;-):tak:
 
no my dzis nocke mamy za soba i to nawet bez wiekszych nerwow ... 2 budzenia na jedzenie i potem buszowanstwo od 7 rano ale to juz taka pora ze sobie mozna na to pozwolic :) zasnela dopiero przed 10 i pewnie chwile teraz pospi wiec mam czas sie ogarnac ...
Ja dziś miałam wyjątkowo ciężką noc. Malutka od 1.30-5.30 nie spała:sorry2: Ciągle była głodna a raz zwymiotowała i potem znów głodna bo opróżniła żołądek.. Oj nerwy miałam w nocy, ale szybko minęły bo jak patrzę na taką Słodkość to mija;-)
 
dziewczyny alez mam dola o to karmienie...nie czuje sie spelniona;/
zaczynam myslec ze na prawde jest biedne to moje dziecko...;/
Wiem co przeżywasz, mam to za sobą.. Ale minie, na prawdę najważniejsze żeby dzieciątko się najadało a pokarm nawet sztuczny to do matczynego bardzo zbliżony. No ja to sobie tak tłumaczę, że nie karmię piersią, ale dzidzia mi się najada i zdrowo rośnie. Inaczej pewnie też bym miała zrytą psychikę bo marzyłam o karmieniu piersią.
 
reklama
Do góry