reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
idziesz na porodowke, dostajesz oksytocyne i rodzisz :)

ja do porodu dostalam 5 jednostek oksy ... bez tego pewnie bym nie urodzila ... ale za to rozwarcie poszlo piorunem !! jesli mozna tak mowic o 5 godzinnym porodzie ...
a ta oksytocyna to w zastrzyku,czy jak ja podaja? szczerze przyznam ze jestem troche przerazona!!! :szok:
 
Tak, potzrebujesz zaświadczenia od gina,akt urodzenia, pesel dziecka, no i z urzedu skarbowego rozliczenie za 2008 rok. Z tego co pamietam to daja to w urzedzie skarbowym od reki, nie pamietam jak to się dokładnie nazywa;-)
Ja potrzebowałam akt ur dziecka, zaświadczenia od gina i dowody nasze;-) I teraz tylko czekać na kasę:-)
 
a ta oksytocyna to w zastrzyku,czy jak ja podaja? szczerze przyznam ze jestem troche przerazona!!! :szok:

w zasadzie to kroplowka zawierajaca glukoze i jakas tam witamine nie pamietam jaka ktora powoduje ze wysyla impuls do przysadki mozgowej i uwalnia sie z niej hormon zwany oksytocyna odpowiadajacy za skurcze macicy! mi wywolywali tez porod takze wiem ze skurcze baaardzo bola ale szybko to idzie:-)

dodam ze dodatkowo jakies plyny na przyspieszenie skurczy tez wstrzykuja do tej kroplowki.
 
reklama
Ja potrzebowałam akt ur dziecka, zaświadczenia od gina i dowody nasze;-) I teraz tylko czekać na kasę:-)

rozliczenie podadtkowe potrzebne jest w przypadku rodzinnego i tego drugiego becikowego i umnie czeka sie na to zeznanie tydzien czasu. my zlozylismy papiery miedzy swietami a sylwestrem i pod koniec stycznia maja juz byc:-)
 
Do góry